plakát seriálu

Private Practice

(Private Practice)

Epizoda 2×09 – Know When to Fold
100 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Charlotte otvírá svou konkurenční kliniku, Sam a Pete se starají o závodního cyklistu a Addison má pacientku s rakovinou vaječníků...

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Addison má pacientku, která má rakovinu vaječníků. Addison chce operovat a odstranit jí vaječníky i dělohu. To Leah odmítá, jelikož chce mít děti. Jde se poradit k jinému doktorovi – Wyattu Lockhartovi. Ten jí slíbí, že jí může zbavit rakoviny, aniž by přišla o svůj reprodukční systém. Wyatt a Addison si moc nesednou. Leahina léčba se Wyattovi vymkne kontrole a Addison ji musí přijít zachránit.

Charlotte otevřela svou novou kliniku, která je pro Addison a ostatní velkou konkurencí. Pacienty láká na snídaně zdarma. Do 4. patra se přijdou najíst i Pete a Sam a potkají tam závodního cyklistu Raye Danielse, který přišel na prohlídku s kolenem. Pacienta jim přeberou a vezmou si k sobě na kliniku. Od jeho manželky se ale dozvídají, že koleno není jeho hlavní problém, má nemocné srdce, a proto nesmí závodit. Pete se Samem mu nakonec pomůžou a po dobu závodu mu hlídají srdeční činnost, po dokončení závodu Ray ale zemře.

Kevin je stále u Addison, ale už ho to tam nebaví, chce jít zpátky do práce. Nakonec ale uzná, že na to není připraven.

Cooper přijde za Charlotte vrátit jí její věci a uvidí ji zvracet. Má podezření, že je těhotná. Charlotte si je jistá, že není, ale později si to rozmyslí a jde za Cooper, udělá si těhotenský test. Je negativní.

Dell se stará o těhotnou pacientku Judy, dohlíží na něj Naomi. Judy přemýšlí o adopci, jelikož chce nejdřív vystudovat. Dell dostane nápad, jak pomoct klinice. Mohli by zaměřit na adopci – nechtěné děti by přiřazovali párům, které nemohou otěhotnět. Ty prověřuje Violet, o matky by se staraly Addison a Naomi a Cooper by měl po narození dítěte nového pacienta. Tenhle nápad odzkouší na Judy a jednom páru. Vše jde dobře, ale Judy přemýšlí, že by změnila názor.

Sheldon pozve Violet na rande. Skončí spolu v posteli, ale nic se nestane, Sheldon má problémy s erekcí. Violet si jde za Petem pro bylinky, aby Sheldonovi pomohla, ten ale nechce. Pete a Violet se utěšují navzájem a vyspí se spolu.

Hudba v epizoděvložit další píseň

I Might Be Crying (Tanita Tikaram)

Cooper a Dell si povídají o adopci.

Seether  (Veruca Salt)

Začátek epizody.

All For Love (Serena Ryder)

Kevin chce jít do práce.

Here Goes Something (Nada Surf)

Addison pomáhá Kevinovi do schodů.
Hlavní postavy
Dr. Addison Montgomery
Dr. Pete Wilder
Dr. Naomi Bennett
Dr. Cooper Freedman
Dr. Sam Bennett
William 'Dell' Parker
Dr. Violet Turner
Dr. Charlotte King
Dr. Sheldon Wallace
Vedlejší postavy
sestra na pohotovosti
Matt Sinclair
Carrie Sinclair
Dr. Wyatt Lockhart
Monica
Ray Daniels
Kevin Nelson
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevKnow When to Fold (neoficiální název)
Původní názevKnow When to Fold
Rok natočení2008
Premiéra10. prosince 2008
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka42 minut
Sledovanost premiéry6 860 000 diváků
Autoři profilu epizody