Facebook Twitter E-mail
2. prosince 2013

Napoleon na HBO. S Kubrickem a Spielbergem.

Televizní stanice HBO se rozhodla jít osvědčenou cestou a zamýšlí natočit další historickou minisérii. Ta bude vyprávět příběh o životě Napoleona Bonaparteho. Vzhledem k tomu, že to není jen tak nějaký životopisný příběh, jsou do projektu zapojena opravdu známá jména – Steven Spielberg, Baz Luhrmann a Stanley Kubrick.

Stanley Kubrick na scénáři k projektu pracoval už v roce 1961, pak jej ale odložil kvůli rozpočtovým problémům. Pro francouzskou televizi Canal+ řekl, že neví, jak bude finální podoba filmu vypadat, ani kdy se natočí, ví ale, že to bude nejlepší biografický film všech dob. Spielberg samotný s takovým převzetím už zkušenosti má – od Kubricka už jednou přebíral film A.I.: Umělá inteligence.

Biografie o Napoleonovi si nemohla přát lepší tvůrce – na jedné straně legendární Spielberg, na druhé Kubrick, který je vyhlášený svým puntičkářstvím a strávil léta hledáním detailů o Napoleonově životě. Do režisérského křesla usedne pravděpodobně Baz Luhrmann, proslýchá se, že hlavní roli by mohl dostat Leonardo DiCaprio (tady jde už ale o opravdu velmi nepotvrzené informace). V původní minisérii měla hrát Audrey Hepburn, ta ale zdvořile odmítla s tím, že později by o tomto tématu uvažovala.

Souběžně s tímto projektem pracuje na napoleonském tématu ještě Rupert Sanders, který režíruje stejnojmenný film. Sanders se dříve prosadil třeba kasovním trhákem Sněhurka a lovec.


Těšíte se na další Spielbergovu historickou minisérii na HBO? Mohl by mít Napoleon úspěch?

Líbil se ti článek? Máš rád seriály a bavilo by tě o nich psát podobné novinky? Do našeho týmu článkařů hledáme nové posily. Pokud umíš anglicky a máš zájem o kredity navíc, napiš na ragelly@serialzone.cz nebo na SerialZone zprávu uživatelce ragelly, pošleme ti podrobnější informace.

Líbilo se? Tak nebuď labuť a sdílej!
Metrix
Autor je naprostým seriálovým fanatikem, který každou volnou chvíli něco sleduje. S velkou chutí se pustí do jakéhokoliv žánru a ničeho se nezalekne.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

Lelouch
před 207 týdny
Júú Kubrick! Júú Leo! Spielberga moc nemusím, ale budiž. Každopádne som na to...
ševča
před 152 týdny
Historii já vždycky, ale kdyby to bylo radši o někom novém.

DALŠÍ ČLÁNKY K TÉMATU

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY