plakát seriálu

Božská mrcha

(Saving Grace)

Epizoda 2×12 – Co na to Clay (But There's Clay)
100 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Milenecký pár objeví v parku mrtvé tělo devatenáctileté studentky univerzity Vanessy Lymanové, která byla u jezera běhat. Na místě došlo k šarvátce a Vanessa upadla na kameny. Opodál leží na zemi rozsypané mentolové cigarety a na nich je otisk růžové rtěnky. V jejím mobilu, který je nalezen v zaparkovaném autě, je poslední textová zpráva, kterou poslala svému otci. Psala v ní, že si vyjde se svou nejlepší kamarádkou Ginger Metteryovou. Té z telefonu také dvakrát volala. Otec Vanessy poskytne policii informace o dvou mladících, Justinovi a Charlesovi, s nimiž se Vanessa stýkala. Justin vypoví, že s Vanessou nikdy nespal, a Charles byl v době činu se školou mimo město. Ginger, která pracuje v květinářství svého otce, tvrdí, že spala, když jí Vanessa volala. Doma byl však její bratr Terrence.

Policie dále zjistí, že Vanessa byla těhotná. Měla v parku schůzku se svým profesorem biologie Aaronem Zeytonem, který se před časem oženil se studentkou a má s ní dítě. Zeyton přizná, že s Vanessou chodil, ale otcem jejího dítěte není. Poprvé měl s Vanessou sex teprve před třemi týdny. Byl však svědkem toho, jak Vanessa otci dítěte dvakrát volala.

Grace Hanadarková seznámí otce Claye a svého švagra Douga Nortona s barmankou Maggií. Když s Rhettou Rodriguezovou odcházejí z baru, přistihnou Douga s Maggií v jeho autě při sexu. Doug se poté přizná, že s Maggií chodí už dva měsíce. Protože Grace velmi záleží na synovci Clayovi a nechce dopustit, aby měl zlou macechu, nechá si Maggii pořádně "proklepnout".

Za Leonem Cooleyem přichází do vězení jeho bývalá spolužačka a první láska Millicent. Chce, aby Leon požádal o milost...

Hlavní postavy
Grace Hanadarko
Ham Dewey
Butch Ada
Leon Cooley
Rhetta Rodriguez
Vedlejší postavy
Bobby Stillwater
Henry Silver
Clay Norman
Otec John
Doug Norman
Paige Hanadarko
Mr. Lyman
Millicent
Professor Aaron Zeyton
Elton Rocca
Ginger Mettery
Terrence Metarie
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevCo na to Clay
Původní názevBut There's Clay
Rok natočení2009
Premiéra30. března 2009
Česká premiéra22. června 2009
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka45 minut
Autoři profilu epizody