Diskuzní fórum

Chyby v hláškách

Netrpíme sprostá slova.

V diskuzi netolerujeme nic, co odporuje platným zákonům ČR, tedy žádný warez a podobně!

Jeden vykřičník a jeden otazník je až dost. Nemusíš jich udělat deset za sebou. To samé platí o smajlících.

Čeština má nějaká pravidla, tak by bylo fajn je dodržovat.

CAPS LOCK je zlo.

avatar uživatele
Verity
Dlouholetý uživatel | Cool level: 28 | Timothy McGee
22. 1. 2017 / 15:12:53 (před 7 roky)
off

Prosím o odstranění redaktorem doplněné čárky z hlášky u  Class "Jenom, když urazíš..." Skutečně tam nemá být, jde o seskupení příslovce a spojky. Kdyby se před jenom nacházela ještě další věta (např. "To platí, jenom když urazíš..."), pak by čárka byla před jenom, ale když to stojí takto samostatně, tak není důvod, aby tam byla. :)
Hnidopich děkuje.

Always be yourself. Unless you can be a dragon... then always be a dragon.
Editováno: 1x | Naposledy: 22. 1. 2017 / 15:13:17
inekafe označil jako hotové.
avatar uživatele
Exredaktorka
Redaktor | Cool level: 68 | Charlie Harper
23. 1. 2017 / 19:10:11 (před 7 roky)
off
S10E06 - The Fetal Kick Catalyst
Amy: Díky Sheldone, to je skvělé překvapení.
Sheldon: Opravdové překvapení je, že tě překvapuje, že umím překvapit.
Amy: To není takové překvapení. Věděla jsem, že umíš překvapit, takže jsem překvapení čekala a proto nejsem překvapená. Ale stejně, nevěděla jsem to, takže moje překvapení je je nepřekvapující.
Sheldon: Nevzrušuj mě, přijdou hosté.
Hlášku vložila: MonikaDominika

Zdroj: https://www.serialzone.cz/serial/teorie-velkeho-tresku/hlasky/268601/#ixzz4Wbqh8cN0

Smazat jedno je, děkuju.

inekafe označil jako hotové.
avatar uživatele
Exredaktorka
Redaktor | Cool level: 68 | Charlie Harper
23. 1. 2017 / 19:12:47 (před 7 roky)
off
Kelly-22 napsal(a):

Prosím o odstranění redaktorem doplněné čárky z hlášky u  Class "Jenom, když urazíš..." Skutečně tam nemá být, jde o seskupení příslovce a spojky. Kdyby se před jenom nacházela ještě další věta (např. "To platí, jenom když urazíš..."), pak by čárka byla před jenom, ale když to stojí takto samostatně, tak není důvod, aby tam byla. :)
Hnidopich děkuje.

Ale ne, to naštve, když si člověk dá práci s tím, aby to měl dobře, a pak mu tam chybu vloží někdo jiný, přičemž vypadá jako tvoje. Hnidopich, kterého neštvou ty uvozovky, není hnidopich.

avatar uživatele
inekafe
Redaktor | Cool level: 93 | Jack Bauer
23. 1. 2017 / 19:21:57 (před 7 roky)
off
ševča napsal(a):

Zdroj: https://www.serialzone.cz/serial/teorie-velkeho-tresku/hlasky/268601/#ixzz4Wbqh8cN0

Smazat jedno je, děkuju.

Taktiež som doplnil čiarku do "Díky, Sheldone" a pred "a proto". Jediné pravidlo, o ktorom viem, že povoľuje vynechanie čiarky pri oslovení, je to, ak je oslovenie priamo spojené s pozdravom [Ahoj(,) Sheldone]. Čo sa týka "a proto", tam som zas nenašiel pravidlo, ktoré by povoľovalo písanie bez čiarky. Ak sa mýlim, prosím, ševča, oprav ma. :))

A čo sa týka úvodzoviek, to je chyba "systému", že to tak nahadzuje. Naozaj nebudem kvôli tomuto príspevku odskakovať do Wordu, aby som mal správne úvodzovky. Just sayin'. ;D

"Život jak vo videu, dopredu či dozadu, si nepretočím."
Editováno: 1x | Naposledy: 23. 1. 2017 / 19:22:40
avatar uživatele
Exredaktorka
Redaktor | Cool level: 68 | Charlie Harper
24. 1. 2017 / 15:21:36 (před 7 roky)
off
inekafe napsal(a):

Taktiež som doplnil čiarku do "Díky, Sheldone" a pred "a proto". Jediné pravidlo, o ktorom viem, že povoľuje vynechanie čiarky pri oslovení, je to, ak je oslovenie priamo spojené s pozdravom [Ahoj(,) Sheldone]. Čo sa týka "a proto", tam som zas nenašiel pravidlo, ktoré by povoľovalo písanie bez čiarky. Ak sa mýlim, prosím, ševča, oprav ma. :))

A čo sa týka úvodzoviek, to je chyba "systému", že to tak nahadzuje. Naozaj nebudem kvôli tomuto príspevku odskakovať do Wordu, aby som mal správne úvodzovky. Just sayin'. ;D

Jo, no vidíš. Já jsem to jako nekontrolovala, ta dvě stejná slova za sebou na mě řvala, když jsem se dívala, co už někdo vložil. Ale říkáš to správně. :)
Tak na fóru to taky neřeším, ale jinde mě to hrozně žere :D. Nejvíc mě to naštvalo, když jsem se tomu elegantně vyhnula nevlastní přímou řečí, na čemž není nic gramaticky špatně, a schvalovatel mi tam strčil ty uvozovky, ale oboje nahoře, což špatně je.

avatar uživatele
Exredaktorka
Redaktor | Cool level: 68 | Charlie Harper
13. 4. 2017 / 16:37:53 (před 7 roky)
off

S03E03 - Episode #3.3
(Dámy si povídají večer o zítřejší svatbě Edith a Anthonyho.)
Violet: (k Edith) Měla by jsi už jít do postele. Žádná nevěsta nechce vypadat na svatbě unaveně. Vypadá to, že je buť nedočkavá, nebo dělala v noci neplechu.
Edith: Nezamhouřím oka.
Sybil: Dnes nebo zítra?
Violet: Sybil, sprostými slovy důvtip nenahradíš.
Sybil: Ty jsi s tím začla.
Hlášku vložila: kacenkaN33

Zdroj: https://www.serialzone.cz/serial/panstvi-downton/hlasky/#ixzz4e8l35Zpa

Prosím opravit hrubky. A sprostá slova taky nesedí nejlíp, ona žádná neřekla, spíš tam přijde něco jako vulgárnostmi.

La.Volpe označil jako hotové.
avatar uživatele
Exredaktorka
Redaktor | Cool level: 68 | Charlie Harper
1. 7. 2017 / 11:18:16 (před 6 roky)
off

S06E11 - My Name Is Rob
Vanessa: Máme permanentky na Broncos.
Mike: Možná bys s námi mohl někdy na západ.
Rob: Jo, to by bylo skvělé. Možná, až budou hrát s Raiders, to je můj tým.
Vanessa: A sakra. A to to šlo tak dobře.
Eve: Asi přišel čas znovu se modlit.
Hlášku vložila: ševča

Zdroj: https://www.serialzone.cz/serial/posledni-chlap/hlasky/307041/#ixzz4lZOPxJOM
Prosím o nápravu mého vlastního překlepu.

La.Volpe označil jako hotové.
avatar uživatele
Exredaktorka
Redaktor | Cool level: 68 | Charlie Harper
19. 2. 2018 / 17:44:26 (před 6 roky)
off

S11E07 - The Geology Methodology
Ruchi: Arre uske taang pay ball kar!
Howard: Co to říkala?
Rajesch: Uske taang pay ball kar!
Howard! Hned je mi to jasnější.
Hlášku vložil: Desdichado


U posledního řádku je vykřičník místo dvojtečky, tak to rozhodilo i formátování.

La.Volpe označil jako hotové.
avatar uživatele
Lixandra
Dlouholetý uživatel | Cool level: 24 | Alan Harper
20. 2. 2018 / 15:00:55 (před 6 roky)
off

U NCIS: L. A. je hláška z nespecifikované epizody. Patří k epizodě ze 4. řady díl 18. Red: Part One (Rudý tým 1/2)

Deeks: Dobrý ráno. (Zarazí se.) Na stole mi leží krabice.
Callen: Připomíná mi ocelovou past.
Sam: Mně spíš pastičku na myši.
Deeks: Tohle vypadá přesně jako ta krabice, kterou Kensi nedávno dostala.
Sam: Podívej se na adresu, Deeksi.
Deeks: Počkat. Tohle JE ta krabice, kterou dostala Kensi. Co dělá na mém stole? Proč ji mám na stole? Ne, ne, ne, ne...
Kensi: Dobré.
Deeks: Ne, není to tak, jak to vypadá.
Kensi: Vypadá to jako chlap, který drží krabici.
Deeks: Nevinnej chlap. Mám svědky. Poslyš, je to adresováno na tebe, tak jsem ti ji nesl. Ale vypadá to, jako bych ti ji vzal. Ale já ji nevzal. Byla položená támhle. Omylem, nebo možná úmyslně. A teď jsem zůstal trčet s tvou... krabicí. Wow... Položím ti ji na st...
Kensi: Položila jsem ti ji tam já.
Deeks: Tys mi ji položila na stůl? Ale je to tvoje krabice.
Kensi: A teď je tvoje.
Deeks: Moje... Moje krabice?
Kensi: Tvoje krabice. Takže mi ji, prosím, sundej ze stolu.
Deeks: Abychom si to ujasnili, ty mi dáváš svou krabici?
Kensi: Uh-huh.
Deeks: Ok... Co v tom je? Co je v té krabici?
Kensi: Otevři ji a zjistíš to.
Deeks: Poslyš, není tohle nějaká... ďábelská odplata za to sledování? Protože já to nebyl. Já si toho odesílatele nevygoogloval.
Kensi: Není to trik, Deeksi.
Deeks: Skvělý. Tak já to... (Vytáhne z kapsy kapesní nůž.) Prostě to otevřu. Prostě tu krabici otevřu. Jdu ji otevřít. (Všichni se na něj usmívají.) Nemám tady co ztratit. Není tady nic k vidění, jen otevírání krabice. (Eric zahvízdá, nikdo nereaguje.)
Eric: Máme práci. (Deeks opatrně sleduje ostatní.) Haló! (Znovu zahvízdá.) Haló! (Deeks schová nůž.)
Deeks: Později. Nemusím hrát ty tvoje sobí hry.
Kensi: Jak chceš. (Deeks s Kensi jdou napřed.)
Callen: Je dobrá.
Sam: Je vážně dobrá. (Přijdou do operačního.)
Hetty: Dvě zapískání, pane Beale?
Deeks: To je moje vina. Řešili jsme... nějakou dovážku.
Hetty: Ano, ta krabice.
Deeks: Cože?!

Hlášku vložila: Ree

That's all.
La.Volpe označil jako hotové.
avatar uživatele
Janulka93
Uživatel od první verze | Cool level: 18 | Kocour
20. 2. 2018 / 15:57:13 (před 6 roky)
off

Áhoj, povedlo se mi přiřadit nespecifikovanou hlášku seriálu Průměrňákovi k dílu:
---- 1x09 Sourozenci
(Axl má říct Sue něco hezkého.)
Axl: Máš hlavu ideálně velkou k tělu.
Sue: Vážně? Neříkáš to jen tak?
Axl: Ne, akorát ten zbytek těla ti to celý kazí.
----
(Jedu seriál od začátku, až narazím na ty další dvě, opět se ozvu ;) )

La.Volpe označil jako hotové.