plakát seriálu

Doktor Mozek

(Mental)

Epizoda 1×10 – Hluboko do minulosti (Do Over)
100 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Na oddělení je přivezen muž, který po nehodě na stavbě trpí akutní úzkostí. Stále se mu zdá, jak byl zavalen v šachtě. Doktor Gallagher však zjistí, že jeho nový pacient měl zasypané jen nohy.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Doktor Ira Greenbaum, přednosta neurologie, přiveze na psychiatrické oddělení pacienta Billyho Bauera. Trpí akutní úzkostí, má pocit, že se dusí a téměř nevidí. Před několika měsíci měl nehodu na stavbě. Tvrdí, že se propadl do země a osm hodin ho vyhrábavali. Dostane ho do péče doktor Carl Belle, který se kvůli diagnóze pohádá s šéfem Jackem Gallagherem. Jack zajde za stavbyvedoucím, který mu řekne, že Billy měl zasypané jen nohy a se zachránci komunikoval.

Billy tvrdí, že se mu zdává sen o tunelu. Prochází jím a narazí na sud s vodou, v němž se vidí starší, s obvazem přes oko a mrtvý. Belle doporučí Jackovi, aby se zeptal na název domu, který Billy pomáhal bourat. Billy tvrdí, že se jmenoval Rose Park. Ve skutečnosti však šlo o Park View. Jack najde na internetu zprávu o velkém neštěstí v dole Rose Park, které se stalo v roce 1903. Dozví se, že jeden ze zachráněných horníků byl uvězněn pod závalem šest dní. Spisovatelka, která o neštěstí napsala knihu, ukáže Jackovi jeho fotografii. Je to muž, kterého ve snu vidí Billy...

Hlavní postavy
Jack Gallagher
Veronica Hayden-Jones
Dr. Arturo Suarez
Dr. Chloe Artis
Dr. Carl Belle
Malcolm Darius Washington
Vedlejší postavy
Rylan Moore
Becky Gallagher
Billy Bauer
Ethan Calloway
Quentin Morris
Alexis Vilcek
Dr. Ira Greenbaum
Tom Hurst
Annie Jastrow
Louisa Knox
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevHluboko do minulosti
Původní názevDo Over
Rok natočení2009
Premiéra31. července 2009
Česká premiéra14. května 2011
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka45 minut
Autoři profilu epizody