plakát seriálu

Božská mrcha

(Saving Grace)

Epizoda 2×14 – Věřím na anděly (I Believe in Angels)
100 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Grace Hanadarková a Rhetta Rodriguezová mají velmi podobný sen, v němž je Grace u benzinové pumpy zastřelena neznámým mužem. Ten poté odjede od pumpy se svou černošskou společnicí.

Obě policistky se tedy vydají k pumpě, kde Grace opravdu spatří onu černošku. Ta před nimi však uteče. Grace si vzpomene, že ženě tekla krev z nosu a kapesník odhodila do koše. V koši se zakrvácený kapesník skutečně najde a testy později ukáží, že krev je pozitivní na drogy. Grace chce ženu najít, protože má pocit, že jí to navždy změní život. Rhetta nechá udělat identikit muže, který ve snu Grace zastřelil. Grace si vezme v práci volno a pátrá po černošce i svém vrahovi ze snu.

Policie je mezitím přivolána do domu Ethel Mae Wilsonové. Tato stará paní zastřelila zloděje, v jehož kapse se poté našly její šperky. V mrtvém je identifikován Jackson Judd, registrovaný pro krádeže, napadení a týrání zvířat. Wilsonová na policii vypoví, že v domě slýchávala podivné zvuky, a proto u ní v noci přespal její vnuk Hunter. Před pěti lety její nedávno zemřelý manžel Ed zastřelil v domě jiného zloděje, vysokoškoláka, který konzumoval místo drog léky pro kočky. Wilsonová se přesto odmítala odstěhovat z domu, na jehož místě má být postaveno obchodní centrum. Ona jako jediná z usedlíků odmítla finanční náhradu a dům neprodala. Dědicem Wilsonové je její syn Prison.

Grace zastihne synovce Claye u sebe doma, jak se dívá na video ze svého křtu. Když si Grace záznam později pustí, spatří svou mrtvou sestru Mary Francis, jak se srdečně baví s Leonem Cooleyem. Navštíví ve vězení Leona, který má těsně před popravou. Leon, který netušil, že Mary Francis je sestra Grace, jí řekne, že jednou pomohl Mary Francis s porouchaným kolem – a obě rodiny se spřátelily. Grace si vymůže schůzku s guvernérem, kterého žádá o milost pro Leona...

Hlavní postavy
Grace Hanadarko
Ham Dewey
Butch Ada
Leon Cooley
Rhetta Rodriguez
Vedlejší postavy
Bobby Stillwater
Henry Silver
Clay Norman
Otec John
Darlene Dewey
Mary Francis Norman
Neely Lloyd
Ethel Mae Wilson
Governor's Protection Agent
Death Row C.O.
Mr. Wilson
Hunter Wilson
Prison Warden
Terrence Metarie
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevVěřím na anděly
Původní názevI Believe in Angels
Rok natočení2009
Premiéra13. dubna 2009
Česká premiéra6. července 2009
Typ epizodyPoslední epizoda série
Délka45 minut
Autoři profilu epizody