Facebook Twitter E-mail
5. dubna 2013

SARS: Průměrný start pro Hannibala, udrží se?

Včera stanice NBC odvysílala první díl dlouho očekávaného kriminálního dramatu Hannibal. V dnešní bleskovce o sledovanostech se zaměříme právě na toto dílko a zhodnotíme si jeho šance na přežití.

1.6 rating a 4,3 milionů diváků

Hannibal začal průměrně. U jiných stanic kromě CW by tato čísla znamenala, že má seriál na kahánku a hrozilo by, že by se nedočkal ani celé řady. NBC je trošku něco jiného. Pojďme si zrekapitulovat, kde stojíme:

  1. Stanice má s výjimkou The Voice a Revolution ratingy pod bodem 2.0.
  2. Hannibal je nasazený v těžkém časovém slotu – čtvrtek v deset večer. Konkurenci má ve Scandalu a Elementary, což jsou dost silní soupeři.
  3. Rating 1.6 je šedesátiprocentní zlepšení oproti průměrnému ratingu sezóny v tomto časovém slotu. Pro porovnání zrušené Do No Harm zde začínalo na mizivých 0.9. Oproti tomu jsou Hannibalova čísla téměř pohádková. Navíc je tento výsledek nejlepším číslem v tomto slotu za déle než jeden rok (lepší číslo bylo naposled 15. března 2012).
  4. Je tu ale i negativní bod. Oproti Do No Harm sice Hannibal válí, nicméně zaostává za dramatem Awake, které zde premiérovalo loni v březnu. Seriál začínal na silných 2.0 a přesto ho stanice po odvysílaných třinácti epizodách zrušila.

Jak se to se seriálem bude vyvíjet dál, to se dozvíme až v následujících týdnech. Dá se však předpokládat, že se čísla propadnou, pilot je většinou nejsledovanějším dílem. Otázkou je, zda se propadnou tak hluboko, že to NBC již nebude ochotná tolerovat…


Viděli jste už první díl? Jak se vám líbí tento nový Fullerův počin? Zlákal vás seriál tak, že si pustíte i druhý díl?

(Zdroje: TVBTN, oficiální tisková zpráva NBC)

Líbilo se? Tak to ó náš nejdražší čtenáři moc děkujeme za podporu.
ragelly
Autorka se dá charakterizovat jako stoprocentní seriálový maniak a skoro stejně závislá je i na SerialZone. Když nedejbože nekouká na seriály, vezme do ruky digitální zrcadlovku nebo se začte do amerického Elle.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

BuBBleS
před 241 týdny
seriál jsem ještě neviděl (snad časem :) ), ale věřím, že sledovaností půjde...
Lavinia
před 241 týdny
Já doufám, že se sledovanost zlepší, protože dle pilotu to je další horký adept...
ševča
před 238 týdny
já nad tím nějak váhám. už trailer mi chvílemi připadá přímo nechutný a seriál...

DALŠÍ ČLÁNKY K TÉMATU

SOUVISEJÍCÍ SERIÁLY

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY