Fotografie osobnostiFotografie osobnostiFotografie osobnostiFotografie osobnosti

Richard Hammond

Rodné jméno
Richard Mark Hammond
Místo narození
Solihull, West Midlands, Anglie, Spojené království
Datum narození
19. prosince 1969 (Střelec)
48 let (49. narozeniny slaví za 7 dní)
Facebook Twitter E-mail

Zajímavosti a drby

 • Richard je ženatý s Amandou Etheridge spolu mají dvě děti. Rodina žije na falešném zámku v Herefordshire (za 3 miliony liber). Doma mají čtyři koně, pět psů, dvě kočky, několik kachen, a pár slepic, koz a ovcí. V této sbírce mají i Tee-Geeho psa Top Gearu.

  Richard hraje na basovou kytaru.

  Vlastní životní epizodou Richarda je jeho havárie v dragsteru Vampire, která se stala při natáčení pro Top Gear. Poslední sedmé kolo rychlostního pokusu se Richardovi protrhla přední pneumatika a naprosto neřiditelné auto sjelo z dráhy a po několika rotacích skončilo zdevastované v trávě. A i když přežil svojí smrt, po odvysílání reportáže o havárii řekl: "Jediný rozdíl mezi mnou teď a před havárií je, že teď už jím rád celer."
 • Richard měří 1,70 metru.
 • 20. července 2007 během záplav v Londýně předvedl obdivuhodný výkon. Se svým Porsche 911 byl už 13 hodin v zácpě a hrozilo, že nestihne narozeniny své dcery. Nechal tedy auto na místě a běžel pěšky domů. Cesta byla dlouhá 26 kilometrů a on ji dokázal uběhnout za dvě a půl hodiny. Vyběhl ve 3 ráno a o půl šesté byl doma. Dřív, než se jeho dcera vzbudila.
 • Richard trpí fóbiemi ze hmyzu.
 • Vystudoval Vysokou školu Umění a Technologie v Harrogate. Promoval z Fotografie a Televizní produkce.
 • S oblibou požírá papír. Během vyhlášení Cen Top Gearu za rok 2005 (řada 5 epizoda 7) snědl lepenkovou kartu auta Aston Martin, protože Jeremy svévolně měnil výsledky. V epizodě 4 řady 7 před srovnávací tabulí rozžvýkal kartu auta BMW M6, kterou Jeremy pověsil do sekce Super Skvělé, ačkoliv Richard měl za to, že patří do sekce UnCool. V epizodě 1 řady 11 zmuchlal a snědl výsledkovou listinu soutěže o nejlepší policejní auto.
 • Přezdívku Hamster dostal od diváků, ne od Jeremyho. A to právě kvůli tomu, že jí papír.
 • Když měl nehodu, při které málem přišel o život, do nemocnice dorazili i jeho kolegové z Top Gearu. James, který přijel mezi prvními, plakal celou noc a Jeremy byl úplně bez sebe. Ta noc dala všem zabrat, jelikož na vedlejší posteli pokoje zemřel na následky autohavárie 30ti letý mladík, kterého přivezli chvíli před Richardem.
 • Dle Amandy byl prý Richard velmi nezdárný pacient a rozhodl se, že bude zlobit. Neustále ze sebe strhával hadičky a zastavoval ventilátor dýchacího přístroje. Amanda mu schovala telefon, aby si nemohl vyvolávat se štábem Top Gearu a s přáteli, jelikož měl nařízený klid. Přesto si nechal do pokoje propašovat nový. Když vyhrožoval, že uteče z nemocnice, schovala mu Amanda všechno oblečení.
 • Od nehody zná veškerá telefonní čísla ve svém mobilu zpaměti, protože získal dlouhodobou paměť na čísla.
 • Přestože jsou všichni tři moderátoři v osobním životě velkými přáteli, přeci jen je jeho nejbližším přítelem James May. To se projevilo i v roce 2008, kdy spolu s Jamesem málem nenastoupil do vysílání Top Gearu, neboť se s producenty nemohli oba dohodnout na výši platu a smlouvu podepsali až pár dní před natáčením nové série.
 • Richard taky někdy k Mayovi "utíká" z domu při hádkách s Amandou, zavítá k němu i tehdy, když se nemůže vrátit domů k rodině v podnapilém stavu. Oba moderátoři se několikrát v rozhovorech vyjádřili, že spolu podnikají dlouhé tahy po londýnských pubech. James May v tomto případě funguje jako Richardovo garde, protože Hammond sám o sobě tvrdí, že je lump a nebylo výjimkou, že se v dřívějších letech často popral.
 • Auta Richarda Hammonda: Porsche 911, Morgan Aeromax, Dodge Charger, Dodge Challenger, Ford Mustang.

ZAJÍMAVOSTI PŘIDALI

jahodka5
megawir
NoneOne