Facebook Twitter E-mail
9. listopadu 2013

ZE: Kontroverzní drama od CW

CW si plánuje na svá bedra přibrat nový projekt nazývaný ZE, který se věnuje dosti kontroverznímu tématu – transsexualitě. Za projektem stojí brooklynský spisovatel Kyle Jarrow s výkonným producentem Michaelem Londonem. Ti projekt popisují jako otevřené a osobité rodinné drama o texaském teenagerovi, který je uvězněný v ženském těle. Jeho rozhodnutí u lidí vzbudí zřejmou kontroverzi, když všem oznámí, že je transsexuál a svůj život teď bude žít jako muž, nikoliv jako žena. To způsobí krizi identity i u zbytku rodiny a on si uvědomí, že je na tom zřejmě mnohem lépe než oni.

ZE produkuje CBS TV Studios a název je odvozen od termínu pro člověka, u kterého není specifické pohlaví – místo „on“ (angl. he), nebo „ona“ (angl. she) se o něm ve třetí osobě vyjadřujeme jako o „ze“ (čteme /ziː/). Navzdory tomu, že jsme měli možnost na televizních obrazovkách vidět několik transsexuálních postav – za zmínku stojí například postava Rebeccy Romijn v seriálu Ugly Betty – tohle by bylo poprvé, kdy by taková postava zaujímala hlavní roli. Jarrow je známý právě pro tato kontroverzní témata, za svůj divadelní snímek A Very Merry Unauthorized Children’s Sci­entology Pageant získal v pouhých 24 letech cenu OBIE.

Mimo jiné napsal scénář k filmu Armless, který měl v roce 2010 premiéru na Sundance festivalu, a dále také k nezávislému filmu Saint Janet, na který se můžeme těšit už příští rok. Co se jeho seriálové tvorby týče, nedávno pro stanici FX vyvinul s produkční společností Philipa Seymoura Hoffmana policejní drama Inside, a pro MTV dobrodružné drama Nowhere. Jarrow, kterého reprezentují CAA a Madhouse Entertainment, je zpěvákem rockové kapely Sky-Pony. Věnuje se i divadlu, v nejbližší době se chystají premiéry jeho her Ana, American Dream a Noir.


Co říkáte na takový nápad? Dali byste tomuto seriálu šanci?

(Zdroj: deadline.com)

Líbil se ti článek? Máš rád seriály a bavilo by tě o nich psát podobné novinky? Do našeho týmu článkařů hledáme nové posily. Pokud umíš anglicky a máš zájem o kredity navíc, napiš na ragelly@serialzone.cz nebo na SerialZone zprávu uživatelce ragelly, pošleme ti podrobnější informace.

Líbilo se? Tak šiř tuto zprávu do světa!
Gabik.029
Autorka je zapálenou fanynkou amerických seriálů jakéhokoliv žánru. Kromě závislosti na seriálech se u ní projevuje také závislost na SerialZone, Twitteru, angličtině a čokoládě.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

ragelly
před 213 týdny
Je tu opět ta část roku... :D Teď to bude do února samý vývoj a od února do...
Maarti
před 213 týdny
Což o to, zajímavé to je, ale nejsem si jistá, jestli bych na to koukala.....
ševča
před 209 týdny
no právě. oni toho vyvíjí 2x tolik, než vlastně potřebují, takže pak přijde...

DALŠÍ ČLÁNKY K TÉMATU

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY