Diskuzní fórum

jaky Y/I

Netrpíme sprostá slova.

V diskuzi netolerujeme nic, co odporuje platným zákonům ČR, tedy žádný warez a podobně!

Jeden vykřičník a jeden otazník je až dost. Nemusíš jich udělat deset za sebou. To samé platí o smajlících.

Čeština má nějaká pravidla, tak by bylo fajn je dodržovat.

CAPS LOCK je zlo.

avatar uživatele
No Plachta
Dlouholetý uživatel | Cool level: 15 | Christopher Turk
23. 9. 2013 / 07:46:57 (před 10 roky)
off

zdravicko, celej vikend si lamu hlavu jaky i/y patri do jedny vety a nerozlousk jsem to, i kdyz je to uplne mimo tak to zkusim sem dat a treba nekdo pomuze :)

Na dvoře stálo bidlo a v něm si ptáček udělal bydlo. Běželo prase a shodilo obě b_dla. I nebo Y ???

Editováno: 1x | Naposledy: 23. 9. 2013 / 07:47:12
avatar uživatele
alik01
Uživatel od první verze | Cool level: 36 | maj. Margaret 'Štabajzna' Houlihanová
25. 9. 2013 / 15:42:10 (před 10 roky)
off

Ahoj, zrovna nedávno jsme se o tom bavili s učitelkou češtiny a ta nám řekla, že pokud je ta věta takto postavená, můžeme napsat obě varianty. To znamená, že ať už tam napíšeš y nebo i, oboje budeš mít správně ;) :) ... Snad jsem ti pomohla :) .

avatar uživatele
Marty8901
Dlouholetý uživatel | Cool level: 24 | Alan Harper
25. 9. 2013 / 17:31:18 (před 10 roky)
off

No myslím že se hlavně musí uznat, že žádný aspoň trochu soudný člověk by takovou větu nevytvořil.

avatar uživatele
No Plachta
Dlouholetý uživatel | Cool level: 15 | Christopher Turk
26. 9. 2013 / 15:13:45 (před 10 roky)
off

mno ja to na nic vylozene nepotreboval, ale kdyz mi neco nejde vymyslet tak na to myslim furt dokola a dokola a dokola.. takze mi to docela pomohlo :D

a myslim ze vytvoril :D ja kdyz nevim pravopis napisu klidne pet vet navic jenom abych se vyhnul kritickymu slovu takze s emi kolikrat prihodi ze napisu takovouhle krkolomnou vetu :D

avatar uživatele
Seraphine313
Redaktor | Cool level: 88 | Fox Mulder
27. 9. 2013 / 13:58:19 (před 10 roky)
off

Vzhledem k tomu, že bydlo je abstraktní výraz (asi jako domov), je celá věta postavena špatně ;)

And when my time is up, have I done enough?