henkov
OFF-LINE

 • Jméno
 • Káča
 • Věk
 • 48 let (Beran)
 • Bydliště
 • Jihočeška jak poleno...
 • ICQ
 • Jabber
 • Twitter
 • Facebook
 • Google plus
Facebook Twitter E-mail
Plakát
Lajna

21. ledna 2019

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

hokej je nejen pro chlapy

Chodila jsem na "Zlatý klas" už jako malá holka, jako starší s hokejistama na pivo a jednoho hokejistu máme i v rodině, takže ano, Lajna mě baví a jsem fanda Motoru ČB. Sprostě moc nemluvím a tady mi to vůbec nevadí, páč trenéři a nejen oni křičí sprostě už v přípravkách na pětileté prcky......člověk si zvykne a je jen na něm zda-li bude stejný či nikoliv....
Díly mě baví, mají šmrnc, skvělé a vtipné hlášky a hlavně luxusní obsazení (Langmajer, Lichý, Taclík).
A děj?
Trenér Hrouzek, právě se rozvádějíc, jede i se synem do Havířova, kde chce "pozvednout" tamní hokej a hodlá začlenit do týmu i svého jediného syna, který hned v pilotu flirtuje něžně s krasobruslením a krásnou krasobruslařkou.....Jsem zvědavá jak se jim v Pardubicich povede a rozhodně se na nové díly těším. Dávám 80%

Plakát
Čas čarodějnic

9. ledna 2019

50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

čarodějnice, upíři a démoni

Právě jsem dokoukala první sérii a už nyní se moc téším na druhou. První tři díly jsem se pomalu rozkoukávala, vychutnávala si úžasné anglické prostředí a seznamovala se s hlavními hrdiny. Chvílemi mi to velmi připomínalo Twillight ságu, ale v dobrém smyslu, až na drobný detail, že zde se do upíra (Matthew) zamiluje čarodějka (Diana). Lidí se děj zatím netýká. Jejich vztah jiskří na všechny strany a je velmi vzrušující a o to víc, že porušují pravidla tzv. kongregace, což je společnost zastupující upíry, čaroděje a démony pro udržení míru mezi bytostmi. Matthew a Diana si svou lásku nechtějí nechat zničit a rozhodnou se utéct do minulosti (hodně zkrácená verze, vše ostatní zde již padlo)...... ovšem pokud se do té doby naučí Diana svou moc ovládat natolik, aby se dostali oba bezpečně tam i zpět......
Od čtvrtého dílu má vše poměrně napínavý a rychlý spád. Skvěle je vybraná i muzika a kouzla působí velmi realisticky. Bavilo mě to moc, dávám sto a to jsem knihu nečetla.

Plakát
Most

3. ledna 2019

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Brilantní Sofia

Po ZLOČINU je to druhá skandinávská krimi, kterou jsem shlédla v kuse. Naprosto úchvatné herecké výkony, skvěle napsané dialogy, zápletky, dokreslené skvělou tajemnou až mrazivou muzikou a dokonalou kamerou. Sága (Sofia Helin) je jedinečná nejen jako kriminalistka, ale i jako osobnost. Zamilujete si jí jako my všichni. Její psychická porucha jí brání v interakci s okolím. Nemoc tam není řečena, ale je rozhodně asociální (i když se velmi snaží) a až neskutečným způsobem otevřená a za každou cenu upřímná, což bývá občas i vtipné, pokud se to netýká třeba rozhovoru s pozůstalými....je něco jako autistický asperger. V každé serii jde o vraždy, které se vždy týkají mostu a občas i někoho z týmu. Most spojuje Dánsko a Švédsko a tudíž se na vyšetřování vždy podílí obě strany. Pokaždé má "Sága Norénová, policie Malmo"...parťáka. V první serii Martina (je pro ní jako starší bratr), pak chvilku tuším, že Hane (ta jí nemůže vystát) a nakonec Henricka (ten jí rozhodně vystát může :-)). Každý z nich má se Ságou jiný vztah a jiné problémy, ale bavili mě všechny. Je to parádní podívaná a těším se na další seriál od seveřanů, víc prozrazovat nebudu, užijte si to jako já. Doporučuji všem shlédnout. Je to báječné, dávám sto.

Plakát
Labyrint

2. září 2018

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
80 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

U Stracha nemám žádný "strach" o kvalitu scénáře

Jiřího Stracha mapuji již od jeho prvních filmových rolí a vzhledem k tomu jak se vypracoval, jsem vůbec nepochybovala o tom, že na jeho krimi založené na zločinech jménem víry, mě bude něco nudit nebo mi něco vadit. A přesně tak to bylo. Vždy jsem byla a jsem ten nevěřící Tomáš a přesto mám k víře velmi blízko a tato tématika mě fascinuje již od dětských let. Krimi ve Strachově podání nechybí napětí, dobrodružství, tajemno a klasické rozjímání nad životem a smrtí, vinou a trestem a ve finiši fanatické si vykládání bible po svém. Jsem ráda, že jsem vše mohla ze svého gauče sledovat a rozhodně se těším na nové díly, které přijdou již velmi brzo.
Doporučuji všem a dávám 100%. Shlédla jsem všechny díly najednou a nejen, že mě to usadilo od prvních momentů, ale drželo mě to až do posledních záběrů a to mám moc ráda.

Plakát
1890

29. června 2018

0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 0 lidí

Východňársky jsem naposled slyšela za "totáče"

Právě jsem seriál dokoukala. Souhlasím s DoctoremQQ. Rozhodně jsem se na 1890 nedívala jako na parodii, i když v mnohých ohledech to celé mohlo tak vyznít. Hlavní dějová linka byla docela tajemná, ale chvílemi velmi zdlouhavá a pokud mám být upřímná, kdyby to nebylo česko-slovenské (východňárské) a neválela jsem se smíchy pokaždé když se na scéně objevili dva velmi povedení "žandáry", asi by si to mou zvědavost neudrželo. Od druhé půlky bylo tempo svižnější a vše dostalo jistou gradaci. Nakonec jsem si uvědomila, že toho ani nelituji a že mi slovenština trochu chybí....
Dávám 80%

Plakát
Vzteklina

18. února 2018

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Lyssa nebo-li rabies

Výborný děj, prostředí i obsazení a vzteklina jako odplata je opravdu netradiční téma.
Jsem šumavská "naplavenina" a 15let tu žiji. Mám doma myslivce tělem i duší a já jsem zdravotní sestra, takže detaily typu:
- srnec v lýčí střelený v létě,
- lovci flintu nosící na pravém rameni,
- hajný netrefící lišku na pár metrů,
- odstřel psa v běhu a ještě proti obytné čtvrti,
- opilý hajný s flintou a v hospodě, no možná tak před deseti, dvaceti lety
- lovec střílející do houští, aniž by se přesvědčil o cíli,
- krev je krev, ne barva a
- lidé, kteří jsou prokazatelně ve styku se vzteklinou a nejsou očkováni Rabies vakcínou....
To mě bije do očí, ale chápu, že to vadí asi jen opravdu zasvěceným..... je to věc "výpravy"....myslím....
I přesto musím říct, že je to povedený kousek. Bavila mě nejvíc patoložka a kriminalistická "esa". To jsem se i zasmála. Jinak žádné extra překombinované zvraty, vše logicky navazuje, děj je příjemně tajemný a zasazen do úžasné krajiny. Stejně tak motiv z poválečných let je zajímavý a divák si může zhruba v půli dát dohromady, kdo za vším stojí.
Za mě 70%.

Plakát
Akta X

4. února 2018

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Skvělá klasika

Když seriál začínal, všude se psalo o tom, že díly se opírají a stojí na reálných základech a protože jsem byla podstatně mladší, věřila jsem bez pochyb. Hltala jsem díl za dílem. Skvělí herci, výprava, záhadné a tajemné FBI, tajné laboratoře, informace, o kterých nesmí nikdo nic vědět a k tomu všemu jiskření mezi hlavními protagonisty. Toto vše, spolu s příběhy, které jste už určitě někde slyšeli, četli nebo o nich víte z vyprávění jsou Vám občas i vědecky nebo medicínsky vysvětleny. Prosté neskutečné. Mám Akta X moc ráda dosud a i ráda si je při reprízách připomínám. Za mě 90%.

Plakát
Až po uši

4. února 2018

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Jsem nadšená...

Seriál z českých poměrů s noblesním obsazením, skvělými dialogy a úžasnými zápletkami. Postupně zjišťujete, že i "pražský rybník" je malý, protože každý je s každým nějak spojený. Seriál má jedno prvenství, teda pokud si dobře vzpomínám, leta tabuizované homosexuální vztahy. Gayové tam jsou jen okrajově, ale lesbičkám je věnováno velmi prostoru a já, ač hetero musím přiznat, že to tady holkám velmi sekne. Každá postava je skvělá jinak. Nebudu se rozepisovat, snad jen Havelku bych vypíchla. Je pro mě nový a naprosto báječný. Spolu s Aňou tvoří krásný pár a jejich vzájemné "přestřelky" nemají chybu. jsou opravdu vtipné, koukněte se sami, nebudete litovat. Těším se na třetí sérii.

Plakát
Specialisté

4. února 2018

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

může být hůř....

Čtu tady Vaše názory a máte na ně právo, ale nesouhlasím. Možná s tím, že neurazí a ani nenadchnou. Je vidět, že jste hodně ovlivněni západními seriály. Pokud někdo četl Panoptikum od Viktorína Šulce, tak dobře ví jak kolikrát i absurdně, jsou zločinci dopadeni, a jak snadno lze zločin spáchat. Nebudu tak přísná, určitě jsou věci, které by šly vylepšit, ale dívat se na to dá. Vyrostla jsem na "Pitavalovi" a už to byla pecka, na rozdíl třeba od "majora Zemana". Zůstaňme v naší kotlině. Dávám 70%

Plakát
Dabing Street

4. února 2018

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
80 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Už jsem se dlouho tak nenasmála....

Skvělé obsazení, dialogy i poměrně nezvyklý námět. (Vždy mě prostředí dabingu ohromovalo.) Některé z herců známe jako výborné komiky. O některých to třeba tušíme, ale, že se budu válet smíchy u pohřebního proslovu pana Jiřího Bartošky, u scén s p.Krobotem nebo p.Preissem... jsem opravdu nečekala. Už léta se mi nestalo, abych se takto popadala za břicho u českého seriálu. Nebudu psát o ději, to je stručně v informacích a dostupné jsou zatím jen čtyři díly, ale děsně mě to baví. Doufám, že si seriál udrží laťku jako dosud. Fandím jim...a stojí to za shlédnutí.

PS: nejsem žádný puritán, ale než jsem si zvykla na ta sprostá slova, chvíli to trvalo, ale kdo dokoukal všechny dostupné díly, musí uznat, že tam sedly jako zadel na hrnec.......