plakát seriálu

Scream Queens

(Scream Queens)

Epizoda 1×09 – Ghost Stories
99 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Boone se prochází ve svém přestrojení po kampusu a je přesvědčený o tom, že ho nikdo nepozná. Trošku se mu to však vymkne z rukou a musí improvizovat. Denise si myslí, že nejlepší lék na strach jsou děsivé historky a začne je Chanelkám vyprávět. Celý kampus si mezitím balí, protože musí ráno školu vyklidit.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Boone se prochází po kampusu ve svém přestrojení a má radost, že ho nikdo nepoznává. Omylem se polije a musí si na chvíli odstranit falešné vousy. Shodou okolností zrovna prochází kolem Chanel #3, která ho pochopitelně pozná. Automaticky si ale myslí, že je Boone duch a on se podle toho začne chovat, a #3 vystraší k útěku.
Celý kampus se balí, protože mají před sebou poslední noc ve škole.

Chanel se holkám chlubí, že jí Chad dal náhrdelník s "přací kostí" a pak jí pozval k němu domů na Díkuvzdání. Chanel je nadšená, protože všechny dívky, které dostaly stejný náhrdelník, byly do Vánoc zasnoubené. Hester z toho očividně není moc nadšená. Chanel #5 to nezajímá, ona se bojí, že je všechny bude chtít zabít Rudý Ďábel, když má poslední příležitost.
Denise tak vezme situaci do svých rukou a dívkám začne vyprávět strašidelné historky, aby jim ulevila. Když se budou bát těch historek, už nebudou myslet na Rudého ďábla. Podaří se jí však holky jen ještě víc vyděsit.
Když jde potom na toaletu, tak jí napadne Rudý ďábel. Denise s ním bojuje a podaří se jí ho zneškodnit a utéct. Běží zpátky k Chanelkám a chce slyšet nějakou strašidelnou historku. Hester tak začne vyprávět o bláznovi s hákem.

Boone navštíví Chada, který mu věří ohledně jeho "duchařské" historky. Boone chce po Chadovi půjčit tričko, protože chce vzít Zayday na rande. Pokud jí přiměje, aby se s ním vyspala, bude totiž moci zůstat na zemi. Chad mu tričko půjčí a Boone navštíví Zayday. Ta v duchy nevěří, navíc si všimne, že má na ruce zranění, které by odpovídalo tomu, že ho někdo bodnul vidličkou do ruky. Domyslí si, že je Rudý ďábel a s pomocí Grace se ho snaží chytit, ale Boone vypadne z okna. Když se holky podívají, jeho tělo ale nikde neleží.
Jdou to tak říct Chanelkám. Na #5 je toho moc a okamžitě opouští kampus.
Earl Grey jde mezitím za Zayday, jenže Boone ho po cestě zabije.

Chanel #5 po cestě napadne Rudý ďábel. Chlápkovi, co řídí náklaďák za jejím autem, se podaří ho zastrašit, jenže jen na chvíli. Rudý ďábel se k němu přikrade a zabije ho. #5 se podaří uniknout a jede zpátky do kampusu, kde všem vykládá co se jí stalo a chce soucit. Nikoho to ale příliš nezajímá, protože její historka je shodou okolností naprosto stejná jako příběh, který předtím vyprávěla Hester.

Hester se staví za Chadem, chce vědět, proč si vybral místo ní Chanel. Chad má proto spoustu důvodů. Hester se však nenechá jen tak lehce odradit a řekne mu, že se ještě uvidí. Jde zpátky do KKT, kde oznámí, že se s Chadem vyspala a je těhotná.
Chanel je rozčílená a běží za Chadem, aby jí řekl, že to není pravda. On je sice zmatený, protože to, co s Hester dělali, by pravděpodobně k těhotenství nevedlo, ale řekne, že si teda Hester bude muset vzít a pozvat jí na Díkuvzdání. Chanel je z toho rozčílená a jde zpátky do domu, kde se omluví #3 a #5 za své chování. Potřebuje jejich pomoc s Hester.

Grace a Zayday volají policii, aby jim řekli o Boonovi. Policie si ale není jistá, což obě dívky vytočí a jdou si dál balit. Děkanka se nad nimi smiluje a jde jim říct pár informací o dítěti z vany. Ve skutečnosti to byli dvojčata, potom co matka zemřela ještě porodila jedno dítě. Byla to holka a kluk. A ten kluk byl pravděpodobně Boone, protože poznává ten samolibý úsměv. Jedna z dívek si ty děti vzala k sobě a to je všechno, co o nich ví.

Boone se domlouvá se svým dvojčetem, který je stále v kostýmu Rudého ďábla, na Gigi. Boone se jí chce zbavit, když Gigi dorazí, tak jí Boone vyčte v podstatě celý svůj život. Gigi dojde, že jí chtějí zabít, když se to druhé dvojče zvedne s nožem v ruce a jde směrem k ní. Místo Gigi však nakonec zabije Boona.

Chanel dovolí Hester, aby si vzala všechny šaty, které chce. Zároveň jí nabídne sushi a šampaňské a když to Hester všechno přijme tak Chanel pozná, že o svém těhotenství lže. Konfrontuje jí s tím a Hester řekne, že na tom nezáleží, protože jede s Chadem k němu na Díkuvzdání a bude mít tedy spoustu času na to s ním otěhotnět. Odchází z místnosti. Chanel běží za ní, dostihne jí na schodech a shodí dolů.

Je slyšet křupnutí a Hester zůstane bezvládně ležet pod schody.

Promo k epizodě
Hlášky z epizodyvložit další hlášku
Chanel: Dobře, teď když jsme zase sesterstvím, musíme přijít na způsob, jak se zbavit Chanel číslo šest.
Chanel #5: Když říkáš zbavit se, myslíš tím donutit ji odejít nebo ji zabít?
Chanel: Upřímně, Číslo pět, myslíš, že jsem šílená? Ta mrcha svedla mého přítele a teď je s ním těhotná. Jasně, že ji chci zabít.
Chanel: Konec strašidelných historek!
Chanel #5: Nebo aspoň ne těch ze záchodků!
Chanel: Fakt potřebuju na záchod. Ale rozhodně se k záchodům nepřiblížím. Takže pokud mě omluvíte, půjdu hledat mísu, na kterou si dřepnu pod schody.
Chanel #3: Pronásleduje mě duch.
Chanel: Co?
Chanel #3: Slyšela jsi. Včera v noci jsem proházela kampus a viděla ducha mrtvého gaye Boonea. Duch mrtvého gaye Boonea kráčí po zemi. Bavili jsme se.
Chanel #5: To je fakt hloupý. Duchové neexistují.
Chanel #3: Vážně? Tak proč se mi pořád třesou ruce?
Chanel: Protože máš kocovinu.
Chanel #3: Samozřejmě, že ji mám. A víš proč jsem se včera musela ožrat? Protože jsem viděla ducha mrtvýho gaye Boonea!
Hlavní postavy
Cathy Munsch
Chanel Oberlin
Chanel #3
Zayday Williams
Hester Ulrich
Chad Radwell
Grace Gardner
Gigi Caldwell
Vedlejší postavy
Funeral Home Attendant
Detective Chisolm
Japanese Sorority Girl
Denise Hemphill
Red Devil
Paul Cameron
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevGhost Stories (neoficiální název)
Původní názevGhost Stories
Rok natočení2015
Premiéra17. listopadu 2015
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka45 minut
Sledovanost premiéry2 370 000 diváků (0,90 rating ve skupině 18-49)
Autoři profilu epizody