plakát seriálu

Apparitions

(Apparitions)

Názory uživatelů

Apparitions

Frajerský katolický kněz Jacob ve svém otřískaném autě křižuje londýnskými ulicemi a provádí exorcismus. Celým seriálem se táhne jedna příběhová linie o zpochybňování víry otce Jacoba, která je doplněna případy posednutí, halucinací atd. Tvůrci se nevyhýbají ani brutálnímu zobrazení smrti (stažení z kůže, uškvaření). Jako protiváha všemu nadpřirozenému zlu je tady Jacobova sekretářka sestra Ruth, která je dokonalý skeptik.
Apparitions je seriál, který se zabývá náboženstvím, bojem mezi dobrem a zlem, ale zároveň necpe divákovi, že jenom katolictví je to správné náboženství. Bohužel ne všechno je vysvětleno, mnoho věcí je jen naznačeno a ponecháno na divákovi, ať si je přebere, jak chce, protože v dalších dílech se k nim už tvůrci nevrací. Napětí se stupňuje, otázky přibývají, všechno směřuje k závěrečnému rozuzlení a pak přijde konec. Ten byl pro mě naprosté zklamání. Celých šest dílů směřovalo k téhle záležitosti, wtf?
Apparitions staví na vynikajících hereckých výkonech, dobrých tricích a výborném hudebním doprovodu, aby tak zakryl na britské poměry trochu béčkový děj, který chvílemi působí hodně naivně.
Od Apparitions nečekejte žádný druhý Supernatural se všemi anděly, démony a dalšími potvorami, protože byste byli zklamaní. Apparitions je komorní britská duchařina, spíš obyčejná, přesto místy hodně drsná, ale zároveň bez jakéhokoliv akčního zbavování se posedlých osob. Seriál mě docela bavil, ale v rámci britských seriálů Apparitions nepatří mezi špičku.

70 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk