Diskuze k článku Seriály, které vstaly z mrtvých (1. část)
avatar uživatele
Hitchhiker
Dlouholetý uživatel | Cool level: 16 | Number 6
3. 9. 2020 / 10:20:22 (před 3 roky)
off

Tolik seriálů se dokázalo zachránit paráda. Škoda že u jednoho (který se zdá se poslední dobou tady nesmí jmenovat,aby to nevyvolalo vlnu negativity,i když tedy nevím čím si to zasloužil)se to nezvládlo.Pro SG-1 Byla rozjednaná 11. série tuším s Applem ale jednání krachla(Prachy,práva nevím přesně). Nemluvě o slibovaném 3.filmu.Ale viděla jsem video, kde se dva hlavní představitelé vyjádřili že v současné době je pokračování(film, minisérie, cokoliv... :) ) reálnější než před 10 lety. Ale to bylo před covidem,tak bůhví jak ten s tím zamává. Asi už se nedočkáme.
Díy za super článek.

For crying out loud!
avatar uživatele
novoten
Uživatel od první verze | Cool level: 14 | Emma Swan
3. 9. 2020 / 11:12:48 (před 3 roky)
off

Arrested Development byl zrušený po třetí sezóně.

Jinak jsem rád za každý seriál, který si fanoušci vyřvou zpátky, víc mě mrzí, že právě ti samí fanoušci později nejhlasitěji křičí, že tohle teda rozhodně nechtěli.

avatar uživatele
fabec1222
Dlouholetý uživatel | Cool level: 19 | Černá zmije
3. 9. 2020 / 11:20:36 (před 3 roky)
off
Hitchhiker napsal(a):

Pro SG-1 Byla rozjednaná 11. série tuším s Applem ale jednání krachla(Prachy,práva nevím přesně).

11. série byla převedena do filmu Archa pravdy. Co se filmů týče, tak měli být ještě dva další, v jednom měl mít hlavní roli RDA, a mělo se tam tušim řešit založení základny na Měsíci (částečně převedeno do SGU) a předání informací o projektu Hvězdné brány veřejnosti. Pak měl být ještě film ukončující seriál Atlantida, ale oba nakonec stopli kvůli finančním problémům MGM.


@novoten

"Arrested Development byl zrušený po třetí sezóně."

A jeho návrat byl jeden z těch nejhorších nápadů, co jsem u seriálů viděl. Podobné jako u Futuramy, kde se také vůbec nepodařilo navázat na původní atmosféru a kvalitu.



Něky je to obnovení po letech opravdu kontraproduktivní. Každopádně takové Twin Peaks snad doufám obnoví aspoň ještě jednou, a to co nejdříve, dokud jsou ještě tvůrci a herci naživu.

avatar uživatele
sonkad
Dlouholetý uživatel | Cool level: 13 | Kenny McKormick
3. 9. 2020 / 11:31:43 (před 3 roky)
off

Nemal by tu byť aj Lucifer? Ten vstal z mŕtvych už viackrát :D

avatar uživatele
ragelly
Autorka článku | Cool level: 128 | Ragnar Lothbrok
3. 9. 2020 / 11:43:52 (před 3 roky)
off
sonkad napsal(a):

Nemal by tu byť aj Lucifer? Ten vstal z mŕtvych už viackrát :D

Je to jen 1. část :)

avatar uživatele
_-0-_
Uživatel od první verze | Cool level: 36 | maj. Margaret 'Štabajzna' Houlihanová
3. 9. 2020 / 12:14:39 (před 3 roky)
off

Měl by tady být povedený RU seriál Чернобыль: Зона отчуждения (Černobyl: Zabraná zóna) , který byl po ukončení madmaxovské S02 dokonce zakončený třemi(!) TV filmy.



Z uvedených seriálů, které zažily "resurrection", vyčnívá S03 Twin Peaks (btw., S02 nebyl konec, následoval např. prequel Twin Peaks: Fire Walk With Me, Twin Peaks: Missing Pieces a několik knih, rozšiřujících svět TP). S03 výrazně překročila svými kvalitami obvyklou úroveň seriálové tvorby. Halucinogenní díly sice patrně odradily 99% mainstreamu, ale zato se seriál navždy zapsal nejen do dějin seriálové tvorby, ale hlavně do dějin kinematografie.

O levely níže stojí koukatelné seriály Heroes, Firefly, Longmire, tak trochu Prison Break a X-Files, které mě prodloužením mile překvapily (bez ohledu na to, nakolik se to povedlo). Je fajn, že nebyly prodlužovány jen mainstreamové bestsellery typu Sex and the City. Za nejpovedenější považuji filmové zakončení Firefly.

Otázkou je, jak definovat prodloužení seriálu - osobně bych to viděl pouze na přímé pokračování v ději (přímá dějová návaznost) u seriálů, kde zjevně chybí series finale (to, co ragelly nazývá "návratem přímým pokračováním", bez ohledu na to, jestli se jednalo o film, nebo seriál.

Chybí tady více věcí - namátkou Stargate: The Ark of Truth a Stargate: Continuum se dá považovat za pokračování SG1, filmy, navazující na STOS, STNG, ... (patrně si časem vzpomenu na další). Předpokládatelně budou v dalším fotočlánku...

Cato (24.2.2022): "Cēterum um cēnseō RuSSia esse dēlendam."
Editováno: 2x | Naposledy: 3. 9. 2020 / 13:39:03
avatar uživatele
AislinK
Dlouholetý uživatel | Cool level: 7 | Manny Bianco
3. 9. 2020 / 12:36:21 (před 3 roky)
off

Tak ze zmíněných mě osobně nejvíc potěšil návrat Veronicy Mars (ač zatím jsem viděla jen film, minisérie mě teprve čeká) a Gilmore Girls (ač ten konec, na který jsme tolik let čekali by měl daleko větší efekt, kdyby padl v původní sérii, podle plánu tvůrců).

Jinak ze seznamu znám ještě Prison Break a Cougar Town. Prison break jsem ve 4. sérii teprve a už to prostě není vončo. Jako určitě mám v plánu kouknout i na tu nejnovětší řadu, ale nemám od toho velká očekávání. A Cougart Town ani nevím, kde jsem skončila. :D Vím, že jsem pár dílů viděla, ale budu si to muset někdy dát hezky od začátku, abych se chytala. :)

avatar uživatele
Hitchhiker
Dlouholetý uživatel | Cool level: 16 | Number 6
3. 9. 2020 / 12:47:12 (před 3 roky)
off
fabec1222 napsal(a):

11. série byla převedena do filmu Archa pravdy. Co se filmů týče, tak měli být ještě dva další, v jednom měl mít hlavní roli RDA, a mělo se tam tušim řešit založení základny na Měsíci (částečně převedeno do SGU) a předání informací o projektu Hvězdné brány veřejnosti. Pak měl být ještě film ukončující seriál Atlantida, ale oba nakonec stopli kvůli finančním problémům

Hlavně mělo být v SG-1 Revalations konečně potvrzeno jak to bylo s Jackem a Sam :D S tím také souvisí ta nynější myšlenka obnovení protože RDA teď vypadá mnohem líp než před lety :D

For crying out loud!
avatar uživatele
jesmot
Redaktor | Cool level: 56 | Richard Castle
3. 9. 2020 / 12:54:32 (před 3 roky)
off

Super fotočlánek ragelly, už se těším na pokračování.

Tady z toho seznamu beru asi jako největší pecku JAG, ne kvůli seriálu samotnému, ale prostě zrušení po první sérii a proti tomu současných deset sérií tři NCIS seriály a hostování postav z JAGu...

A k doplnění, Roseanne má samozřejmě ještě pokračování po zrušení za chování herečky v podobě The Conners.

avatar uživatele
Longsword
Dlouholetý uživatel | Cool level: 27 | Bobby Singer
3. 9. 2020 / 14:38:12 (před 3 roky)
off
Hitchhiker napsal(a):

Hlavně mělo být v SG-1 Revalations konečně potvrzeno jak to bylo s Jackem a Sam :D S tím také souvisí ta nynější myšlenka obnovení protože RDA teď vypadá mnohem líp než před lety :D

Měj jsem pár let zpátky rozepsaný vlastní spin-off k SG, mělo se to jmenovat SG Academy.
Začínalo by to tím, že by Jack a Sam byli pozváni (v noci a děsně krypticky) do Pentagonu, kde by je Rodney a Zelenka seznámili se svým novým výzkumem, "Nulovou bránou". Uprostřed galaxie, naprosto perfektně usazená mezi pěti černými dírami, by byla planeta (no, spíš planetka), která původně sloužila Antikům jako místo, kde budovali jednotlivé lodi, brány a vůbec celý ten jejich cirkus.
Poté, co by byla tato planetka prozkoumána blíže by se zjistilo, že kromě doků (některých i plných) obsahuje "simulátory" (něco jako holodeck u SW) s nepřeberným množstvím variací terénů a scénářů.
Bylo by rozhodnuto, že toto místo se stane novým výcvikovým centrem pro celý projekt SG.
Další děj by byl o tom, že by byla vybrána skupina adeptů, kteří měli projít komplexním výcvikem. Někteří z nich by ale postupně odpadali. A právě to odpadání by bylo určeno skóre, které by (a dnes už by to šlo) dávali jednotlivým adeptům diváci podobným způsobem jako třeba u Survivora, nebo AGT, či Voice. Prvních pět-šest epizod by bylo předtočeno, úvodní, seznamovačky s charaktery, a druhá část sezóny by byla ovlivněna právě tím hlasováním lidí. Plus by tam mohly být ještě "kruté zásahy scénaristů", kdy by vypadávali i ti oblíbení ... jsem kruťák, tak proč by ne ;-)
Blbý je, že jsem sice kruťák, ale neznám nikoho v Pomodlených kopcích, potažmo MCM, takže nikdy jsem neměl šanci tuhle myšlenku někde prezentovat ... až tady a teď ;-)

avatar uživatele
Hitchhiker
Dlouholetý uživatel | Cool level: 16 | Number 6
3. 9. 2020 / 15:31:32 (před 3 roky)
off
Longsword napsal(a):

Měj jsem pár let zpátky rozepsaný vlastní spin-off k SG, mělo se to jmenovat SG Academy.
Začínalo by to tím, že by Jack a Sam byli pozváni (v noci a děsně krypticky) do Pentagonu, kde by je Rodney a Zelenka seznámili se svým novým výzkumem, "Nulovou bránou". Uprostřed galaxie, naprosto perfektně usazená mezi pěti černými dírami, by byla planeta (no, spíš planetka), která původně sloužila Antikům jako místo, kde budovali jednotlivé lodi, brány a vůbec celý ten jejich cirkus.
Poté, co by byla tato planetka prozkoumána blíže by se zjistilo, že kromě doků (některých i plných) obsahuje "simulátory" (něco jako holodeck u SW) s nepřeberným množstvím variací terénů a scénářů.
Bylo by rozhodnuto, že toto místo se stane novým výcvikovým centrem pro celý projekt SG.
Další děj by byl o tom, že by byla vybrána skupina adeptů, kteří měli projít komplexním výcvikem. Někteří z nich by ale postupně odpadali. A právě to odpadání by bylo určeno skóre, které by (a dnes už by to šlo) dávali jednotlivým adeptům diváci podobným způsobem jako třeba u Survivora, nebo AGT, či Voice. Prvních pět-šest epizod by bylo předtočeno, úvodní, seznamovačky s charaktery, a druhá část sezóny by byla ovlivněna právě tím hlasováním lidí. Plus by tam mohly být ještě "kruté zásahy scénaristů", kdy by vypadávali i ti oblíbení ... jsem kruťák, tak proč by ne ;-)
Blbý je, že jsem sice kruťák, ale neznám nikoho v Pomodlených kopcích, potažmo MCM, takže nikdy jsem neměl šanci tuhle myšlenku někde prezentovat ... až tady a teď ;-)

Wau no za zvážení by to stálo:D
Za posledního půlroku jsem přečetla tolik SG povídek,že by to vydalo na několik řad :D

Jinak zpátky k tématu.Z těchto seriálů jsem ráda za film Serenity ("zakončení" Firefly) a taky že byl JAG takhle zachráněn. Heroes mě bavili jen z kraje a na Gilmorky sbírám odvahu. Ale těším se :D

For crying out loud!
avatar uživatele
Rašík
Dlouholetý uživatel | Cool level: 13 | Kenny McKormick
3. 9. 2020 / 20:12:11 (před 3 roky)
off

Díky za super fotočlánek, ty mě vždy baví (někdy jsem líná číst :D). Za mě jsem ráda, že se vrátila 24, a i další. Jinak jsem u spousty seriálu ani netušila, že byly zrušeny a pak znovu obnoveny, děkuji za nové informace. Těším se na další článek.

Rašík
Editováno: 1x | Naposledy: 3. 9. 2020 / 20:12:43
avatar uživatele
Katka The Hero
Dlouholetý uživatel | Cool level: 10 | sžt. Maxwell 'Max' Q. Klinger
4. 9. 2020 / 22:53:55 (před 3 roky)
off

Jak já milovala Heroes a jak mě zklamali ti noví. Strašně mě to tenkrát naštvalo. Naopak třeba Prison Break mě překvapivě bavil (i když teda úplně nesnáším vzkříšení postav, když je jednou zabijou, mají už mrtvý zůstat 😀)

avatar uživatele
Salem
Uživatel od první verze | Cool level: 14 | Emma Swan
6. 9. 2020 / 13:42:55 (před 3 roky)
off

Kde je Futurama?

Go GOATS
avatar uživatele
ragelly
Autorka článku | Cool level: 128 | Ragnar Lothbrok
6. 9. 2020 / 21:02:59 (před 3 roky)
off
Salem napsal(a):

Kde je Futurama?

Je to článek s názvem Seriály, které vstaly z mrtvých (1. část).

avatar uživatele
Salem
Uživatel od první verze | Cool level: 14 | Emma Swan
7. 9. 2020 / 12:13:47 (před 3 roky)
off
ragelly napsal(a):

Je to článek s názvem Seriály, které vstaly z mrtvých (1. část).

ty části jedna jsem si všiml až pak
=

Go GOATS
avatar uživatele
Romaine
Dlouholetý uživatel | Cool level: 9 | Rajesh Koothrappali
27. 9. 2020 / 21:11:35 (před 3 roky)
off
jesmot napsal(a):

Super fotočlánek ragelly, už se těším na pokračování.

Tady z toho seznamu beru asi jako největší pecku JAG, ne kvůli seriálu samotnému, ale prostě zrušení po první sérii a proti tomu současných deset sérií tři NCIS seriály a hostování postav z JAGu...

A k doplnění, Roseanne má samozřejmě ještě pokračování po zrušení za chování herečky v podobě The Conners.

JAG mě taky šokoval.. Že byl zrušen po první sérii. To jsem netušila. A hlavně, když má celkově sérií deset. Tomu říkám úspěch.