plakát seriálu

Beze stopy

(Without a Trace)

Epizoda 6×04 – Přítěž (Baggage)
100 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Pátrá se po ženě Rhondě. Ta pár dní před zmizením se svým přítelem Kenyonem nastupovala do auta, když byli znenadání překvapeni zásahem policistů. Krátce na to byl Kenyon jedním z policistů zastřelen. Policista byl totiž přesvědčen, že Kenyon ve voze sahá po zbrani. Rhonda však tvrdila, že Kenyon u sebe žádnou zbraň neměl a rozhodla se svědčit. Místo schůzky se svým právníkem se však objeví na seznamu pohřešovaných.

Detektivové procházejí jména policistů, kteří se zúčastnili zásahu a zároveň pátrají v minulosti Rhondy a Kenyona. Kenyon byl již v minulosti vyšetřován kvůli jeho kontaktům s drogovým podsvětím řízeným brooklynským gangem vedeným právě Rhondiným bratrem Wallacem. S ním Rhonda přerušila veškeré kontakty zhruba před rokem po jeho těžkém zranění, kdy se přestěhovala do Queensu, sehnala si práci a začala nový život s Kenyonem. Přes reverenda Washingtona a detektiva Chamberse, který již dva roky Rhondina bratra a jeho gang sledoval, se vyšetřovatelé dostávají až k Joe Brooksovi, jednomu z členů gangu, který byl spatřen u Rhondina bytu krátce před jejím zmizením.

Podaří se dostihnout i samotného Wallace, který nedokáže přesvědčivě vysvětlit, proč Rhonda jela v jeho autě, a tvrdí, že Rhonda po něm chtěla, aby jí pomohl najít policistu, který Kenyona zastřelil. Vyšetřovatelé se tak zaměří na policistu Jima Pokaskiho. Ten potvrdí, že u něho Rhonda byla a že jí řekl, jak dostali tip, že ve vozu je heroin a pod sedadlem zbraň a v autě měl být její bratr. Nevěděl však, kdo tento tip policii dal.

Dannymu se při řešení případu připomněla jeho vlastní minulost, jak omylem téměř zastřelil malého chlapce.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Podezření padá na Evana, dalšího člena gangu, kterého zachytila jedna z kamer. V průběhu dalšího pátrání je nalezen Joe Brooks mrtvý a Evan postřelený. Nalezený mobil pak vede ke Conanu Edwardsovi, zaměstnanci klubu. Ten přizná, že po něm Wallace chtěl, aby dosvědčil, že viděl Kenyona, jak se natahuje po zbrani. Rhonda si myslela, že Kenyona zabil Evan a ten je přesvědčen, že Wallace věděl, že Evan donáší informace policii a vše připravil. Rhonda se rozhodla vyřešit si vše přímo s Wallacem, policie ji však dostihla a dohodli se na společném postupu, kdy Rhonda napomohla k zatčení svého bratra.

Hlavní postavy
Jack Malone
Samantha Spade
Danny Taylor
Elena Delgado
Martin Fitzgerald
Vedlejší postavy
Jim Sheridan
Rev. Anna Washington
Evan Bingham
Squirt Gun Boy
Wallace Brewer
Rhonda Brewer
Kenyon James
Conan Edwards
Det. Lou Chambers
technik
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevPřítěž
Původní názevBaggage
Rok natočení2007
Premiéra25. října 2007
Česká premiéra28. května 2008
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka42 minut
Sledovanost premiéry12 730 000 diváků
Autoři profilu epizody