Záhadný ostrov

Záhadný ostrov (L'ombra del destino) — 1. série
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter
Avatar uživatele
zuzak

25. prosince 2014

50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Nezáhadný záhadný ostrov

Dějově je tato série celkem zajímavá, stávají se nepředvídatelné věci, ale závěr je předvídatelný. Herecké výkony jsou mizerné a někdy mám pocit, že se Italové snažili o napodobeninu Holywoodu. A taky mi řekněte, proč hlavní hrdina, když mu je pořád horko, nosí stále sako??? :-D

Avatar uživatele
anjoa

26. září 2012

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

L'ombra del destino

Všechny italské seriály, které jsem dosud viděla, jsou buď špatné, nebo ještě horší. Tenhle je jenom ten špatný. Samotná zápletka se veze na mysteriózní vlně a lá Šifra mistra Leonarda, ale nemá šanci překvapit ani ohromit. Dějově je to pro mě naprosto předvídatelné a naivní a opět platí pravidlo nápadně nenápadně prozradit vraha hned zkraje, takže vrah by už od prvního dílu mohl nosit cedulku s nápisem "Já, já, já, koukněte, já je všechny zabil." Neustálé zvraty a téměř náhodné nacházení stop působí až komicky a totéž by se dalo říct i o snaze staříků utajit veliké a strašlivé tajemství. Kvůli plochosti postav nemají herci v podstatě co hrát, takže se celých šest dílů drží stejného výrazu, ať se děje cokoliv. Motivy vraha a závěrečná pointa jsou už jen třešničkou na dortu.

Hlavní hrdina Pietro si v jednom kuse stěžuje, že nemá rád horko, ale sako má na sobě neustále. Tai-chi je zase podle hlavní hrdinky Lary nejlepší dělat po pás v moři. Protože se chudák hrdina pohybuje mezi dvěma ženami, tak aby nevypadal pro divačky špatně, tak ho rovnou jedné zbaví a jeho dilema je vyřešeno jednou provždy.

Oceňuji nejvíc exteriéry – celý ostrov působí tak krásně odpočinkově. To je bohužel asi i jediné pozitivum seriálu. Ruiny vesnice, padající kameny, starobylé sochy, tohle všechno je tak viditelný papundekl, až to snad není ani možné.

S větším rozpočtem, alespoň o něco lepším scénářem a hlavně kratší stopáží by to bylo o tolik lepší. L'ombra del destino tak zůstává minulostí opředenou tajemstvím ve velmi zdlouhavém podání.