plakát seriálu

Arrow

(Arrow)

Zajímavosti ze seriálu
Seriál má svou komiksovou předlohu - Green Arrow.
Postava Arrowa je ze značné části inspirována Robinem Hoodem - zelená barva oděvu, luka a šípy, nebo to, že se snaží vrátit kradené peníze. V původní komiksové verzi neměl na hlavě kapuci, ale zelenou čepici ve tvaru loďky s pírkem.
Postava Olivera Queena jako Arrowa již byla představená divákům v seriálu Smallville (též pro stanici CW), ale tuto roli ztvárnil herec Justin Hartley. Na Comic Conu 2012 se tvůrci vyjádřili proč jej neobsadili i do hlavní role v Arrow - nepřipadal jim pro seriálovou verzi "dost temný".
Hlavní představitel seriálu Arrow - Stephen Amell, si zahrál přítele Cece v seriálu New girl (S01E09, S01e13).
Záběry Starling City se natáčely v několika městech - Vancouveru, Bostonu, Philadelphii, Baltimoru, Los Angeles, New Yorku, ale i Tokiu a Frankfurtu.
Stephen Amell ani jednou nevyužil kaskadéra a všechny scény sehrál naprosto sám.
Sídlo rodiny Queenů už se dvakrát objevilo v seriálu nebo filmu inspirovaném komiksem. Přesněji jako sídlo Luthorů v seriálu Smallville a jako sídlo školy Charlese Xaviera ve filmové sérii X-men.
Při úvodu každé epizody, při níž Arrow - Oliver Queen - vysvětluje, co se mu stalo na ostrově, trénuje na určité překážce. Na té se drží tyče a pomocí síly horních končetin se posunuje po daných stupních nahoru. Tato překážka je nazvaná jako "rybí schůdky". Poprvé se objevila v soutěži Ninja faktor po americku. Jedná se o jednu z nejobávanějších a nejnáročnějších překážek.
Původně měl být synem Malcoma Merlyna Oliver, ale tvůrci se obávali, aby se seriál neproměnil v telenovelu, tak se Malcomovou dcerou nakonec stala Thea.
Postava Johna Diggla byla vytvořená originálně pro seriál, ale později byla přidána i do komiksu.
V komiksech měl Green Arrow pomocníka Roye, kterému říkali Speedy kvůli jeho užívání drog. V seriálu se říká Speedy Oliverově sestře Thee, která dříve taky brala drogy.
Vnější záběry policejního oddělení jsou ve skutečnosti záběry veřejné knihovny v Los Angeles.
John Barrowman a Colin Donnell, kteří hrají syna a otce Tommyho a Malcolma Merlyna, oba hráli Billyho Crockera v broadwayském muzikálu "Anything Goes".
John Barrowman a Colin Donnell hrají v seriálu otce a syna, ale ve skutečnosti je od sebe dělí jen 14 let.
Postava Olivera Queena se narodila v roce 1985, zatímco Stephen Amell, který úlohu ztvárnil, již v roce 1981.
Oliver Queen jezdí v první serii na motorce Ducati Diavel Carbon.