plakát seriálu

Ochránce

(The Sentinel)

Epizoda 3×01 – Bojovníci (Warriors)
100 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Kdesi hluboko v peruánském pralese dochází kvůli aktivitám naftařské společnosti k rozsáhlé devastaci území. Nejvíce postiženi jsou místní indiáni a mezi nimi i jistý Incacha, šaman kmene Chopeců. Ten se rozhodne vzít spravedlnost do vlastních rukou a proti vetřelcům bojovat osvědčenými prostředky.

Detektiv Ellison se účastní jednoho zásahu, při kterém nešťastně zasáhne člena ochranky. Ten naštěstí díky neprůstřelné vestě přežije. Pro Jima je to však varovný signál, že by s jeho nadlidskými schopnostmi nemuselo být vše v pořádku.

Viceprezident naftařské společnosti Bud Torin je nalezen mrtev. byl zabit otráveným šípem, přesně takovým, jaký používají peruánští domorodí lovci. Okolnosti případu naznačují, že vrah zřejmě jednal v sebeobraně. Ellisonovi nečiní potíže identifikovat šíp Chopeců, vždyť se jedná o stejný kmen, který ho naučil jeho zvláštním schopnostem. Právě díky těmto domorodcům se stal Sentinelem.

Gerald Spaldind, prezident společnosti, pozve prostřednictvím šéfa bezpečnostní sekce Jaegera vyšetřující policisty na malou informační schůzku. Předmětem rozhovoru má být právě smrt Buda Torina...

Hlavní postavy
detektiv James Ellison
Blair Sandburg
kapitán Simon Banks
Vedlejší postavy
Gerald Spalding
Mitch Jaeger
Janet Myersová
Man on Vehicle in Jungle
Režie
Scénář
Hudba
Informace k epizoděIMDb
Český názevBojovníci
Původní názevWarriors
Rok natočení1997
Premiéra10. září 1997
Česká premiéra5. prosince 2011
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka45 minut
Autoři profilu epizody