Facebook Twitter E-mail
25. července 2014

Comic-Con 2014: Hannibal

Bryan Fuller se nikdy nesnaží skrýt před fanoušky spoilery. Ba naopak. „Dnes vám nabídneme spoustu spoilerů,“ řekl na začátku panelu krvavého DVR hitu Hannibal. „Budeme mluvit dost otevřeně ohledně třetí série, snad fanoušci budou nadšení.“ Hannibal byl v květnu obnoven pro třetí řadu těsně před finálem, které po sobě zanechalo doslova krvavou stopu. Diváci u mnohých postav netušili, kdo vlastně přežil a kdo ne. Některé osudy jsme se mohli dozvědět už během tohoto panelu.

„Dnes se tady na panelu objeví host, jehož život visel ve druhé sérii na vlásku,“ řekl Fuller. „Někdo, kdo v sedmé epizodě dostal kulku do obličeje a vypadalo to, že zemřel,“ pokračoval a jasně tak poukázal na herce Raula Esparza, který ve druhé sérii ztvárnil doktora Fredericka Chiltona. Kromě návratu starých postav třetí řada představí také několik nových lidí z knih Thomase Harrise, kteří se dosud v seriálu neobjevili. „Budeme mít několik epizod, kde se objeví pár skvělých postav z předlohy. Ve druhém díle představíme Pazziho, ve třetím díle Lady Murasaki a ve čtvrtém Cordella. Fanouškům knih to bude připadat jako objevování velikonočních vajíček, jejich oblíbené postavy se ze stránek převtělí na obrazovku,“ lákal Fuller.

Třetí série

Co se struktury třetí série týče, bude rozdělena na dvě poloviny, tedy bude trošku jiná, než na co jsme zvyklí z prvních dvou řad. „Stále se držíme původního plánu, pouze je tu jediná výjimka. Původně jsme počítali s příběhem na třetí a čtvrtou sérii, nyní tyto dva děje spojíme do jedné řady. První polovina série bude mít své vlastní finále, které skvělou cestou uzavře děj, a potom začne nový příběh, který vyvrcholí na konci série,“ prozradil Fuller. „Dva oddělené příběhy se dvěma finále, takže dostanete dvě série za cenu jedné.“ Již víme, že v první polovině půjde jen a pouze o hledání a chycení Hannibala.

Je nějaká možnost, že by potenciální čtvrtá řada mohla doplout až do vod Mlčení jehňátek? Práva na tuto knihu a její postavy má společnost MGM, nicméně fanoušci nemusí ztrácet naději. Fuller totiž plánuje získat práva za každou cenu. „Kompletace je důležitá věc. Chci mít příběh kompletní.“

Chybí nám Emmy!

Fuller zůstal zcela otevřený a upřímný i u otázky nominací na Emmy, kde se na Hannibala opět zapomnělo. „Je to vždy zklamání, protože pracujete opravdu tvrdě a máte u sebe úžasný tým lidí a úžasné herce. Samozřejmě jsem zaujatý, ale myslím si, že naši herci a náš štáb jsou prostě skvělí. Byl jsem zklamaný, když se na ně zapomnělo.“ Dále pak pokračoval: „Jenže pak se rozhlédnete a vidíte další skvělé seriály, na které se taky zapomnělo. Pak je těžké být naštvaný, když si uvědomíte, že nejste jediní, kteří zůstali bez povšimnutí.“ Fuller přímo zmínil jako příklad The Walking Dead. „Nyní existuje celá řada skvělých seriálů. Žijeme opravdu ve zlaté éře televize, konkurence je velmi vysoká. Na jednu stranu tedy doufáte, že to vyjde za rok, na druhou stranu ale víte, že se nacházíte v dobré společnosti.“

Na přítomné fanoušky následně čekalo překvapení v podobě videopozdravů od dvou hlavních představitelů, herců Madse Mikkelsena a Hugha Dancyho. První zmíněný se v současnosti nachází v Dánsku, Hugh je v Austrálii.

Dezertní spoilery

Na závěr bylo odhaleno, že třetí série začne rok po brutálních událostech z finále druhé řady. Podle Fullera bude premiéra třetí řady vypadat jako „pilot nového seriálu v hlavní roli s Madsem Mikkelsenem a Gillian Anderson“. Čtvrtý díl vyplní mezery o tom, co se stalo v mezidobí. Kromě výše zmíněného doktora Chiltona se vrátí také doktor Gideon! „Zrovna píšeme scénu pro Eddieho Izzarda, vrátí se ve flashbacku,“ prozradil za mohutného aplauzu Fuller.

Poslední dezert: Pokrmy, které budou sloužit po vzoru prvních dvou řad jako názvy epizod, tentokrát budou pocházet z italské kuchyně. Možná se jedná o nápovědu, kam Hannibal na konci druhé série mířil.

Pokud máte 50 minut k dobru a chtěli byste se alespoň na dálku přenést do San Diega, koukněte na celý panel:


Panel Hannibala nešetřil spoilery a informacemi ke třetí sérii. Těšíte se? Jste nadšení z návratu Gideona a Chiltona? Jak se vám zamlouvá série s dvěma oddělenými příběhy? A dokáže si seriál i nadále udržet vysoko nastavenou laťku?

Líbilo se? Tak to dej vědět světu!
ragelly
Autorka se dá charakterizovat jako stoprocentní seriálový maniak a skoro stejně závislá je i na SerialZone. Když nedejbože nekouká na seriály, vezme do ruky digitální zrcadlovku nebo se začte do amerického Elle.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

tarba
před 169 týdny
Článek mě potěšil, díky za něj! Taky mě mrzí, že taková seriálová lahůdka není...
ragelly
před 169 týdny
Taky jsem teď natěšená, škoda, že musíme čekat zase až do midseason :) Půlka...
tarba
před 169 týdny
Jsem zvědavá, jak zhustí děj, aniž by upustili od atmosféry, která je pro...

DALŠÍ ČLÁNKY K TÉMATU

SOUVISEJÍCÍ SERIÁLY

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY