Diskuzní fórum

Manuál pro začínající redaktory

Netrpíme sprostá slova.

V diskuzi netolerujeme nic, co odporuje platným zákonům ČR, tedy žádný warez a podobně!

Jeden vykřičník a jeden otazník je až dost. Nemusíš jich udělat deset za sebou. To samé platí o smajlících.

Čeština má nějaká pravidla, tak by bylo fajn je dodržovat.

CAPS LOCK je zlo.

avatar uživatele
Dom_Domec
Redaktor | Cool level: 30 | Nathan Ford
5. 5. 2021 / 18:53:57 (před 3 roky)
off

Určitě by se tu hodil manuál pro (nejen) začínající redaktory. Určitě se uleví Fruikovi, že nebude mít ve zprávách co jak funguje nebo jak se to má udělat.

Mohlo by tam být např. jak zakládat epizody, jak udělat status u seriálu, který stále běží nebo status už ukončeného seriálu, jak na seznamy epizod, že neexistující nebo duplicitní epizody může mazat jen Fruiko a hudy atd.

Vím, že u některých věcí je to napsané přímo u toho, ale hodilo by se to mít pěkně u sebe + by tam mohlo být vyhledávání v manuálu.

P.S. Když už jsme u toho, jak opravit seznam epizod z imdb, když se nenačítají automaticky, abych to nemusel dělat ručně? :D

avatar uživatele
hudy536
Redaktor | Cool level: 133 | Jackson 'Jax' Teller
7. 5. 2021 / 15:27:33 (před 3 roky)
off
Domec napsal(a):

Určitě by se tu hodil manuál pro (nejen) začínající redaktory. Určitě se uleví Fruikovi, že nebude mít ve zprávách co jak funguje nebo jak se to má udělat.

Mohlo by tam být např. jak zakládat epizody, jak udělat status u seriálu, který stále běží nebo status už ukončeného seriálu, jak na seznamy epizod, že neexistující nebo duplicitní epizody může mazat jen Fruiko a hudy atd.

Vím, že u některých věcí je to napsané přímo u toho, ale hodilo by se to mít pěkně u sebe + by tam mohlo být vyhledávání v manuálu.

P.S. Když už jsme u toho, jak opravit seznam epizod z imdb, když se nenačítají automaticky, abych to nemusel dělat ručně? :D

A jak dlouho myslíš, že do Fruika hučím, aby ten manuál opět zprovoznil? :D Ale má toho moc...
Na předchozí verzi to bylo, jenže tam jsou nějaké změny, takže nevím, jestli by se to mohlo jen překopírovat. Zatím je aspoň FAQ na Hlášky, ten mě trápil nejvíc, každá druhá byla špatně, teď se to hodně zlepšilo po tom FAQ. Tak budeme doufat, že se Fruiko k tomu dostane, protože já jsem ty věci, o kterých píšeš, vysvětlovala jednotlivým lidem v xxxx zprávách :DD.

hudy
avatar uživatele
andromache
Redaktor | Cool level: 42 | Arnold 'Jidáš' Rimmer
7. 5. 2021 / 16:05:08 (před 3 roky)
off

Tak hlášky jsem se snad už psát naučila (cizí radši neschvaluju) a zůstala jsem radši jenom u přidávání hudby. Založit seriál jsem zkusila jednou a už nikdy víc. Takže ano, redaktorský manuál by jistě přišel víc než vhod :-).

I didn’t choose this fandom, the fandom burst in and said ‘I’m your new roommate, cutie’ A usoplení spratci vždycky pokazí všechno hezký! Jo a nesnáším usmrkance a psy.
Editováno: 1x | Naposledy: 7. 5. 2021 / 16:05:35