plakát seriálu

Schimanski

(Schimanski)

Epizoda 1×13 – Hřích (Sünde)
100 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Schimanski je sice většinou ve finanční tísni, ale tentokrát je zrovna při penězích, díky důchodovému doplatku. Vezme svou přítelkyni Marie Claire na romantický výlet do Belgie, ale brzy se neplánovaně ocitne uprostřed dalšího zapeklitého případu.

Z nedalekého vězení totiž uprchl za vraždu odsouzený vězeň Gaubner a nečekaně zkřížil cestu Schimanskému. Protože je mu policie, která uprchlíka pronásleduje, v patách, a zoufale nutí Schimanského pod výhrůžkou, že se zastřelí, pokud ho bývalý policista neodveze k jeho synovi Davidovi. Schimanski svým nemylným instinktem vycítí, že v jeho případu něco nehraje a nejen, že mu umožní uprchnout, ale umožní mu setkat se synem. Během dobrodružné cesty je Schimanski dozvídá stále více o tragické události, která skončila vraždou Davidovy matky, za kterou byl Gaubner odsouzen a je stále více přesvědčen o jeho nevině a fakt, že skutečný pachatel dosud nebyl odhalen mu nedopřává klidu.

Klíčí v něm podezření, že ve skutečnosti zabil matku David a jeho otec na sebe vzal vinu, aby ho uchránil před vězením...

Hlavní postavy
Horst Schimanski
Marie-Claire
Vedlejší postavy
Gernot Heugel
Elisabeth Gaubner
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevHřích
Původní názevSünde
Rok natočení2005
Premiéra10. dubna 2005
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka90 minut
Autoři profilu epizody