Čtyři z tanku a pes

Čtyři z tanku a pes (Czterej pancerni i pies)
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter

Ve čtvrt po liché

Posádka "Rudého" zlikviduje skupinu hitlerovských zvědů, která se usadila v pevnosti.

Tank Rudý se vrací do bojů. Doprovází ho náklaďák s desátníkem Wichurou a spojovatelkou Lidkou. Tank jede pomalu, náklaďák se pomalou jízdou zahřívá, takže Janek rozhodne, že desátník Wichura pojede v tanku a náklaďák s Grigorijem, Lidkou, Tomkem a psem Šarykem pojede napřed. Naplánují setkání v pevnosti vzdálené jen několik kilometrů a náklaďák odjíždí.

V obci uslyší Tomek bučet krávu, tak se nechá i se Šarykem vysadit, aby ji podojil a zajistil všem členům mléko k večeři. Grigorij s Lidkou jsou v pevnosti zajati, protože pevnost je obsazena Němci.

Šarik se k nim dostane a pomůže jim rozvázat pouta. Grigorij jde ven, ale Lidka zůstane ve stodole u náklaďáku, kde mají vysílačku, a podá zprávu Jankovi. Vysílání však uslyší Němci, mezi nimiž je i žena, která se jde do stodoly ještě s jedním nacistou podívat. Chtějí Lidku znovu spoutat, ta se ale statečně brání. Když je nejhůř, zasáhne Grigorij. Hned nato dorazí i zbytek posádky a Němce zneškodní.

Němci prozradili, že očekávají další noc výsadek německých vojáků. Ale lhali, na což přijde posádka tanku hned večer, když uslyší německá dopravní i bojová letadla. Posádka tanku Rudý i s Lidkou a desátníkem Wichurou vyráží k nedalekému mostu, protože z německých záznamů zjistili, že německý výsadek má daný most zničit…
Hlavní postavy
Vedlejší postavy
Režie
Scénář
Hudba
Kamera

INFORMACE K EPIZODĚ

  • Český název
  • Původní název
  • Číslování
  • Rok natočení
  • Délka epizody
  • Odkaz na IMDb

NAVIGACE

TOOL BOX

AUTOŘI PROFILU

Sajgon