plakát seriálu

Místo činu

(Tatort)

Epizoda 1×536 – Smrtící suvenýry (Tödliche Souvenirs)
100 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Vrah u mrtvých turistů zanechává stejné suvenýry...

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

V menším alpském horském středisku kdosi vraždí sportující turisty a u obětí zanechává stejný suvenýr skleněnou kouli. Kriminalisté Gschmitzerová a Eisner zjistí, že všichni byli ubytováni v hotelu vedeném bratry Markusem a Wernerem Koflerovými, respektive jejich matkou. Koflerovi díky své dravosti ovládli kdysi poklidnou vesnici a zaprodali ji a přírodu masovému turismu.

Kriminalisté odhalí, že v hotelu před 16 lety zahynula údajně nešťastným pádem ze schodů modelka Claudie Rosenfeldová a čtyři nyní zavraždění turisté tehdy svědčili ve prospěch z vraždy podezřelého Markuse, který proto ani nebyl obviněn. Pátrání zkomplikuje vražda rodinného právníka Koflerových Beinstingla, který s dávným případem neměl nic společného. Zatímco motivem podezřelého Markuse mohla být snaha odstranit vydírající svědky, slabošský a zbabělý Werner, který údajně trpěl rodinnou bezohledností, se mohl pokusit ochromit vraždami turistický ruch.

Mezi podezřelé se zařadí i student-brigádník Jan Becker, diskžokej a sportovní instruktor, který je synem Claudie a mohl mstít matku...

Hlavní postavy
Moritz Eisner
Vedlejší postavy
Stefanie Gschnitzer
Markus Kofler
Werner Kofler
Hans Kofler
Frau Kofler
Robert Stöckl
Gendarm Purtscheller
Elke Immhoff
Holger Busse
Fritz Heinermann
Lotte Heinermann
Režie
Scénář
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevSmrtící suvenýry
Původní názevTödliche Souvenirs
Rok natočení2003
Premiéra22. června 2003
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka90 minut
Autoři profilu epizody