Diskuze k článku Game of Thrones: Extra plná třetí série!
avatar uživatele
alik01
Uživatel od první verze | Cool level: 36 | maj. Margaret 'Štabajzna' Houlihanová
18. 12. 2012 / 17:57:20 (před 11 roky)
off

Už se nemůžu dočkat na 3. sérii. Jsem moc ráda, že epizody budou trvat déle, i když jen o 5 minut. Díky za další bezva článek :) .

avatar uživatele
Tomáš Červenka
Uživatel od první verze | Cool level: 10 | sžt. Maxwell 'Max' Q. Klinger
18. 12. 2012 / 18:19:54 (před 11 roky)
off

taky jsem rád, ikdyž by to spíše mohli protáhnout na 12 dílu na sérii :-)
jinak Storm of swords není nejoběmnější kniha, Dance with dragon má přes 1000 stran :-)

Editováno: 1x | Naposledy: 18. 12. 2012 / 18:20:26
avatar uživatele
nevermore
Dlouholetý uživatel | Cool level: 18 | Kocour
18. 12. 2012 / 18:21:58 (před 11 roky)
off

Bouře mečů neměla 900+ stránek ale něco přes 1100;) Jinak na 3 sérii se těšim jako malej, Bouře byla nejlepší knížka zatim a pro ty kdo četli a po tom, že se bouře rozdělí na 2 série je zajímá jestli to tam bude, tak ano udáslostRed Wedding neboli Rudá svatba by měla bejt právě závěr 3 řady.;)

Must it take a life for hateful eyes, to glisten once again, cause we find ourselves in the same old mess, singin' drunken lullabies
avatar uživatele
Seraphine313
Redaktor | Cool level: 88 | Fox Mulder
18. 12. 2012 / 18:27:41 (před 11 roky)
on
nevermore napsal(a):

Bouře mečů neměla 900+ stránek ale něco přes 1100;) Jinak na 3 sérii se těšim jako malej, Bouře byla nejlepší knížka zatim a pro ty kdo četli a po tom, že se bouře rozdělí na 2 série je zajímá jestli to tam bude, tak ano udáslostRed Wedding neboli Rudá svatba by měla bejt právě závěr 3 řady.;)

a nezáleží to spíš na tom, jaké je to vydání? ;)

And when my time is up, have I done enough?
avatar uživatele
amelia.cz
Uživatel od první verze | Cool level: 9 | Rajesh Koothrappali
18. 12. 2012 / 18:29:35 (před 11 roky)
off

Bouře je zatím nejdelší má 1150 stránek čistého textu, nepočítám rody a Tanec má 1115, takže je o kousíček kratší. Už se nemůžu dočkat, ale dá se to vydržet, protože zrovna Bouři dočítám tak mi to ani tak nepřijde. A každá minuta navíc je skvělá zpráva.

PS: Uvažoval někdy někdo nad tím jestli HBO vůbec natočí seriál podle celé ságy? Protože jestli půlí Bouři tak je velká pravděpodobnost že se bude půlit i Tanec a šestý díl má být taky pěkný macek.

Televize zabydlila vraždu v lidských příbytcích - kam ostatně patří. (Alfred Hitchcock)
avatar uživatele
nevermore
Dlouholetý uživatel | Cool level: 18 | Kocour
18. 12. 2012 / 18:29:47 (před 11 roky)
off
Seraphine313 napsal(a):

a nezáleží to spíš na tom, jaké je to vydání? ;)

Jojo já jenom aby bylo vidět jaká to je bichle, že udělali dobře, že je to na 2 série aspoň to pokrejou celý pořádně;)

Must it take a life for hateful eyes, to glisten once again, cause we find ourselves in the same old mess, singin' drunken lullabies
avatar uživatele
Seraphine313
Redaktor | Cool level: 88 | Fox Mulder
18. 12. 2012 / 18:39:44 (před 11 roky)
on
amelia.cz napsal(a):

Bouře je zatím nejdelší má 1150 stránek čistého textu, nepočítám rody a Tanec má 1115, takže je o kousíček kratší. Už se nemůžu dočkat, ale dá se to vydržet, protože zrovna Bouři dočítám tak mi to ani tak nepřijde. A každá minuta navíc je skvělá zpráva.

PS: Uvažoval někdy někdo nad tím jestli HBO vůbec natočí seriál podle celé ságy? Protože jestli půlí Bouři tak je velká pravděpodobnost že se bude půlit i Tanec a šestý díl má být taky pěkný macek.

Natočí, jednou říkali, že mají materiálu na dvacet sérií a G.R.R.Martin říkal, že bude psát, dokud ho to bude bavit...

And when my time is up, have I done enough?
avatar uživatele
ragelly
Autorka článku | Cool level: 130 | Gordon Ramsay
18. 12. 2012 / 18:40:39 (před 11 roky)
off
amelia.cz napsal(a):

Bouře je zatím nejdelší má 1150 stránek čistého textu, nepočítám rody a Tanec má 1115, takže je o kousíček kratší. Už se nemůžu dočkat, ale dá se to vydržet, protože zrovna Bouři dočítám tak mi to ani tak nepřijde. A každá minuta navíc je skvělá zpráva.

PS: Uvažoval někdy někdo nad tím jestli HBO vůbec natočí seriál podle celé ságy? Protože jestli půlí Bouři tak je velká pravděpodobnost že se bude půlit i Tanec a šestý díl má být taky pěkný macek.

Těžko říct, pokud teď bude jeden díl na dva roky, to by se GoT vysílalo ještě hodně dlouho, než by to stihli skončit. HBO snad takhle dlouhý seriál nikdy nemělo, takže si myslím, že to spíš někde utnou.

avatar uživatele
Seraphine313
Redaktor | Cool level: 88 | Fox Mulder
18. 12. 2012 / 18:40:39 (před 11 roky)
on
nevermore napsal(a):

Jojo já jenom aby bylo vidět jaká to je bichle, že udělali dobře, že je to na 2 série aspoň to pokrejou celý pořádně;)

Je to bichle, mně stačilo, když jsem to viděl v knihkupectví :D měli z toho celej sloupec a v tom sloupci bylo tak 6 knížek :D

And when my time is up, have I done enough?
avatar uživatele
Tomáš Červenka
Uživatel od první verze | Cool level: 10 | sžt. Maxwell 'Max' Q. Klinger
18. 12. 2012 / 18:42:06 (před 11 roky)
off

Pokud bude chtít HBO natočit všech 7 dílů tak bude muset rozdělit asi každou další sérii, protože pak by si jinak musela dát pauzu, na pátou knihu jsem čekal skoro 5 let než ji vydali, ikdyž G.R.R.Martin psal někde, že na šestou knihu se tak dlouho čekat nebude, ale kdo ví.

avatar uživatele
ragelly
Autorka článku | Cool level: 130 | Gordon Ramsay
18. 12. 2012 / 18:53:42 (před 11 roky)
off
Tomáš Červenka napsal(a):

Pokud bude chtít HBO natočit všech 7 dílů tak bude muset rozdělit asi každou další sérii, protože pak by si jinak musela dát pauzu, na pátou knihu jsem čekal skoro 5 let než ji vydali, ikdyž G.R.R.Martin psal někde, že na šestou knihu se tak dlouho čekat nebude, ale kdo ví.

Tak zbývají tři díly, pokud každý rozdělí, je to na šest let, poslední knížka vyšla loni tuším, takže šestku by HBO stihlo, to je na další dva roky... no a pak by se čekalo na sedmičku, ale to by podle mě vyřešili spíš už jen nějakou dodatečnou minisérií... Ale stejně si myslím, že to celé natáčet nebudou.

avatar uživatele
nevermore
Dlouholetý uživatel | Cool level: 18 | Kocour
18. 12. 2012 / 18:55:19 (před 11 roky)
off

No knížek je venku zatim 5. 2 už jsou zfilmovaný a 3 má bejt na 2 řady. Čtvrtá bych řek že se do jedný řady vejde, oproti bouři byla tenká dost. Ale pátá bude asi zase na dvě. Na šestou se těšim jednak už by se to mělo nějak pomalu začít zakončovat když má bejt 7 knížek a taky to má prej bejt dost krvavej díl.;)

Must it take a life for hateful eyes, to glisten once again, cause we find ourselves in the same old mess, singin' drunken lullabies
avatar uživatele
Seraphine313
Redaktor | Cool level: 88 | Fox Mulder
18. 12. 2012 / 19:23:30 (před 11 roky)
on
nevermore napsal(a):

No knížek je venku zatim 5. 2 už jsou zfilmovaný a 3 má bejt na 2 řady. Čtvrtá bych řek že se do jedný řady vejde, oproti bouři byla tenká dost. Ale pátá bude asi zase na dvě. Na šestou se těšim jednak už by se to mělo nějak pomalu začít zakončovat když má bejt 7 knížek a taky to má prej bejt dost krvavej díl.;)

Přemýšlím, jestli to mám nějak začít číst... zkusil jsem Zaklínače a musím říct, že až na závěr je to výborná sága, samozřejmě Pána prstenů, ale tohle je přeci jen o dost objemnější... doporučil byste mi to někdo? Má to cenu začít číst?

And when my time is up, have I done enough?
avatar uživatele
Ajam
Dlouholetý uživatel | Cool level: 15 | Christopher Turk
18. 12. 2012 / 19:30:29 (před 11 roky)
off
ragelly napsal(a):

Těžko říct, pokud teď bude jeden díl na dva roky, to by se GoT vysílalo ještě hodně dlouho, než by to stihli skončit. HBO snad takhle dlouhý seriál nikdy nemělo, takže si myslím, že to spíš někde utnou.

Spíš budou natáčet dokud bude vydělávat. Jak dlouho je jim myslim jedno hlavně když se dolary pohrnou :-D A když ne tak tu utnou a basta :-D Nebo prodají, ale to asi ne - na takový seriál jiné stanice nemají prostředky

Ajam
avatar uživatele
ragelly
Autorka článku | Cool level: 130 | Gordon Ramsay
18. 12. 2012 / 19:57:37 (před 11 roky)
off
Ajam napsal(a):

Spíš budou natáčet dokud bude vydělávat. Jak dlouho je jim myslim jedno hlavně když se dolary pohrnou :-D A když ne tak tu utnou a basta :-D Nebo prodají, ale to asi ne - na takový seriál jiné stanice nemají prostředky

Tak vydělávat to bude pořád, to je jak Harry Potter :D Spíš potom, když dojdou knižní díly, tak nemůžou dát tříletou pauzu, než vyjde další díl. Nebo jsem se s tím alespoň zatím nesetkala.

avatar uživatele
nevermore
Dlouholetý uživatel | Cool level: 18 | Kocour
18. 12. 2012 / 20:10:35 (před 11 roky)
off
Seraphine313 napsal(a):

Přemýšlím, jestli to mám nějak začít číst... zkusil jsem Zaklínače a musím říct, že až na závěr je to výborná sága, samozřejmě Pána prstenů, ale tohle je přeci jen o dost objemnější... doporučil byste mi to někdo? Má to cenu začít číst?

Tak ruku na srdce, moc nečtu ale tohle mě fakt chytlo. Výbornej příběh, je to skvěle napsaný. Někdy začátkem září sem začal s první knížkou a teď už sem skoro ve třetině tý poslední. Fakt se to čte skoro samo a rychle to odsejpá a skoro pořád se něco děje;) Když už ne za koupi tak bejt tebou si to alespoň někde stáhnu v textový podobě a mrkneš se aspoň na začátek jestli tě to bude bavit.;)

Must it take a life for hateful eyes, to glisten once again, cause we find ourselves in the same old mess, singin' drunken lullabies
avatar uživatele
amelia.cz
Uživatel od první verze | Cool level: 9 | Rajesh Koothrappali
18. 12. 2012 / 20:38:39 (před 11 roky)
off
Seraphine313 napsal(a):

Přemýšlím, jestli to mám nějak začít číst... zkusil jsem Zaklínače a musím říct, že až na závěr je to výborná sága, samozřejmě Pána prstenů, ale tohle je přeci jen o dost objemnější... doporučil byste mi to někdo? Má to cenu začít číst?

Skus někde mrknou na to jestli se ti bude zamlouvat styl vyprávění, vím že ten ne zrovna všem vyhovuje. A pokud se ti to bude zamlouvat a máš odvahu se do něčeho takového pustit směle do toho. Já toho nelituji. Jen pozor okolí tě může považovat za blázna, když jsem to vytáhla ve škole všichni čekali kdy se začnu houpat na stropě hlavou dolů,a zpívat Má panenko.

Televize zabydlila vraždu v lidských příbytcích - kam ostatně patří. (Alfred Hitchcock)
avatar uživatele
Tomáš Červenka
Uživatel od první verze | Cool level: 10 | sžt. Maxwell 'Max' Q. Klinger
18. 12. 2012 / 20:42:58 (před 11 roky)
off
nevermore napsal(a):

Tak ruku na srdce, moc nečtu ale tohle mě fakt chytlo. Výbornej příběh, je to skvěle napsaný. Někdy začátkem září sem začal s první knížkou a teď už sem skoro ve třetině tý poslední. Fakt se to čte skoro samo a rychle to odsejpá a skoro pořád se něco děje;) Když už ne za koupi tak bejt tebou si to alespoň někde stáhnu v textový podobě a mrkneš se aspoň na začátek jestli tě to bude bavit.;)

Knih už jsem přečetl hodně, a sáda Píseň ledu a ohně byla jedna z nejlepších co jsem kdy četl, takže můžu jenom doporučit.Jinak souhlasím z Nevermore, je to hodně čtivé,když jsem to začal číst tak byly jenom 3 díly vydané, ale do dvou měsíců jsem je měl přečtené a hladově čekal až vyjde Hostina pro vrány.

avatar uživatele
Seraphine313
Redaktor | Cool level: 88 | Fox Mulder
18. 12. 2012 / 21:28:13 (před 11 roky)
on
amelia.cz napsal(a):

Skus někde mrknou na to jestli se ti bude zamlouvat styl vyprávění, vím že ten ne zrovna všem vyhovuje. A pokud se ti to bude zamlouvat a máš odvahu se do něčeho takového pustit směle do toho. Já toho nelituji. Jen pozor okolí tě může považovat za blázna, když jsem to vytáhla ve škole všichni čekali kdy se začnu houpat na stropě hlavou dolů,a zpívat Má panenko.

Zkoušel jsem v knihkupectví pár prvních stran a nebylo to špatné, akorát mi to přišlo jako desítky jiných fantasy... třeba právě Zaklínač mě zaujal tím, že tam měl spoustu odkazů na soudobou kulturu, propracovanou historii, státy tam měly i vlastní měny, prostě všechno do detailu, vsuvky z encyklopedií, historických a uměleckých knih, pořád se tam lítalo z budoucnosti do minulosti, byly tam třeba příběhy lidí, kteří do příběhu vůbec nezasahovali, ale jen se s ním setkaly, třeba ho jen vyprávěli... takže to spíš chvílemi vypadalo jako soubor povídek, než kompletní kniha, ale pak to do sebe začalo všechno zapadat a takové ty "wow" okamžiky začaly ke konci knihy přibývat ;) jde mi právě o to, jestli i tady je to podobné nebo je to jen fantasy sága, která má všehovšudy několik tisíc stran.

And when my time is up, have I done enough?
avatar uživatele
nevermore
Dlouholetý uživatel | Cool level: 18 | Kocour
18. 12. 2012 / 22:02:56 (před 11 roky)
off
Seraphine313 napsal(a):

Zkoušel jsem v knihkupectví pár prvních stran a nebylo to špatné, akorát mi to přišlo jako desítky jiných fantasy... třeba právě Zaklínač mě zaujal tím, že tam měl spoustu odkazů na soudobou kulturu, propracovanou historii, státy tam měly i vlastní měny, prostě všechno do detailu, vsuvky z encyklopedií, historických a uměleckých knih, pořád se tam lítalo z budoucnosti do minulosti, byly tam třeba příběhy lidí, kteří do příběhu vůbec nezasahovali, ale jen se s ním setkaly, třeba ho jen vyprávěli... takže to spíš chvílemi vypadalo jako soubor povídek, než kompletní kniha, ale pak to do sebe začalo všechno zapadat a takové ty "wow" okamžiky začaly ke konci knihy přibývat ;) jde mi právě o to, jestli i tady je to podobné nebo je to jen fantasy sága, která má všehovšudy několik tisíc stran.

No v tomhle ohledu to bude bráno tak jak si to myslel. Ty knížky sou tvořený tim, že máš hlavní postavy a každá z těch postav tam má kapitoly z vlastního pohledu. Některý jich mají víc, některý třeba jenom jednu za celou knížku a dohromady ti to dá celej kompletní příběh. Ale má to tam třeba i prvky detektivky mi přijde, že třeba v první sérii Ned řeší kdo zabil Jona Arryna a pak zjistíš nakonec kdo to udělal a proč, nebo to samý s tím, že zjišťuješ kdo otrávil Joffreyho. Ale myslím, že i když to je prostě hlavně fantasy tak to za přečtení stojí. A o "wow" momenty se neboj, těch tam taky bude požehnaně;)

Must it take a life for hateful eyes, to glisten once again, cause we find ourselves in the same old mess, singin' drunken lullabies
avatar uživatele
Tomáš Červenka
Uživatel od první verze | Cool level: 10 | sžt. Maxwell 'Max' Q. Klinger
18. 12. 2012 / 22:13:36 (před 11 roky)
off
Seraphine313 napsal(a):

Zkoušel jsem v knihkupectví pár prvních stran a nebylo to špatné, akorát mi to přišlo jako desítky jiných fantasy... třeba právě Zaklínač mě zaujal tím, že tam měl spoustu odkazů na soudobou kulturu, propracovanou historii, státy tam měly i vlastní měny, prostě všechno do detailu, vsuvky z encyklopedií, historických a uměleckých knih, pořád se tam lítalo z budoucnosti do minulosti, byly tam třeba příběhy lidí, kteří do příběhu vůbec nezasahovali, ale jen se s ním setkaly, třeba ho jen vyprávěli... takže to spíš chvílemi vypadalo jako soubor povídek, než kompletní kniha, ale pak to do sebe začalo všechno zapadat a takové ty "wow" okamžiky začaly ke konci knihy přibývat ;) jde mi právě o to, jestli i tady je to podobné nebo je to jen fantasy sága, která má všehovšudy několik tisíc stran.

Zaklínače od toho nečekej, v písni jsou spíše odkazy na historii, sám G.R.R.Martin psal, že mu byla inspirací Válka Růži.Třeba i takový Dothrakové připomínají dost Mogoly, a takových odkazů y jsi tam našel více.Jinak se neboj, svět je tam hodně propracovaný, akorát v prvních knize je to hlavně o Západozemí, později když se začteš tak oběvíš mnohem větší svět, a taky historie toho světa je tam dost propracovaná, takže se nemusíš bát pokud hledáš tohle, ale jak říkám zaklínače v tom nehledej, každému se líbí něco jiného.Já třeba četl zaklínače mnohem dřív než Píseň ledu a ohně a obojí mě bavilo.

avatar uživatele
amelia.cz
Uživatel od první verze | Cool level: 9 | Rajesh Koothrappali
18. 12. 2012 / 22:51:01 (před 11 roky)
off
Seraphine313 napsal(a):

Zkoušel jsem v knihkupectví pár prvních stran a nebylo to špatné, akorát mi to přišlo jako desítky jiných fantasy... třeba právě Zaklínač mě zaujal tím, že tam měl spoustu odkazů na soudobou kulturu, propracovanou historii, státy tam měly i vlastní měny, prostě všechno do detailu, vsuvky z encyklopedií, historických a uměleckých knih, pořád se tam lítalo z budoucnosti do minulosti, byly tam třeba příběhy lidí, kteří do příběhu vůbec nezasahovali, ale jen se s ním setkaly, třeba ho jen vyprávěli... takže to spíš chvílemi vypadalo jako soubor povídek, než kompletní kniha, ale pak to do sebe začalo všechno zapadat a takové ty "wow" okamžiky začaly ke konci knihy přibývat ;) jde mi právě o to, jestli i tady je to podobné nebo je to jen fantasy sága, která má všehovšudy několik tisíc stran.

Tohle je první fantasy které čtu takže nemůžu posoudit, jsem spíš na krimi, thrilery a Stopaře. Popravdě Fantasy není zrovna moc můj žánr. Ale neboj s tím co jsem už přečetla o WOW momenty nemusíš mít strach.

Televize zabydlila vraždu v lidských příbytcích - kam ostatně patří. (Alfred Hitchcock)
avatar uživatele
zahron
Dlouholetý uživatel | Cool level: 9 | Rajesh Koothrappali
19. 12. 2012 / 20:47:33 (před 11 roky)
off

3.13.13 - Winter is coming ...

avatar uživatele
ragelly
Autorka článku | Cool level: 130 | Gordon Ramsay
19. 12. 2012 / 21:09:06 (před 11 roky)
off

To se každá série odehrává v zimě? :D

avatar uživatele
nevermore
Dlouholetý uživatel | Cool level: 18 | Kocour
19. 12. 2012 / 21:33:00 (před 11 roky)
off
ragelly napsal(a):

To se každá série odehrává v zimě? :D

Ne tam mají vždycky léto a zimu různě dlouhý. Třeba poslední léto tam trvalo 9 let a podle toho má bejt i stejně dlouhá zima. A celej děj zatim se odehrává na podzim kdy se na zimu připravujou;)

Must it take a life for hateful eyes, to glisten once again, cause we find ourselves in the same old mess, singin' drunken lullabies
avatar uživatele
hertlovka
Dlouholetý uživatel | Cool level: 0 | Margaret 'Maggie' Simpson
20. 12. 2012 / 10:43:55 (před 11 roky)
off
avatar uživatele
zahron
Dlouholetý uživatel | Cool level: 9 | Rajesh Koothrappali
20. 12. 2012 / 22:32:00 (před 11 roky)
off
ragelly napsal(a):

To se každá série odehrává v zimě? :D

ne, jen když zemře Sean Bean :-D :-D

avatar uživatele
amelia.cz
Uživatel od první verze | Cool level: 9 | Rajesh Koothrappali
20. 12. 2012 / 23:01:05 (před 11 roky)
off
zahron napsal(a):

ne, jen když zemře Sean Bean :-D :-D

Takže nepřichází zima, ale doba ledová

Televize zabydlila vraždu v lidských příbytcích - kam ostatně patří. (Alfred Hitchcock)
avatar uživatele
kecinzer
Uživatel od první verze | Cool level: 8 | Kryton
21. 12. 2012 / 07:58:27 (před 11 roky)
off

Fantasy také není zrovna moje porce kávy, ale tohle mě hodně chytlo. Po konci druhé série jsem si objednal první 3 knížky a začal číst.
Musím říct, že je to čtivé opravdu hodně. Problém je, že moje čtení je takové nárazové, takže teď jsem na začátku bouře mečů a doufám, že ji stihnu do zahájení 3. série dočíst. Každopádně knihy doporučuji všem, opravdu to stojí za to.
Během čtení jsem měl několikrát chuť si zkusit v tom prostředí několik dní žít (akorát nevím jestli bych přežil) :).

Pravda je, že se na mě okolí dívá divně, když knížku někde vytáhnu. Střet králů jsem měl na dovolené, kde na mě koukali jak na exota, přitom ta kniha není vůbec velká. Docela bych chtěl vidět ty pohledy, kdybych vytáhl bouři mečů, ta už se nedá skoro držet v ruce :D.

avatar uživatele
Exredaktorka
Redaktor | Cool level: 68 | Charlie Harper
4. 1. 2013 / 19:59:04 (před 11 roky)
off

no já čtu taky. když, tak jedu, ale pak vždycky zabijou někoho, koho nechci, aby zabili, a já se seknu i na několik měsíců.
myslím, že je to příliš úspěšné, aby to stopli před koncem, a protože spolupracují s autorem knih velmi blízce, budou mít podle mě dostatečné info, aby kdyžtak natáhli knihy i na víc sérií, aby to vycházelo.
z prodloužení mám radost, ale byla bych nadšenější, kdyby to spíš dali do toho dílu navíc. už tak je to delší, než jsem zvyklá. já pokud možno nepřešuju sledování, takže nechodím na záchod během dílu, dojde mi pití, nejdu si dolít apod., těch 50 už je na mě dost.