plakát seriálu

Alias

(Alias)

Epizoda 1×01 – Po pravdě řečeno (Truth Be Told)
99 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Sydney Bristowová poznává pravou tvář tajné organizace SD-6 a svého otce, který je dvojitým agentem vedeným CIA.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Sydney Bristowová oficiálně studuje vysokou školu, ale její druhý tajemný život obnáší práci agentky v SD-6, přísně tajné složce CIA. Byla naverbovaná jako nováček při studiu vysoké školy. Její tajná práce, velmi často životu nebezpečná, je v rozporu s jejím soukromým životem. Má přítele Dannyho, který pochopitelně o jejím tajném životě nic neví.

Sydney je jednoho dne postavena před morální rozhodnutí: Povědět svému příteli, který jí právě požádal o ruku, kým je doopravdy? Nebo poslechnout varování kolegů Dixona a Marshalla o nevyzrazení své identity, pod hrozbou odvety vedení SD-6?

Sydney se rozhodne morálně správně, ale lidsky špatně. Poví svému příteli o svém tajném životě a od té chvíle se její život navždy změní. O vyzrazení identity se dozví vedení SD-6 a nechá Dannyho nemilosrdně zlikvidovat. Život Sydney je však také smrtelně ohrožen. Zjišťuje, že její, do té doby velmi odcizený otec Jack, také pracuje pro SD-6. Jack jí sdělí, že SD-6 není ve skutečnosti sekcí CIA, ale naopak je to nepřítel USA.

Sydney se obrátí na CIA ve snaze zlikvidovat SD-6. Je jí jako styčný důstojník přidělen agent Vaughn, který udělá ze Sydney dvojitou agentku. Má za úkol plnit všechny příkazy SD-6 a hlásit CIA vše co zjistí či najde. Navíc zjišťuje, že její otec je také dvojitým agentem pracujícím pro CIA.

Hlavní postavy
Sydney Bristowová
Arvin Sloane
Marcus Dixon
Marshall Flinkman
Jack Bristow
Michael Vaughn
Eric Weiss
Vedlejší postavy
Will Tippin
Dr. Daniel "Danny" Hecht
profesor Mizzy
Calvin McCullough
Dr. Zhang Lee
asistentka
agent
agent Gonzales
Amy Tippinová
agent CIA
recepční v budově CIA
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevPo pravdě řečeno
Původní názevTruth Be Told
Rok natočení2001
Premiéra30. září 2001
Česká premiéra3. května 2016
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka66 minut
Autoři profilu epizody