Plakát

Děti Duny

(Children of Dune)

Kultovní román Dune Franka Herberta je ve světě Sci-Fi fenomenem, který se postupně rozrostl do velkolepé ságy a současně se stal předlohou neméně úspěšné řady počítačových her - strategií. Prvního filmového zpracování Dune se ujal David Lynch, po 16 letech byl natočen remake ve formě třídílné... [více]

2003 | USA / Německo / Česká republika | 90 minut | Syfy | Drama / Fantasy / SciFi | 3 epizody | status: ukončeno v roce 2003
Poslední odvysílaná

1×03 – Episode #1.3

(premiéra 18. 3. 2003 – před 21 lety)
závěr seriálu

Děti Duny – O čem to je

Kultovní román Dune Franka Herberta je ve světě Sci-Fi fenomenem, který se postupně rozrostl do velkolepé ságy a současně se stal předlohou neméně úspěšné řady počítačových her - strategií. Prvního filmového zpracování Dune se ujal David Lynch, po 16 letech byl natočen remake ve formě třídílné minisérie. Pro jeho úspěch bylo po 3 letech opět formou třídílné minisérie natočeno pokračování pod názvem Children of Dune podle stejnojmenného románu, který je třetím dílem ságy.

Děj Children of Dune se odehrává ve vzdálené budoucnosti, ve které vytvořili lidé impérium, společensky na úrovni středověku s technikou a biotechnologiemi dalších tisíciletí.

Hrdina příběhu v minulosti dovedl obyvatele planety Arakis k vítězství v povstání, ze kterého vzešel jako zbožštělý imperátor. Po několika letech vlády se mu sice podařilo původně zcela nehostinnou planetu pokrýt vegetací, ale kult jeho osobnosti se mu vymyká z rukou - v jeho rámci vzniká silná a nezvladatelná klika kněží, mezi osvobozenými původními obyvateli - Fremeny - se začíná rozmáhat idea svaté války.

V této situaci má imperátor vize, na základě kterých podstupuje nejvyšší oběť. Ve snaze zachránit své potomky odchází do pouště. Dvojčata zůstávají na výchovu jeho manželce, vládou pověřuje jejich tetu, která se předávkovává místní drogou (kořením). Vliv drog a schopnost komunikovat s předky u ní vede postupně k rozvoji paranoi a schizofrenie, jejichž důsledkem je totalitarizace společnosti a represe vůči obyvatelstvu.

Lidé, kteří byli před lety obdobně utlačováni, se za pomoci slepého proroka začínají bouřit, vládnoucí rody na ostatních planetách vycítí příležitost. Napětí roste...

Adaptace pokračování slavného sci-fi románu Franka Herberta navazuje na minisérii Duna. Děj pokrývá obsah knih Dune Messiah (Spasitel Duny) a Children of Dune (Děti planety Duna).

popis: _-0-_

Paul Atreides / Muad'Dib
Duncan Idaho
Baron Vladimir Harkonnen
Gurney Halleck
Leto Atreides II
Další názvy, pod kterými můžete seriál znát

Děti planety Duna (chybný předklad, nicméně používaný)
Deti Duny (slovenský název)

Info box
Stanice

Syfy

Délka

90 minut

Žánr

Drama
Fantasy
SciFi
Minisérie

Země původu

USA
Německo
Česká republika

Roky vysílání

2003

První vysílání

16. března 2003

Ukončení seriálu

26. března 2003

Dabing

CZ: existuje – detaily na DabingForum.cz
SK: existuje – detaily na DabingForum.sk

Tagy

podle knihy, natáčeno v ČR, space opera

Odkazy

IMDb.com
Wikipedia (anglická)
Oficiální stránky

Související