plakát seriálu

Věřte, nevěřte

(Beyond Belief: Fact or Fiction)

Epizoda 1×01 – Episode 1
100 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

The Apparition
Mona trpí po rozvodu vážnými psychickými problémy. Jednou večer zahlédne v zrcadle zakrvácenou ženu. Mona si myslí, že to jsou pouze halucinace a zjevení připisuje svému psychickému stavu. Žena v zrcadle se Moně zjevuje častěji a tak na doporučení svého psychiatra zrcadlo překryje prostěradlem. O měsíc později je Mona ve svém domě přepadena mužem, který se ji snaží uškrtit a Mona v panice strhne ze zracadla protěradlo. Muž se ženy v zracadle lekne a utíká z domu. Druhý den ráno vidí Mona fotku muže, který ji přepadl a jeho oběť - ženu v zracadle, která se snažila Monu varovat.

The Electric Chair
Ray je obviněný z vraždy 1. stupně a čeká ho poprava na elektrickém křesle. Když však Ray čeká na popravu, nejde proud. Po druhém pokusu se situace opakuje. Poprava je tedy odložena o 24 hodin a technici se snaží najít závadu. Mezitím se najde muž, který je podobný Rayovi a k vraždě prodavače se přizná. Ray je propuštěn na svobodu.

On The Road
Vicky, zpěvačka nočního klubu volá manželovi a své dceři, aby se sešli v jednom starém klubu, ale Vicky nikde není. Za okamžik dostanou zprávu, že Vicky zemřela při leteckém neštěstí. Oba si uvědomují, že telefonát od Vicky přišel až po letecké havárii.

Number One With A Bullet
Žena, která se vrací z Paříže najde svého muže v posteli s jinou ženou. Vystřelí po něm, ale mine a kulka se zastaví o strom. O několik let později když se muž rozhodne pokácet strom narazí motorovou pilou do kulky, ta se odrazí a zasáhne muže přímo do srdce.

Dream House
Žena vidí ve svých snech dům, který je přesně podle jejich představ. Když se s manželem vydá dům hledat, najde ho a od majitelky se dozví, že je také na prodej.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

The Apparition: Pravda
The Electric Chair: Fikce
On The Road: Fikce
Number One With A Bullet: Pravda
Dream House: Pravda

Hlavní postavy
moderátor
Hostující hvězdy
Vedlejší postavy
Wise Beautician
Vicky Sawyer
Režie
Scénář
Informace k epizoděIMDb
Český názevEpisode 1 (neoficiální název)
Původní názevEpisode 1
Rok natočení1997
Premiéra25. května 1997
Typ epizodyStandardní epizoda
Autoři profilu epizody