plakát seriálu

Flight Of The Conchords

(The Flight of the Conchords)

Epizoda 2×07 – Předseda vlády (Prime Minister)
100 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Na novozélandském konzulátu panuje nezvykle čilý ruch a schůzka kapely probíhá rovněž v nebývale svižném tempu. Do New Yorku má totiž zavítat novozélandský premiér, jemuž má být Murray k ruce. Přesto ale stačí mládence informovat o nových možnostech hudebního směřování, které nabízí jejich angažmá coby dvojníků Simona a Garfunkela.

Díky nové roli se Jemaine seznámí s Karen, ze které se vyklube fanatická obdivovatelka Arta Garfunkela se svéráznými erotickými tužbami. Mezitím se ukáže, že ministerský předseda Brian je celkem milý zemitý chlapík, který má slabost pro filmový Matrix a rád by pohovořil s prezidentem Spojených států. Je na Murraym, aby to nějak zařídil.

Hudebně epizodu Conchordi otevírají úryvkem ze slavné Scarborough Fair (Canticle), později přidají rockově exaltovanou skladbu Démon v sukních (Demon Woman), která odkazuje k písni Devil Woman anglického barda Cliffa Richarda. Bret ještě zanotuje bizarní korejskou odrhovačku Ach, tancuj, dítě (Oh, Dance, Baby) ve stylu karaoke.

Zajímavosti k epizoděvložit další zajímavost
Roli Karen ztvárnila americká herečka Mary Lynn Rajskubová, známá z televizního seriálu 24 hodin, nebo z filmů Paula Thomase Andersona Magnolia (1999) a Opilí láskou (2002).
V roli premiéra vystupuje novozélandský herec Brian Sergent, který se objevil v legendárním splatteru krajana Petera Jacksona Braindead (1992).
Art Garfunkel hraje sám sebe.
Hlavní postavy
Murray Hewitt
Vedlejší postavy
New Zealand Prime Minister Brian
American Woman
The Edge - U2's Guitarist
Elton John Impersonator
Art Garfunkel fanatic
Elton John Impersonator #2
Robin Gibb
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevPředseda vlády
Původní názevPrime Minister
Rok natočení2009
Premiéra1. března 2009
Česká premiéra24. června 2011
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka25 minut
Autoři profilu epizody