Arabela

Arabela (Arabela)
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter E-mail
Arabelu měla hrát původně Libuše Šafránková. Ta ale kvůli zdravotním problémům roli nepřijala. Nakonec ale představitelku Arabely Janu Nagyovou alespoň nadabovala.
Vložila: alik01
Sněhurka vyprovází trpaslíky, kterých je ale jen 6.
Vložila: alik01
Kostýmy hradili západoněmečtí partneři.
Vložila: Mistin
V roce 2014 probíhala v Muzeu Kroměřížska výstava seriálových kostýmů a rekvizit.
Vložila: Mistin
Roku 1979 prodělala Jana Andresíková vážnou dopravní nehodu, při které si mimo jiné nalomila obratle. Při natáčení seriálu Arabela nešťastně spadla z "koštěte" a páteř se jí opět poškodila. Musela podstoupit opět dlouhodobé léčení a tím pádem se nemohla účastnit dokončovacích prací na seriálu. Právě z tohoto důvodu pak postavu čarodějnice při postsynchronech nadabovala Jana Dítětová.
Vložila: Mistin
Pes hrající v tomto seriálu při natáčení scény velké hostiny neustále strhával ubrusy ze stolu i s jídlem a žral pracovníky nachystané pohoštění, a tak rekvizitáři museli po několika nepovedených záběrech nakonec udělat hostinu z věcí, které psovi nechutnaly. Například šlehačka na dortech byla z pěny na holení.
Vložila: Mistin
Ondřej Kepka se jako dítě jednoho dne při výpadku proudu v ateliéru ztratil. Jak bloudil scénami, jež byly v ateliéru postavené, narazil na kulisy koupelnové scény pro trpaslíky. Našel tak se zděšením záchodovou místu, která mu byla tehdy vysoká až k hlavě.
Vložila: Mistin
Představitelé seriálových postav Honzíka a Mařenky Ondřej Kepka a Veronika Týblová způsobili filmařům krušné chvíle, když se jednoho dne po natáčení rozhodli jen tak si z legrace vyprat kostýmy, protože se jim zdály špinavé. Kostýmy však do druhého natáčecího dne zůstaly mokré a filmaři museli řešit kvůli natáčení zásadní problém, neboť více totožných kostýmů produkce neměla.
Vložila: Mistin
V 10. dílu "Rumburakova velká šance" lze zahlédnout cameo režiséra Václava Vorlíčka. Mihne se ve scéně v luxusní restauraci, coby extravagantní muž s třásněmi na loktech, kterého dává Xénie Vilibaldovi za příklad.
Vložila: Mistin
Václava Lohniského, který hrál zlodějíčka, namluvil Jiří Bruder.
Vložila: Mistin
V televizním studiu se ve scéně šestého dílu, kdy si režisér Novák s asistentem Grossem prohlížejí fotky Císaře, objeví na obrazovkách v jednu chvíli olympijské kruhy z letních olympijských her v Moskvě v roce 1980.
Vložila: Mistin
Oddávající úředník pojmenoval nevěstu v závěrečné epizodě jako Arabelu Hyacintovou.
Vložila: Mistin
Jana Nagyová dostala za svojí roli Arabely (2 roky natáčení) 70 000 Kčs.
Vložila: Mistin
Petrův pokoj zdobí pár plakátů s Helenou Vondráčkovou, která se objeví také na jejich obrazovkách.
Vložila: Mistin
Scény z Petrovy (Vladimír Dlouhý) vysoké školy byly natáčeny na ČVUT v Praze, stejně jako záběry z menzy, která patří také ČVUT v Praze. Dále se filmovalo také v Černošicích u Prahy, kde byla filmována Majerovic vila, která se dnes nachází na adrese ul. Zdeňka Lhoty 466. Chechotův hrad představovala zřícenina hradu Helfenburk u Bavorova, nádvoří už bylo natáčeno na Kunětické Hoře. Budova televize se natáčela na Heyrovského náměstí 2 v Praze 6 Břevnově. Studio 5 bylo natáčeno v prostorách ČT Na Hřebenech 4, v Praha 4 Podolí. Bouračka Rumburaka (Jiří Lábus) s Blekotou (František Filipovský) se odehrála na křižovatce v ul. Na ořechovce a Lomená, Praha 6 Střešovicích.
Vložila: Mistin
Náhradnici na vyprávění televizních pohádek za pana Majera (Vladimír Menšík) hrála Helena Růžičková a její postava se jmenuje paní Homolková, má tedy stejné příjmení jako Heduš, kterou ztvárnila ve slavné trilogii o rodině Homolkových.
Vložila: Mistin
Sídlo Rumburaka (Jiří Lábus) je hrad Kunětická Hora. Jako královský hrad posloužil Český Šternberk. Továrna, kterou král Hyacint (Vlastimil Brodský) a čaroděj Vigo (Jiří Sovák) vyhodí do vzduchu, je bývalý komplex oceláren Poldi Kladno.
Vložila: Mistin
Jiří Krytinář zde ztvárnil dvojroli, zahrál si Mekotu a ještě jednoho z trpaslíků.
Vložila: Mistin
Tvůrci chtěli, aby vlk v seriálu mluvil, jenže nevěděli, jak toho docílit. Majitele vlčáka, jenž představoval vlka (kterého pan Maier střelí), napadlo dát psovi na zuby žvýkačku. Pes utíkal a zároveň se snažil zbavit se žvýkačky, což připomínalo mluvení. Podobnou proceduru podstoupil psí představitel Pajdy.
Vložila: Mistin
Představitelé Honzíka a Mařenky se vůbec nemuseli učit text. Režisér jim vždy před natáčením řekl, o čem to bude a nechal to na nich, aby to řekli po svém.
Vložila: Mistin
Jméno Arabela není vymyšlené, ale režisér Vorlíček našel inspiraci v humoristickém románu “Kronika Pickwickova klubu“ od Charlese Dickense. Jedna z jeho postav, mladá dívka nese právě toto jméno.
Vložila: Mistin

Filtr epizod