DISKUZE K ČLÁNKU Novinka pod lupou: Good Omens (Amazon)

Drunk_Queen

Cool level: 50
František 'Ozzák' Pacovský

ON-LINE
Bez nadpisu
10.6.2019 / 16:07:47 (před 10 dny)
To jsem to jako seriózně psala v pátek ve dvě ráno, na hotelu, na telefonu, v Paříži a pár hodin před koncertem jen, abys to vydala až dneska? Au.
Hey, Corden?! Don't worry, I'm not afraid! Hello, horse. I shall call you Tesco.
ragelly

Cool level: 142
Enoch 'Nucky' Thompson

OFF-LINE
Bez nadpisu
10.6.2019 / 17:09:03 (před 10 dny)

Drunk_Queen napsal(a):

To jsem to jako seriózně psala v pátek ve dvě ráno, na hotelu, na telefonu, v Paříži a pár hodin před koncertem jen, abys to vydala až dneska? Au.

<3 Dík :D

Destinytte

Cool level: 16
Number 6

OFF-LINE
Bez nadpisu
10.6.2019 / 17:38:32 (před 10 dny)
Tennanta miluju, Sheena nemám moc v oblibě... Jsem ráda, že jsem tu nechuť k Michaelovi překonala! Pilot jsem teda dokoukala až na druhý pokus a říkala jsem si, že tohle asi nebude pro mě, ale za pár dní jsem zkusila další díl a už jsem se od obrazovky neodtrhla. Hlavní duo je perfektní!
Hrus

Cool level: 10
sžt. Maxwell 'Max' Q. Klinger

OFF-LINE
Bez nadpisu
10.6.2019 / 17:48:50 (před 10 dny)
Je to hrozna nuda. Ani to neni nijak vtipne. Zajimave se to sice snazi byt, ale me nezaujalo.
Drunk_Queen

Cool level: 50
František 'Ozzák' Pacovský

ON-LINE
Bez nadpisu
10.6.2019 / 18:45:26 (před 10 dny)

ragelly napsal(a):

<3 Dík :D

Hey, Corden?! Don't worry, I'm not afraid! Hello, horse. I shall call you Tesco.
Tulrika

Cool level: 28
Timothy McGee

OFF-LINE
Bez nadpisu
10.6.2019 / 20:58:59 (před 10 dny)
Viděla jsem zatím první tři díly a je to super. Četla jsem knihu, která má kultovní status, ale ta se mi tolik nelíbila. Prostě Tennant.
Neumím rozdávat rady. Jen dělat sarkastické poznámky
Longsword

Cool level: 18
Kocour

OFF-LINE
Velmi dobrá znamení
11.6.2019 / 11:20:08 (před 9 dny)
Původně jsem se bál, že když to natočí Britové, bude to nízko-rozpočtová slátanina, protože to ostrované prostě "umí". Ale byl jsem více než jen příjemně překvapen. A dokonce musím říct, že pro mě je to za poslední dobu jeden z nejvýraznějších počinů, které jsme na obrazovkách mohli vidět. A to i v konkurenci takových pecek, jako GoT a spol. Vizuál je zatraceně blízko "Pomodleným kopcům", kostýmy jsou úplně perfektní a Tennant jako Crowley je ďábelský (pun intended), ale to už jsem věděl od Jessiky J., kde exceloval.
Příběh samotný je typické spojení P&G, lehce sebe-ironizující, avšak svým způsobem laskavý humor britského ražení. Navíc plný odkazů a citací, které jsou zpestřením pro chytré lidi, jak jsem někde četl v jiné recenzi. Pro ty, kteří se rozhodnou seriál zkouknout celý, jako jednu z mnoha těchto perliček doporučuji se soustředit na to, co čte nebohý americký vojáček na bráně základny.
Shrnuto, do jedné věty: Je to skvělé, neokoukané, zábavné a uplyne to rychleji, než by si člověk přál!
Mad.Awe

Cool level: 9
Rajesh Koothrappali

OFF-LINE
Bez nadpisu
11.6.2019 / 17:12:06 (před 9 dny)
První díl byl naprosto skvělý, takhle výborně jsem se už dlouho u žádného seriálu nepobavila. :D Přesně ten druh suchého britského humoru, který zbožňuji. A Tennant a Sheen naprosto váleli, i když mě víc bavil Tennant, přece jenom hrát záporné postavy je větší zábava. Jednoduše pecka, a kdybych měla víc času, určitě bych sjela maratón první série, takhle si to bohužel budu muset rozdělit na části.
Mad.Awe
Tesa.

Cool level: 8
Kryton

OFF-LINE
Bez nadpisu
11.6.2019 / 21:37:34 (před 9 dny)
Tešila som sa na to odkedy vyšli prvé info, že sa chystá miniséria a som veľmi spokojná :) Ruka v ruke to išlo s knihou, proste úsmevná Apokalypsa na britský spôsob, okorenená hudbou, ktorá nemá konkurenciu a obsadením, ktoré nemá konkurenciu :)
Rašík

Cool level: 7
Manny Bianco

OFF-LINE
Bez nadpisu
11.6.2019 / 21:53:41 (před 9 dny)
Knihu jsem četla a byla jsem napnutá jak se seriál povede. Musím říct, že v prvních pár minutách prvního dílu jsem taky trochu trnula, naštěstí se to rozjelo podle očekávání. I když jsem knihu četla a věděla co se stane dál, bylo pro mě zajímavé sledovat, jakých způsobem se Gaimanovi povedlo příběh intepretovat. A jsem spokojená s celou sérií. Rozhodně doporučuji lidem, kteří se chtějí pobavi. :)
Rašík
Alias

Cool level: 10
sžt. Maxwell 'Max' Q. Klinger

OFF-LINE
Bez nadpisu
12.6.2019 / 08:58:33 (před 8 dny)
Názor na seriál som už napísal, dobrá vec.
Ale až teraz mi docvaklo niečo iné. Nedávno v Británii chceli súdiť jedného Brita, že si robil srandu z moslimov, keď predstieral, že sa modlí k Alladinovi. V Nemecku a Francúzsku odsudzujú karikatúry a vtipy a v podstate všetky prejavy humoru voči Islamu ako prejav rasizmu a netolerancie, nie ako humor. Je zaujímavý ten dvojitý meter.
Pretože keby sa bralo zosmiešňovanie každého náboženstva ako zlé, tak by takýto seriál nemohol vzniknúť. A ak by sa zatváralo za vtipy z Kresťanstva, tak sú za mrežami Gaiman, Kevin Smith, Jon Olivier, Tom Hanks, bratia Coenovci, George Clooney, Russel Crowe, Ben Affleck, Matt Daimon, Kristen Bell, Jon Stewart, Bill Maher, Jon Cleese, Jack Black, Jim Carrey, Morgan Freeman, Steve Carell a mnohí a mnohí ďalší.
Ale tu si asi poistili ochranu od extrémistov tým, že zobrazili Adama a Evu ako černochov.
verca.sotek

Cool level: 12
Dale

OFF-LINE
Bez nadpisu
15.6.2019 / 00:02:18 (před 5 dny)
Za to čekání to stálo. :) Opravdu velice povedené. Hlavní dvojice si neuvěřitelně sedla, úžasná chemie, která se moc často nevidí. Plus výběr hudby. Prostě Queen......Především k některým scénám to bylo víc než výstižné. :D
Never trust a hug. It's just a way to hide your face.
Kolombo

Cool level: 17
Jaime Lannister

OFF-LINE
Bez nadpisu
17.6.2019 / 15:38:32 (před 3 dny)
Velmi povedená záležitost, ale jak si všiml jesmot - ta absence Pratchettova rukopisu tam byla znát. Drží se předlohy velmi silně, to nejde popřít. Ale zajímalo by mě, jak by se v tom projevil Pratchett se svým optimističtějším a odlehčenějším pohledem na svět. I tak klobouk dolů.
Non cuspi causa qui non debe cuspire

Netrpíme sprostá slova.

V diskuzi netolerujeme nic, co odporuje platným zákonům ČR, tedy žádný warez a podobně!

Jeden vykřičník a jeden otazník je až dost. Nemusíš jich udělat deset za sebou. To samé platí o smailících.

Čeština má nějaká pravidla, tak by bylo fajn je dodržovat.

CAPS LOCK je zlo.