plakát seriálu

3+1 s Miroslavem Donutilem

(3+1 s Miroslavem Donutilem)

Epizoda 1×04 – Štědrý večer
100 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Téma vánočních svátků a především samotného Štědrého večera je všeplatné a všedivácké, nějakým způsobem se dotýká nitra každého člověka, každého z nás...

Dvě povídky renomovaných autorů Jany Knitlové s názvem "Štědrý večer inženýra H." a Josefa Klímy "Štědrý večer navrátilce V." jsou tentokráte o poznání melancholičtější i romantičtější nežli jsme zvyklí u komediálních pořadů s Miroslavem Donutilem. Obě mají jedno společné: jde v nich o setkání dvou osamělých lidí, obyčejných i neobyčejných "tichých" a již nemladých hrdinů, kteří by se pravděpodobně v běžným životě i v normálním čase nikdy nesetkali a nic společně neprožili, nebýt právě onoho tajemného a magického čtyřiadvacátého prosincového dne.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Ale dnes večer, už za pár hodin, naděluje Ježíšek a všechno je trochu jinak. Příběh dvou osamělých srdcí není sentimentální, jak by se mohlo podle stručné noticky zdát, ani nekončí pověstným happy endem. Ani v životě to tak většinou nebývá. V jednom případě jsme svědky otevřeného konce, kdy pro tu pozdní zimní lásku zbývá ještě malá jiskra naděje, ve druhém pak zákonitě dochází k milostnému zklamání, které u krátkého, byť zdánlivě silného vztahu, nebývá neobvyklé.

Dvojroli odlišných hrdinů, kteří ovšem mají v lecčems podobný osud, v nejednoznačných postavách inženýra H. a navrátilce V. se představí - kdo jiný - nežli protagonista večera, jehož jméno zdobí i titul tohoto cyklického pořadu.

Hlavní postavy
Vedlejší postavy
Režie
Scénář
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevŠtědrý večer
Původní názevŠtědrý večer
Rok natočení2005
Premiéra25. prosince 2005
Česká premiéra25. prosince 2005
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka65 minut
Autoři profilu epizody