plakát seriálu

About a Boy

(About a Boy)

Názory uživatelů

About a Boy

K seriálu jsem po zkušenosti se seriálem Bad Teacher přistupovala s nedůvěrou. Seriálu přece jenom předcházela Hornbyho kniha, film s Hugh Grantem a navíc britské předělávky v USA dost často nefungují. O to příjemnější překvapení mě čekalo. Seriál není vůbec špatný, naopak patří k těm lepším typům rodinných komedií, které se sentimentem netlačí na pilu.

Premisa seriálu je jednoduchá – Will udělá něco sobeckého, po rozhovoru s Marcusem nebo Fionou pochopí odpornost svého činu a obětuje svoje touhy ve prospěch jiných. Morální ponaučení samozřejmě číhá na konci každého dílu. Další díl se tohle schéma znovu opakuje. Jenže tady to morální ponaučení působí tak nějak mile, nevtíravě, protože je hned shozeno nějakým vtípkem. Takže ponaučení a zábava v seriálu docela dobře splynou v jedno.

Plusem je, že všechny postavy jsou sympatické. Na každé z nich se dá najít něco, co ji rovnou neřadí do kategorie otravný jedinec bez možnosti zlepšení (hello, Henry z OUaT:-). Po dlouhé době je tu dítě, které není na zabití hned, jak se objeví na obrazovce. Nestylizují ho totiž do role dítěte, které ví vždycky všechno nejlíp a dospělí jsou hloupí, že to hned nevidí. Marcus, i přesto, že se zdá v mnohých ohledech vyspělejší než Will, tak stále působí jako dítě.

Taky se mi líbilo propojení About a Boy a Parenthood – Will jako Crosbyho parťák na poker.

Will a Fiona si často lezou na nervy, ale zároveň vědí, že s Marcusem svým způsobem tvoří rodinu. About a Boy se sice snaží zakomponovat do děje i vážnější momenty, ale tak, že se tématu jen dotkne a rychle od něj pryč a už se radši k němu nevracet. Seriál se nikam neubírá (je tam sice dějová linka okolo Willova vztahu s doktorkou Sam, ale že by to byl end game seriálu se mi nezdá), prostě si jen tak nějak plyne, že si ani neuvědomíte, že už je díl za vámi.

David Walten asi nikdy nebude hrát dramatickou roli. Nakonec, proč taky, když mu tyhle role bezstarostných chlápků se srdcem na pravém místě tak skvěle sedí a tady to skvěle využil. Trochu rozpačitá jsem byla z obsazení Minnie Driver do role Fiony, ale dopadlo to dobře. Takhle Fiona je totiž úplně jiná než ta knižní či filmová, taková mnohem méně apatická a více zaměřená na alternativnější způsob života.

About a Boy nepatří k seriálům, u kterých by diváci netrpělivě čekali na další díl, ale jako seriál zkouknutý na jeden zátah po skončení celé série rozhodně není špatný. A i když ve váš nezanechá žádný hlubší dojem, tak času stráveného u tohoto seriálu pravděpodobně litovat nebudete.

60 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Prostě oddychovka..

Seriál je povedený, skvěle ztvárněný. Jsou zde vidět sociální nedokonalosti a trocha bláznovství. :)
Nemohu si stěžovat, skvělá oddychovka.
Díky krátkým dílům jsou zde jednodušší dějové linie, ale seriál se dá zkouknout "jedním dechem".
xoxo.

80 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Probably not for me

Ďalší seriál s celkom fajn témou, len prevedenie trochu sklamalo.
Pokiaľ sa nemýlim, pôvodne to bolo podľa filmu s Hugh Grantem (nemusím ho), takže asi to je lepšie než film, ale i tak, nezaujalo to.


Postava Willa fajn, matka Fiona mierne strelená, dá sa ešte, ale ten Marcus mi nenormálne lezie na nervy! Neviem či to je scenárom alebo hercom, ale proste si na neho neviem nijak zvyknúť.

50 %
25 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Klesající zábava

Komediální seriál založený na filmu "Jak na věc". Tedy přátelství nenapravitelného sukničkáře a malého kluka divné výchovy, žijícího v sousedství s jeho matkou. První epizoda vyplácala filmový děj, druhá jede opět epizodně na podobné bázi, jen to již bohužel není až tak vtipné. 60% [2. série BUDE]

60 %
25 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
25 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Dobré

Celkem milý seriál a pobaví, asi to není nic, co by mělo nějak vyčnívat, ale určitě to není ztráta času.

70 %
25 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé