Facebook Twitter E-mail
4. září 2008

Prosba o Atlantis

Chcete vidět StarGate: Atlantis česky? Zapojte se do "Prosby o bránu"!

Seriál Stargate: Atlantis byl ukončen po páté sérii, poslední díl tak bude odvysílán na americkém SciFi Channelu ke konci prosince. Ale spousta diváků by si přála Atlantidu i na jedné z našich celoplošných televizí. Proto vznikl projekt „Prosba o bránu“ a je tady tak velká příležitost s tím něco udělat. Někdo by mohl namítnout, že překlad a dabing nenahradí originál, ale každý fanoušek sci-fi nemá rychlý přístup na internet, a nebo se mu nechtějí číst titulky.

Před několika měsíci jsme měli možnost se do Prosby již zapojit, avšak u televize Nova jsme úspěšně nepochodili. Posílali jsme e-maily a dopisy, zaplavili jsme ji telefonáty, ale Nova o Atlantis neprojevila zájem. Proto tentokrát zkusíme prosadit Atlantis do vysílání televize Prima.

A proč zrovna Prima? Jak jsem již zmíznil, Nova neprojevila žádný zájem a na ČT se kromě Star Treku můžeme o sci-fi seriálech nechat jenom zdát. Dalším důvodem je stále se zlepšující dabing na Primě. Překlad a samotný proces dabingu je kontrolovaný dramaturgem, hlavní role získávají dobří dabéři a za zmínku také stojí skvělá technická kvalita dabingu. Třetím důvodem je, že Prima se o sci-fi jako takové zajímá. Důkazem toho jsou Hrdinové a Terminátor: Příběh Sáry Connorové, které jsme již měli možnost v české verzi vidět, či připravované seriály Město jménem Heuréka a Angel. V současné době tak není lepší televizní stanice pro vysílání Atlantidy.

Jak se můžu do Prosby o Atlantis zapojit? Není nic jednoduššího, než ve svém prohlížeči zadat adresu https://prosba-o-branu.ic.cz a na stránce "Přidejte se; se zaregistrovat. Oproti minulým ročníkům se tentokrát registrací podepíšete pod petici, která bude při dostatečném množství podpisů ukončena a spolu s prosebným dopisem zaslána televizi Prima. I když nestojíte o českou verzi Atlantis a dáváte přednost originálu, prosím registrujte se a podpořte tak ostatní, kteří chtějí vidět Atlantidu česky. Nemusíte to dělat kvůli sobě, dělejte to pro Hvězdnou bránu a pro další zcela nové fanoušky. Jak jinak se Česká republika dozví, že ve Ztraceném městě má svého zástupce – dr. Radka Zelenku? Nebyl by to dobrý pocit vidět jej i v televizi? A nebojte se, že by jeho české hlášky nevynikly, ono se totiž o Radkovi jinak než v televizi ostatní nedoví…

Propagační video:

Líbilo se? Tak nám o tom dej vědět!
Furiant
Autor by se dal charakterizovat jako seriálový maniak, tvůrce několika seriálových webů, dlouholetý redaktor SerialZone.cz, příležitostný časovač titulků, fanoušek metalu a věčný student.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

Furiant
hodně dávno
To vůbec nevíme... *ironie*
Pacik77
hodně dávno
Dlouho jsem se rozhodoval jestli se na SGA budu dívat s dabingem či...
Eluap
hodně dávno
Když se kouknete na dabing tak je hroznej, ale dá se vydržet,když chcete...

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY