profilový obrázek

Kim Hyun Joong

Rodné jménoKim Hyun Joong
Místo narozeníSoul, Jižní Korea
Datum narození6. června 1986 (Blíženci)
35 let (36. narozeniny slaví za 183 dní)
Zajímavosti
Měří 182 centimetrů.
Je také zpěvák, vydal tři sólo alba.
Bývalá přítelkyně ho obvinila, že ji praštil do břicha, čímž jí způsobil potrat. Poprvé svou žalobu stáhla, když jí bylo zaplaceno vyrovnání, ale nakonec ho obvinila znovu, na což on reagoval žalobou kvůli pomluvě. Nakonec soud rozhodl, že proti němu neexistují důkazy, dokonce nedokázala ani to, že byla vůbec těhotná, kdežto jeho přítelkyně se úmyslně chovala tak, aby poškodila jeho kariéru.
Člen skupiny SS501.
Nedokončil střední školu, aby se mohl věnovat hudbě. Později si dodělal maturitu a nastoupil na univerzitu, ale z té taky odešel předčasně. Nakonec to s titulem vyšlo napodruhé.
Od roku 2012 má voskovou figurínu v muzeu Madame Tussauds.
Vojnu si odsloužil jako pohraničník u demilitarizovaného pásma.
V roce 2015 mu bývalá přítelkyně porodila syna. Porod následoval sérii vzájemných žalob. Ona jeho opakovaně obvinila z násilí (Z více případů se prokázalo jen jedno neúmyslné zranění, když ji nechtěně zranil při tréninku bojových umění.), ale své výpovědi často měnila, takže on uspěl s žalobou kvůli podvodu a pomluvě.
V březnu 2017 ho policie našla, jak opilý spal ve svém autě na semaforu. Dostal pokutu 2 milióny wonů a přišel o řidičský průkaz.
Jeho fanoušci založili pod jeho jménem stipendium, které sám také podporuje.
V Japonsku vystupuje jako Kimu Hyon Jun.
Má staršího bratra.
Hraje na kytaru a klavír.
Je katolík.
Mluví anglicky, japonsky a čínsky.
Od 2. ročníku střední chodil na brigády, a než v 18 ze školy odešel, dokázal si z nich našetřit 100 000 000 wonů (téměř 2 milióny Kč).
První „agent“, který ho objevil, byl podvodník.
Po své první roli měl pocit, že při hraní mumlá, tak pak nějakou dobu trénoval své scénáře s korkovou zátkou v puse.