plakát seriálu

Místo činu

(Tatort)

Epizoda 1×428 – Norbert
100 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Barové tanečnice a prostředí nočních klubů - právě zde by si mohli komisaři Leitmayr a Batic užívat, pokud by zde nešlo o vraždu.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Tentokráte jsou hrdiny německého kriminálního cyklu Místo činu, který po léta vzniká v mnoha studiích s různými vyšetřovateli, dva mnichovští mužně vypadající "sympaťáci", komisaři Franz Leitmayr a Ivo Batic. Doplňují se nejen při práci, ale i jako přátelé v osobním životě.

Ivo Batic jako imigrant z bývalé Jugoslávie vnáší do vyšetřování svůj slovanský emotivní pohled. Leitmayer drží jeho "něžnější" duši naopak trochu při zemi. Pohled na mrtvé tělo mladé dívky, nadějné závodní plavkyně, nalezené nedaleko jednoho nočního "table-dancing" klubu, však otřese i zkušenými vyšetřovateli.

Batic a Leitmayer se tak trochu nedobrovolně dostanou do prostředí, na které nemají v běžné policejní praxi čas. Svůdné, spoře oblečené dívky, tančící na stolech, je však nevzrušují tolik jako myšlenka na dopadení vraha. Jedním z podezřelých je místní podivín Norbert, žijící osaměle se svým otcem. Norberta navíc těší zájem policistů, kteří kolem něho stahují sítě. Nachází v tom jisté vysvobození z područí tyranského nemocného otce. Když si však Norbert vyvolí Franze Leitmayera jako svého důvěrníka a jediného přítele, mění se občas vyšetřování ve frašku s příchutí hořkosti. Je však třeba okamžitě jednat, protože vrah si vybral svou další oběť.

Hlavní postavy
Franz Leitmayr
Carlo Menzinger
Vedlejší postavy
Norbert Heckel
Tom Diewald
Norberts Vater
Sandra Burgstaller
Lisa Kirchner
Norberts Kollege
Gerichtsmediziner
Bedienung Tabledancing
Spurensicherer
Pressesprecher
Chefredakteur
Kathrin Köhler
Herr Kramm
Viktoria von Selb
Sandras Freundin
Peter Kolb
Režie
Scénář
Hudba
Informace k epizoděIMDb
Český názevNorbert
Původní názevNorbert
Rok natočení1999
Premiéra28. listopadu 1999
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka90 minut
Autoři profilu epizody