Arrow

Arrow (Arrow) — 5. série
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter

Deathstroke Returns

Do Star City vrátí Civilní strážce, který se rozhodl vzít si na mušku poslankyni, která se snaží prosadit zákon proti civilním strážcům. Vrátí se i Slade, který žádá Olivera o pomoc, našel svého syna, ale ten je v průšvihu a Slade potřebuje Oliverovi diplomatické schopnosti, aby ho z toho dostali. Oliver váhá, zda mu má pomoct a porušit přitom slib, který dal svému synovi.

Dinah vyjde z budovy policie společně s poslankyní Pollard. Všimne si odstřelovače a podaří se jí zachránit ženu předtím, než vystřelí.
René volá Oliverovi, který ho prosí, aby to vyřídil místo něj. Oliver sedí doma vedle Sladea, který ho žádá o pomoc při záchraně jeho syna, který se dostal do problému a je momentálně doživotně ve vězení. Slade nechce, aby s ním Oliver šel jako Green Arrow, ale chce jeho diplomatické schopnosti.

Felicity s Curtisem najdou bezpečnostní záznam a mají možnost podívat se, kdo střílel na poslankyni - Civilní strážce. Dinah se bojí, že na Pollard znovu zaútočí, a tak ji hlídá ze svého auta. Zaregistruje, že Civilní strážce opravdu leze k poslankyni po požárním schodišti. Použije svoji sílu, aby ho zastavila a když si sundá masku, pozná muže pod ní - Vincenta Sobela.

Oliver si není jistý, jestli by měl Sladeovi pomoct, nechce totiž porušit slib, který dal Williamovi. Felicity mu ale připomene, že si na sebe neobléká masku Green Arrow, ale jde Sladeovi pomoct jako Oliver Queen. Oliver se tedy se Sladem vydá na cestu.
Poté, co dorazí do Kasnie, setkají se člověkem, který jim řekne, že se Sladeův syn motal kolem nějakých vojáků, když byl zatčen.

Dinah řekne týmu, že muž pod maskou Civilního strážce je její starý partner a přítel, kterého přímo před jejíma očima zastřelili.
Felicity je předvolána k výslechu na FBI, kde se jí ptají, zda je ochotna pod přísahou říct, že je skutečně Oliverovo alibi pro všechny večery, kdy byl Green Arrow aktivní. Felicity ale musí odejít, protože dostane SMSku od Curtise, který našel víc informací o Vincentovi.

Slade dá Oliverovi kufřík plný peněz a lístek do Londýna, nechce, aby jeho syn věděl, že mu pomohl, myslí totiž, že by se na něj mohl dívat svrchu kvůli jeho minulosti jako Deathstroke. Oliver jde do vězení, vrátí se ale zpátky do hotelu a řekne Sladeovi, že jeho syn se dostal do potyčky a je po smrti.
Slade se vrací s Oliverem do vězení a chce vidět jeho tělo. Dozorce se vymlouvá a Sladovi brzy dojde, že mu lže. Nakonec z něj dostanou pravdu - jeho syn byl unesen místním gangem.

René se vrátí k Týmu se dvěma zprávami, jednak, že Pollard hodlá vystoupit v televizi a pak taky, že mu přišla obsílka od FBI, aby se dostavil na slyšení.
Dinah svolá policii, aby přijeli k televizní stanici. Dorazí i FBI, která doufá, že chytí Green Arrowa při akci. Když se na místě objeví Diggle, Dinah mu řekne, že to má pod kontrolou.
Chvíli poté, co začne rozhovor s Pollard, se Civilní strážce opravdu objeví. Jakmile vypadne proud, tak Pollard uteče ven, Civilní strážce ji chce zastřelit, ale zabrání mu v tom Dinah jako Black Canary.
Jeden z policistů na Civilního strážce vystřelí, ale ukáže se, že je Vincent neprůstřelný. Dinah si s Vincentem chvíli povídá a je jasné, že je to stále muž, kterého kdysi milovala. Nechá ho tak utéct.

Slade se hodlá vydat za gangem, který chytil jeho syna. Oliver mu chce pomoci, ale Slade trvá na tom, aby jel zpátky domů. Oliver chce i tak jít, jenže Slade ho zdroguje a Oliver odpadne.
Když se pak probere, chce opravdu odjet, ale nakonec následuje Sladea za gangem. Slade na gang začne střílet a spoustu jich postřílí, než ho obklopí a donutí ho se vzdát.
Slade se s nimi snaží vyjednávat, přidá se k nim, pokud nechají jeho syna jít. To gang ale nemůže - Joe, Sladeův syn, je totiž jejich vedoucí.
Oliver to celé zaslechne z úkrytu.

Dinah už chce odjet, když ji zastaví žena z FBI a naznačí ji, že si myslí, že je Dinah Black Canary. Když totiž vypadly světla, Dinah nikde nebyla, zato tam byla Black Canary.
Dinah dělá, že neví, o čem mluví. Když se pak vrátí ke svému autu, najde v něm malou papírovou růži - dárek od Vincenta.

Flashbacky
Slade jede kempovat se svým synem, který si stěžuje, že stejně zůstanou jen chvíli a pak bude muset Slade zmizet. Později se jeho syn vyptává na různé otázky, ale Slade mu na ně neodpovídá popravdě. Slade si místo pro kempování očividně nevybral jen tak, sleduje muže, který stanuje s rodinou opodál.
Jednoho večera se vyplíží z jejich kempu, nasadí si masku Deathstroka a podřeže mužovi hrdlo.
Později Slade se svým synem balí stan a odjíždí.
Hlavní postavy
Vedlejší postavy
Režie
Scénář
Hudba

INFORMACE K EPIZODĚ

 • Český název
 • Původní název
 • Číslování
 • Premiéra
 • Rok natočení
 • Délka epizody
 • Sledovanost premiéry
 • Odkaz na IMDb
 • Deathstroke Returns (neoficiální název)
 • Deathstroke Returns
 • 6. série, 5. epizoda (celkově 120. díl)
 • 9. listopadu 2017
 • 2017
 • 42 minut
 • 1 290 000 diváků (0,50 rating ve skupině 18-49)
 • www.imdb.com/title/tt6493662/

NAVIGACE

TOOL BOX

AUTOŘI PROFILU

Ivy