plakát seriálu

Profil zločinu

(Profilage)

Epizoda 4×09 – Posedlost (Possession)
100 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Případ mladé ženy nalezené ubodané k smrti na oltáři kostela.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Marie, mladá 25 letá žena, je nalezena ubodána k smrti na oltáři kostela. Marie uklízela v kostele a byla velmi plachá a hodná. Mladý recidivista Gabriel Mangin se sám přizná k vraždě. Během výslechu prochází mladík podivnými změnami v chování, oscilující mezi andělskou tváří a démonickými postoji. Chloe si myslí, že Gabriel Mangin trpí schizofrenií a zabil Marii v okamžiku, kdy jeho mysl pohltila démonická strana osobnosti. Rocher není nakloněn verzi o schizofrenii a chce mladíka co nejdříve poslat do vězení.

Při domovní prohlídce bytu, kde bydlel Gabriel se svým bratrem Arnaudem je nalezena pod Gabrielovým polštářem hotovost 5.000 euro a Arnaud je podiven tvrzením, že jeho bratr je schizofrenik. Nikdy u něj žádné příznaky nepozoroval. Vyšetřování odhalí pravdu o tom, co opravdu dělala Marie za povolání. Byla prostitutkou, kterou vozil do hotelu za klienty neznámý muž. Její kolegyně na fotce označí za muže, který Marii vozil do hotelu, Arnauda, Gabrielova bratra.

Rocher pomalu, ale jistě začíná věřit Chloeině verzi o schizofrenii Gabriela. Jenže co když Gabriel není vrah. Rocher musí nalézt důkazy, které by s vraždou spojily Arnauda...

Hlavní postavy
Vedlejší postavy
Père Stanislas
Joseph Mangin
Gabriel Mangin
Arnaud Mangin
Režie
Scénář
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevPosedlost
Původní názevPossession
Rok natočení2013
Premiéra27. září 2013
Česká premiéra4. listopadu 2015
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka45 minut
Autoři profilu epizody