plakát seriálu

Hannibal

(Hannibal)

Epizoda 1×01 – Aperitiv (Apéritif)
97 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Jack Crawford požádá Willa Grahama, aby pomohl FBI najít a chytit sériového vraha. Vrah unesl 8 mladých dívek, které se vzájemně neznaly, ale byly si velmi podobné. Zároveň Jack Crawford požádá seriózního psychologa Hannibala Lectera, aby pomohl vyplnit psychologický profil vraha.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Will Graham je zvláštní vyšetřovatel, který ke své práci používá svou bohatou představivost. Ta mu pomáhá při zjišťování detailů smrti jednotlivých obětí.

Po Grahamově přednášce za ním přijde zvláštní agent Jack Crawford, který si chce vypůjčit Willovu představivost na profil sériového vraha. Ten unáší mladé dívky. Všechny jsou ve stejném věku, mají stejnou postavu i váhu, všechny mají hnědé vlasy a stejnou barvu očí.
Při vyslýchání rodičů poslední unesené dívky se Will zajde podívat do jejího pokoje. Najde mrtvou dívku v posteli. Při pitvě ostatní agenti zjistí, že dívce někdo vyndal játra a poté je tam zase vrátil. Tím Grahamovi dojde, že jejich vrah své oběti pojídá a tělo této dívky vrátil, protože měla rakovinu jater.

Další mrtvolu najdou uprostřed louky nabodnutou na jelení paroží. Tady Grahamovi dochází, že pachatel má dceru, která se má stát jeho „zlatým lístkem“.

Mezitím Dr. Hannibal Lecter pomáhá Grahamovi s pachatelovým profilem. V době vyšetřování se zajdou vyptávat na výstavbu kvůli kouskům kovu, které se našly v oblečení obětí. Mezi zaměstnanci najdou jednoho podezřelého, kterého Dr. Lecter varuje. Když se Graham s Lecterem dostanou do domu podezřelého, ten z vchodových dveří vyhodí manželku s proříznutým hrdlem a dál ohrožuje mladou dívku, která se nápadně podobá ostatním obětem…

Hlavní postavy
Will Graham
Dr. Hannibal Lecter
Dr. Alana Bloom
Jack Crawford
Beverly Katz
Jimmy Price
Brian Zeller
Vedlejší postavy
Repairman
Elise Nichols
Thomas Marlow
Theresa Marlow
Louise Hobbs
Mr. Nichols
Mrs. Nichols
Garret Jacob Hobbs
Abigail Hobbs
Franklin
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevAperitiv
Původní názevApéritif
Rok natočení2013
Premiéra4. dubna 2013
Česká premiéra10. dubna 2013
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka43 minut
Sledovanost premiéry4 360 000 diváků (1,60 rating ve skupině 18-49)
Autoři profilu epizody