Diskuzní fórum

Neexistující seriál vašich snů

Netrpíme sprostá slova.

V diskuzi netolerujeme nic, co odporuje platným zákonům ČR, tedy žádný warez a podobně!

Jeden vykřičník a jeden otazník je až dost. Nemusíš jich udělat deset za sebou. To samé platí o smajlících.

Čeština má nějaká pravidla, tak by bylo fajn je dodržovat.

CAPS LOCK je zlo.

avatar uživatele
lukascoolarik
Redaktor | Cool level: 121 | Lorne Malvo
12. 2. 2018 / 16:24:51 (před 6 roky)
off

Čím víc mám zhlédnutých seriálů, tím víc mám vymyšlených svých fiktivních seriálů, které bych chtěl někdy vidět zrealizované. Snad nejsem jediný blázen, který tohle dělá. :-D Tak mě napadla taková hra, pokud se to tak dá nazvat.

Úkolem je popsat seriál vašich snů, který zatím neexistuje. Mám na mysli hlavně základní premisu seriálu a případně i všechno kolem toho - herce, tvůrce, stanici, počet epizod apod. Klidně můžete vzít i již existující seriál a kompletně ho překopat, aby byl podle vašich představ.

Není to zrovna tradiční hra, chce to víc tvůrčího zapojení, takže nečekám masivní účast, ale přišlo mi to jako zajímavý nápad. V nejhorším případě si tu budu tvořit svou fiktivní realitu sám. :-D

avatar uživatele
Nira
VIP | Cool level: 32 | Debra Morgan
12. 2. 2018 / 16:42:44 (před 6 roky)
off

Zajímavá myšlenka. Občas mě při čtení nebo sledování něco napadne, ale nijak zvlášť jsem se na to nezaměřovala - takže teď nemám nic konkrétního.

avatar uživatele
Exredaktorka
Redaktor | Cool level: 68 | Charlie Harper
12. 2. 2018 / 17:13:40 (před 6 roky)
off

O tom jsem přemýšlela tolikrát... V podstatě mám ke každému seriálu aspoň jednu lepší verzi.
Vždycky mi vadilo u nadpřirozených seriálů, že tam platil nějaký zavedený pořádek staletí, pak někdo nadpřirozený potká obvykle holku, která není součástí toho světa, načež to všechno úplně rozbourají. Chtěla bych jednou vidět seriál o upírech či něčem podobném, který není točený pohledem postavy zvenčí a ve kterém se hned nemění světový řád, neumírají osobnosti, které stály v čele stovky let, apod. Takový denní život světa "příšer".

avatar uživatele
lukascoolarik
Redaktor | Cool level: 121 | Lorne Malvo
12. 2. 2018 / 17:51:06 (před 6 roky)
off

Já bych rád viděl nějaké slušné teen psychologické drama z českého prostředí. Nemyslím žádný český remake Skins, to by nedopadlo moc dobře, ani nic ve stylu 13 Reasons Why, ale něco nového. V hlavě mám takovou představu, která lehce čerpá ze základů Mr. Robot; taková lehce hackerská zápletka, samozřejmě vzhledem ke školnímu prostředí něco pokud možno realistického. Hodně introspekce formou vnitřního monologu s ne zrovna společenskou hlavní postavou, protože už jen to samo o sobě otevírá plno dveří, které u nás snad ještě nikdo neotevřel. 13 Reasons Why neodvedlo moc dobrou práci, pokud jde o realistické zpracování depresivního člověka zvažujícího sebevraždu, což je celkem škoda. Jako plot device Hannah Bakerová fungovala skvěle, ale když člověk zhlédne celou první sérii, tak už o ní zas tak dobré mínění nemá. Ale to už odbíhám. :-D Prostě něco hodně psychologického s neokoukanými druhy postav, příběhově něco nového, alespoň co se týče konceptu, a hlavně by se toho museli chopit tvůrci, kteří se nebojí riskovat, aby z toho bylo možné vytřískat maximum.

avatar uživatele
Tempy
Redaktor | Cool level: 23 | Denholm
12. 2. 2018 / 18:36:55 (před 6 roky)
off
lukascoolarik napsal(a):

Já bych rád viděl nějaké slušné teen psychologické drama z českého prostředí. Nemyslím žádný český remake Skins, to by nedopadlo moc dobře, ani nic ve stylu 13 Reasons Why, ale něco nového. V hlavě mám takovou představu, která lehce čerpá ze základů Mr. Robot; taková lehce hackerská zápletka, samozřejmě vzhledem ke školnímu prostředí něco pokud možno realistického. Hodně introspekce formou vnitřního monologu s ne zrovna společenskou hlavní postavou, protože už jen to samo o sobě otevírá plno dveří, které u nás snad ještě nikdo neotevřel. 13 Reasons Why neodvedlo moc dobrou práci, pokud jde o realistické zpracování depresivního člověka zvažujícího sebevraždu, což je celkem škoda. Jako plot device Hannah Bakerová fungovala skvěle, ale když člověk zhlédne celou první sérii, tak už o ní zas tak dobré mínění nemá. Ale to už odbíhám. :-D Prostě něco hodně psychologického s neokoukanými druhy postav, příběhově něco nového, alespoň co se týče konceptu, a hlavně by se toho museli chopit tvůrci, kteří se nebojí riskovat, aby z toho bylo možné vytřískat maximum.

Hm, tak tomu dávám v českém prostředí ještě tak 30 let, aby to za něco stálo! :D Ale myšlenka zajímavá. :)

avatar uživatele
lukascoolarik
Redaktor | Cool level: 121 | Lorne Malvo
12. 2. 2018 / 18:50:49 (před 6 roky)
off
Tempy napsal(a):

Hm, tak tomu dávám v českém prostředí ještě tak 30 let, aby to za něco stálo! :D

Mám takový pocit, že ani těch 30 let by nic moc nezměnilo. :-D

avatar uživatele
lukascoolarik
Redaktor | Cool level: 121 | Lorne Malvo
12. 2. 2018 / 19:36:12 (před 6 roky)
off

Teď pro změnu pokus o nápravu existujícího seriálu, a sice letošního komediálního zklamání jménem LA to Vegas. :-D

V prvé řadě bych kompletně vyškrtnul romantický aspekt seriálu, takže Ed Weeks jakožto otravnej Brit by šel ven. Čistku bych dokončil Alanem, který je taková ta typická nerdovská postava, že už jeho obličej křičí klišé. Bernarda bych přepsal, aby nebyl chodící gay-klišé. Vyrazil bych scenáristy, co se do každé epizody snaží procpat co nejvíc popkulturních odkazů, asi aby splnili kvótu nebo tak něco. Přidal bych nějakou hlavní postavu, která by Ronnie znepříjemňovala práci, třeba nějakého úchylného stalkera (rád bych tam procpal třeba Adama Scotta, akorát by mu nějak museli ubrat na charismatu, aby působil víc úchylně), se kterým by se ale nikdy nedala dohromady. Dál bych provedl logický tah, který zjevně scenáristům zas tak logický nepřišel, a sice bych využil toho, že v letadle se střídají pasažéři. To znamená hostující hvězdy, a když už ne žádná velká jména, tak aspoň zajímavé epizodní postavičky, které by využili na maximum, a pak se jich zbavili.

Editováno: 1x | Naposledy: 12. 2. 2018 / 19:36:31