plakát seriálu

Quark

(Quark)

Epizoda 1×01 – Quark
50 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Galaxií se plíží neznámý enzymový mrak, který ničí vše, co mu přijde do cesty. Velitel stanice Perma One se spolu s Hlavou (The Head) rozhodnout, že nejlepší bude někoho obětovat a hrozbu tak zničit. Nenapadne je nikdo jiné, než Quark.

Mezitím, Adam Quark, velitel malé lodi, která sbírá po jiných stanicích odpadky a odváží je se svou posádkou, Gene/Jean, O.B. Muddem, oběma Betty a androidem Andym, připraven neohroženě bránit galaxii.

Protože Quarkovým velkým přáním je dostat důležitější úkol než jen vyvážet odpadky, nové poslání okamžitě přijímá a vydává se vstříc smrti.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Galaxii ohrožuje neznámý fenomén. Quarkova loď je jako jediná v blízkosti a proto se Palindrome, velitel stanice Perma One rozhodne poslat ho na sebevražednou misi. Quark má zničit svou loď, zničit fenomén a zachránit tak galaxii.

Jenže zpráva od Palindroma Quarkovy nedojde. Jeho loď se však s enzymovým mrakem stejně setkává. Šance na záchranu jsou však mizivé. Omylem jsou však do vesmíru vypuštěny lidské odpadky, což fenomén odradí a raději zdrhne tam, odkud přišel.

Hlavní postavy
Palindrome
Hlava / The Head
Vedlejší postavy
interface
Dr. O. B. Mudd
hodnostář
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevQuark (neoficiální název)
Původní názevQuark
Rok natočení1977
Premiéra7. května 1977
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka25 minut
Autoři profilu epizody