Diskuzní fórum

Seriálové otázky

Netrpíme sprostá slova.

V diskuzi netolerujeme nic, co odporuje platným zákonům ČR, tedy žádný warez a podobně!

Jeden vykřičník a jeden otazník je až dost. Nemusíš jich udělat deset za sebou. To samé platí o smajlících.

Čeština má nějaká pravidla, tak by bylo fajn je dodržovat.

CAPS LOCK je zlo.

avatar uživatele
Eobard Thawne
Dlouholetý uživatel | Cool level: 8 | Kryton
30. 3. 2015 / 09:42:26 (před 9 roky)
off

Ahoj.
Dostal jsem nápad na novou hru: Bude se odpovídat na otázky ohledně toho, co se stalo v tom, či onom seriálu. Jinak platí žde již známá pravidla: kdo jako první odpoví správně, zadává další otázku a pokud se více než 30 hodin nic neděje, může kdokoli položit novou otázku (samozřejmě je tio 30 hodin od potvrzení, zda je nějaká odpověď správná. Na toto pravidlo jsem já sám již jednou doplatil, takže pozor.)

Zde je první zadání: V seriálu The Flash si Cisco Ramon přestane ukládat peníze do banky poté, co se banky stanou terčem zlých metalidí. Kam si tedy podle svých vlastních slov schovává Cisco peníze nyní?

"The purpose of life is finding the largest burden that you can bear and bearing it."
Editováno: 1x | Naposledy: 30. 3. 2015 / 09:42:50
avatar uživatele
Exredaktorka
Redaktor | Cool level: 68 | Charlie Harper
30. 3. 2015 / 10:17:56 (před 9 roky)
off

Nápad to není špatný. Jen bych upozornila, že všude jinde platí 2 dny, tedy 48 hodin. Dala bych to tak i tady. Těch 30 hodin se jednak bude některým hůř počítat (48 je úplně stejný čas, jen dva dny později; přiznejme si to, matika dělá problémy více lidem, než by měla) a jednak je to fakt málo. Ne každý si sem chodí 3x denně a snadno to zapadne. Po těch letech, co tu jsem a přispívám, se mi někdy poštěstí, že mi hlavní stránka ukazuje naposledy přidané příspěvky všechny v posledních dvou hodinách. Nemluvě o tom, že v tom bude pěkný bordel, když to bude všude jinak.

avatar uživatele
HonZajs000
Dlouholetý uživatel | Cool level: 76 | Semir Gerkhan
30. 3. 2015 / 13:00:14 (před 9 roky)
off

Nápad určitě dobrý a koncept neméně zajímavý. Jen jsem zvědav, jestli někdo uhodne tuhle první otázku.

To, co čtete, pochází z hlavy studenta práv, jehož mysl tím byla značně poznamenána. Ergo. Pokud něčemu z toho nerozumíte, viňte veřejný vzdělávací systém.
avatar uživatele
Eobard Thawne
Dlouholetý uživatel | Cool level: 8 | Kryton
1. 4. 2015 / 10:08:28 (před 9 roky)
off

Souhlasím s tím, že lhůta by měla být 48 hodin, takže to tak zde nadále platí. Protože však 48 hodin uplynulo, žádám, aby někdo zadal novou otázku (odpověď na mou otázku je: pod matraci, takže na svých penězích spí).

"The purpose of life is finding the largest burden that you can bear and bearing it."
avatar uživatele
HonZajs000
Dlouholetý uživatel | Cool level: 76 | Semir Gerkhan
1. 4. 2015 / 10:49:36 (před 9 roky)
off
The Doctor from The TARDIS napsal(a):

Souhlasím s tím, že lhůta by měla být 48 hodin, takže to tak zde nadále platí. Protože však 48 hodin uplynulo, žádám, aby někdo zadal novou otázku (odpověď na mou otázku je: pod matraci, takže na svých penězích spí).

Tak já zadám:

Proč má Sheldon z TBBT v oblibě číslo 73?

To, co čtete, pochází z hlavy studenta práv, jehož mysl tím byla značně poznamenána. Ergo. Pokud něčemu z toho nerozumíte, viňte veřejný vzdělávací systém.
avatar uživatele
phoboska
Redaktor | Cool level: 71 | Dean Winchester
1. 4. 2015 / 12:22:41 (před 9 roky)
off
HonZajs000 napsal(a):

Tak já zadám:

Proč má Sheldon z TBBT v oblibě číslo 73?

Pretože 73 je 21. prvočíslo. Opačne sa číta 37, 37 je 12. prvočíslo, opačne sa číta 21, 21 je výsledkom násobenia 7 a 3 a v binárnom kóde je 73 palindróm, čiže odzadu aj odpredu sa číta rovnako 1001001 :D
Dúfam, že je to správne a nič som nevynechala :D

"Welcome to the edge. It's not the end of the world, but you can see it from here." Eliza Cassan
avatar uživatele
HonZajs000
Dlouholetý uživatel | Cool level: 76 | Semir Gerkhan
1. 4. 2015 / 12:33:53 (před 9 roky)
off
phoboska napsal(a):

Pretože 73 je 21. prvočíslo. Opačne sa číta 37, 37 je 12. prvočíslo, opačne sa číta 21, 21 je výsledkom násobenia 7 a 3 a v binárnom kóde je 73 palindróm, čiže odzadu aj odpredu sa číta rovnako 1001001 :D
Dúfam, že je to správne a nič som nevynechala :D

Přesně. Zadáváš. :-)

To, co čtete, pochází z hlavy studenta práv, jehož mysl tím byla značně poznamenána. Ergo. Pokud něčemu z toho nerozumíte, viňte veřejný vzdělávací systém.
avatar uživatele
phoboska
Redaktor | Cool level: 71 | Dean Winchester
1. 4. 2015 / 12:59:43 (před 9 roky)
off

Akú pesničku spievali Castle a Beckettova v sprche?

"Welcome to the edge. It's not the end of the world, but you can see it from here." Eliza Cassan
avatar uživatele
HonZajs000
Dlouholetý uživatel | Cool level: 76 | Semir Gerkhan
1. 4. 2015 / 13:03:02 (před 9 roky)
off
phoboska napsal(a):

Akú pesničku spievali Castle a Beckettova v sprche?

Spoiler alert :-)

Je to "I've Got You Under My Skin" od Cole Portera.

To, co čtete, pochází z hlavy studenta práv, jehož mysl tím byla značně poznamenána. Ergo. Pokud něčemu z toho nerozumíte, viňte veřejný vzdělávací systém.
avatar uživatele
phoboska
Redaktor | Cool level: 71 | Dean Winchester
1. 4. 2015 / 13:27:16 (před 9 roky)
off
HonZajs000 napsal(a):

Spoiler alert :-)

Je to "I've Got You Under My Skin" od Cole Portera.

Ups...
Áno, je to tak :)

"Welcome to the edge. It's not the end of the world, but you can see it from here." Eliza Cassan
1/72
1234567 ... 72