Facebook Twitter E-mail
8. listopadu 2012

The Killing: zrušení zrušeno?

Vypadá to, že se nakonec The Killing přece jen vrátí se třetí řadou. Dva a půl měsíce poté, co kabelovka AMC toto mysteriózní drama neobnovila pro třetí sérii, přicházejí zprávy, že se blíží uzavření smlouvy s Netflixem, který by spolupracoval s AMC na tvorbě The Killing a seriál tak vrátil mezi živé.

Tato smlouva, která se stále dolaďuje, by byla vyvrcholením dlouhodobé snahy producentů The Killing o to, aby seriál nepřestal dýchat. Když bylo zrušení oznámeno, studio Fox 21 se snažilo najít pro seriál nový domov. Jednalo s více stanicemi, nejlépe si však rozuměli s Netflixem.

Podle zdrojů k naději přispívá i silná dějová linka potenciální třetí série, kterou k jednání předložila tvůrkyně a výkonná producentka Veena Sud. Všechny hvězdy včetně Mireille Enos a Joela Kinnamana jsou taktéž na palubě. AMC i Netflix však situaci odmítly komentovat.

Rozdělení povinností mezi AMC a Netflix připomíná pár let starou situaci s Friday Night Lights. Toto drama NBC plánovalo zrušit po druhé sérii, pak ale spojilo síly s DirectTV a seriál pokračoval další tři roky. V tomto případě DirectTV za odměnu získalo práva na první vysílání, NBC odvysílalo novou řadu vždy o pár měsíců později.

Obnovení The Killing by AMC prospělo kvůli potřebě zaplnit program. Breaking Bad (Perníkový táta) bude touto sezónou končit a hitovce Mad Man zbývají pravděpodobně poslední dva roky. Hell on Wheels je navíc nyní také v ohrožení kvůli odchodu hlavního showrunnera Johna Shibana.

The Killing začalo v roce 2011 velmi slibně. Finále první řady bylo jednou z nejdiskutova­telnějších epizod posledních pár let. Nicméně seriál se s druhou sérií vrátil s menším diváckým zájmem a nikdy už neobnovil zářivé ratingy první řady.

Líbilo se? Tak dej palec. Nebo plusko!
ragelly
Autorka se dá charakterizovat jako stoprocentní seriálový maniak a skoro stejně závislá je i na SerialZone. Když nedejbože nekouká na seriály, vezme do ruky digitální zrcadlovku nebo se začte do amerického Elle.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

VanThomass
hodně dávno
Kdyby udělali jednu řadu s pořádnou detektivní zápletkou, tak proč ne....
BuBBleS
hodně dávno
mně se ve finále vic líbila druhá sezóna a první sezóna pro mě byla víc...
haroska
hodně dávno
Tak teď se budu jen modlit!!!!:)

DALŠÍ ČLÁNKY K TÉMATU

SOUVISEJÍCÍ SERIÁLY

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY