plakát seriálu

Atentát

(Atentát)

Názory uživatelů

Příjemné překvapení

Já už viděla 6 dílů tohoto Atentátu a můžu říci, že se mě příjemně překvapil.

Ze začátku mě trochu zarážely akční scény, které vypadaly jako vystřižené z amerických akčních seriálů nižší úrovně, ale nakonec jsem si řekla, že je to asi nutné zlo a zaměřila jsem se spíše na onu detektivní část.

Zkoumání onoho mafiánského podsvětí je tak reálné až z toho člověka mrazí- a zamrazí víc, když v jednotlivých postavách dokáže určovat skutečné lidi, na které seriál navádí, ale přímo je neurčuje ať je to Václav Klaus nebo Vít Bárta. Nebo když v některých situacích dokážete rozpoznávat některé mediálně známé kauzy. A bojovat s nimi není snadné, protože co zvládne pár poctivých policajtů proti mafii, která se zakořenila v politické moci, soudní moci a moci tvrdých podnikatelů?

Mafiánská scéna se tak před námi otevírá- a vzhledem k tomu, že scénáristou je Josef Klíma, tak si troufám tvrdit, že velká část těchto příběhů je založená na pravdě.

Chtěla bych se také sklonit před hereckým výkonem Jana Krause, Hany Vágnerové, Marka Taclíka, Miroslava Táborského a Roberta Jaškówa.

Doufám, že tento seriál ještě nějakou dobu vydrží, nerada bych abychom o něj přišli tak brzy.

Rozhodně by si zasloužil být v lepším vysílacím čase, než je 21:40.

Prozatím dávám 75% ... uvidíme, jak to půjde dále :)

80 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
83 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Kapka v moři

Máme za sebou pět dílů tohoto českého seriálu, který se snaží volně navázat na úspěch předchůdce Expozitury.

Tady si myslím není třeba pochybovat o tom, že česká tvorba má až na světlé výjimky velmi slabé výsledky a z mého pohledu se chytá možná u starší cílové skupiny nebo když prostě není na co koukat.

Přiznám se, že rozhodně nejsem fanouškem současné české tvorby. Doba, kdy Češi natočili něco koukatelného pro mě skončila v minulém století.

Každopádně Expozitura pošimrala mou zvědavost a Atentát taktéž.

Obsazení mě zpočátku zarazilo. No ať to vezmu jak to vezmu, tak tady asi prostě na trhu moc velký výběr není. Roberta považuji už po Expozituře za solidního herce. Role mu celkem pasuje a nemám problém mu i věřit. Problém pro mě spíše představuje Hana Vágnerová. Hezká tvářička prostě není všechno (také diskutabilní), což se ukazuje v její hereckém výkonu. Ostatní herecké obsazení? Jak už jsem psala, není tu moc z čeho vybírat, což vysvětluje i role Krause.

O příběhu samotném prozatím těžko mluvit. Těch prvních pár dílů drží mou zvědavost. Flashbacky do Danových případů jsou zajímavé a drží seriál prozatím výše než samotný příběh. Ale pořád jsem zvědavá, kam až to dotáhne.

Expozitura ode mě získala celkově 80%. Atentát je prozatím slabším odvarem, ale nebudu tvrdit, že se to nezmění. Možná se nechám příjemně překvapit. Ačkoliv jsem momentálně přesvědčená, že pokud budu měnit hodnocení, půjde to dolů. Zatím tedy 70%. Možná i to je trochu nadhodnocené.

70 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Trochu tvrdší, ale proč ne

Rozhodně seriál působí agresivněji a bulvárněji než Případy 1.oddělení, ale proč ne. Hry s mafií nejsou peříčko, a pokud se do nekalých her zapojí i hlava státu, tak se musí přejít k tvrdým praktikám. Sledovala jsem i Expozituru a Atentát se s ní může kvalitativně rovnat. Jsem zvědavá, jak se všechny pletichy vyřeší (jestli vůbec) a kolik postav ještě zemře (snad krom hypochondra velitele očekávám kohokoli).

60 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé
JoeM
29. listopadu 2015

My už neexekuujeme majetky, ale životy...

Atentát. Ano, byl to naprostý atentát na fanoušky Expozitury i všechny české kriminálky. Možná mě tady bude pár lidí nenávidět a nechápat, ale po zhlédnutí všech dílů musím říct jedině - WOW! Tak tohle jsem nečekal, a už vůbec ne od české tvorby. Ano, je to diametrálně odlišné od všeho, co jsme viděli. Není to klasická česká kriminální série a naneštěstí to nepokládám ani za pokračování výborné Expozitury. Pro mě zůstaly jen postavy, ostatnímu jsem se jednoduše přizpůsobil. No a ono to kupodivu fungovalo, a fungovalo to náramně. Akce, která byla mnohdy dobře natočená a i na české poměry téměř věrohodná.
Mně osobně se děj prostřednictvím vzájemně propojených flashbacků vedoucích k jedinému vyvrcholení líbil. O to víc pak každé napínavé zakončení a ještě napínavější pokračování. Troufám si říct, že jsme se hodně přiblížili západní tvorbě. Bude to asi hlavně zásluhou scénáristů Josefa Klímy a Janka Kroupy. Vytěžili z toho všeho maximum a ještě to zasadili do současnosti takovým způsobem, že tomu člověk i věří. Samozřejmě, uvítal bych ještě zlepšení ve výkonech herců. Stále se nenaučili pořádně držet zbraň nebo věrohodně a plnohodnotně předvádět kousky ze sebeobrany, ale to už bych chtěl po české tvorbě asi opravdu moc. Nicméně ano, něco bylo opravdu přitaženo za vlasy. Scénáristé i režiséři mnohdy pustili uzdu fantazii, ale co si budeme povídat. Na každém šprochu, pravdy trochu. No ne?

70 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Je to proste ceskej pokus...

a nemusel by byt rovnou na odpis, ale...
- to by si nekdo musel dat praci s dialogy aby nebyly pitome
- Kraus neni idealni predstavitel prezidenta a jestli produkce pocitala s primitivni presmyckou Kraus/Klaus, tak je to jeste pitomejsi nez ty dialogy
- ackoliv to neni muj nejvetsi oblibenec, Jaskow to zatim drzi, Hagnerova me taky moc nevadi
- postava Taclika ma byt parodie na Ovcacka, nebo snad Forestek/Hajek?

treba se z toho jeste vylizou...

OBROVSKY USPECH, VYNIKAJICI HERECKE VYKONY a OHROMUJICI SLEDOVANOST se pouzivaji vzdy kdyz je potreba hodit polstar pod propadak

EDIT1: stridani spisovne a hovorove cestiny vypada u Krausoprezidenta smesne, ale pozdrav "Zdravim" po prichodu na prestizni party prekonal i PP s Bandim :)

nicmene dneska me netahaly dialogy za usi tolik jako minule...ale vyckavam :)

EDIT2: tak po tretim dilu me napada zlidovela veta "takovy to muselo dat prace a pritom takova blbost", vcera bylo spatne snad uplne vsechno, ale nackovsky dil se proste hodne nepovedl. Ubohy casting, ubohe "herecke i kaskaderske" vykony...tudy cesta nevede.

10% dolu

30 %
25 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
25 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Legendární Josef Klíma

Expozitura i Atentát jsou počiny na jejichž scénáři se podílel Josef Klíma. Protože sleduji naší politickou scénu, kauzy, kriminální případy, musím říct, že mě velmi bavila představa spojitosti s reálnými postavami a bylo dobře znát, kdy se děj opírá o fakta. Některé známé i méně známé kauzy jsou zde docela dobře ztvárněné a z jejich zákulisí vás mrazí. Normální člověk má určitou představu o mafiánských nebo policejních praktikách, ale když vidíte, co vše je možné.... a plus Jaszkow a Vágnerová mě velmi baví...

90 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 0 lidí