plakát seriálu

Atlantis

(Atlantis)

Názory uživatelů

Tak tohle se opravdu BBC nepovedlo

Neuvěřitelně zprasené postavy a některé zápletky z řecké mytologie, doplněné několika skutečnými postavami. Výsledkem je naprosto tupý klišoidní seriál, ve kterém se recykluje 100x recyklované. Kdyby to tvůrci alespoň uměli, kdyby alespoň tu a tam projevil některý protagonista stopu průměrného hereckého výkonu...

Celkově to připomíná modifikované výcucy z amerických "knih" typu "Shakespearova díla na 100 stranách" a pod), určených pro vzděláním nepostiženou, nebo nevzdělatelnou část populace, která se tak alespoň seznámí s některými jmény a pojmy, které se jim měla pokusit natlouct do hlav základní škola.

Jako koření láskobolné bláboly, které svou tupostí vyčnívají nad hloupoučkými vatoidními dialogy.

Způsob, jakým je v tomto zpracování znehodnocena řecká mytologie je neodpustitelný.

Jedná se o jeden z nehorších seriálů, za kterými stojí BBC.

40 %
80 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
80 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

V Atlantidě je hodně co vylepšovat.

Když jsem se dozvěděl, že tvůrci pro mě nepřekonatelného Merlina, začali pracovat na novém projektu, nemohl jsem se dočkat. Těšil jsem se, až vyjde první díl Atlantisu, který má být prý určitou náhradou za Merlina. No bohužel nenahrazuje ani z daleka!

Možná to je tím, že jsem měl přehnané nároky, možná tím, že seriál stále srovnávám s Merlinem, ale bohužel nemůžu hodnotit moc kladně.
I když námět vypadal z počátku zajímavě, už od prvního dílu mě nezaujal. Mám dojem, že by mohlo být vše o trochu víc propracované a ne tak strohé. A hlavně postavy, ty postavy.

Naprosto nedotažené charaktery, například hlavní hrdina Jason, ten člověk naprosto neukazuje jedinou emoci, s tím, že se ocitl v naprosto jiném světě se vyrovnal během pěti minut, jako by se vůbec nic nedělo, nijak ho ani nezajímá, odkud a proč získal svoje nové „schopnosti“. Vlastně je podle něj vše samozřejmé a nad ničím se moc nepozastavuje. Dalším hlavní postavy jsou Pythagoras a Hercules. Musím uznat, že tyhle dva charaktery už jsou o něco lépe vymyšlené a také o dost lépe zahrané.

Obě postavy jsou vtipné a posledních pár dílu už jsou asi to jediné proč seriál sleduju a doufám, že se vše zlepší, protože Pythagorovo „bojové umění“ a Herculuv vtip si šanci zaslouží.A když se trochu rozpohybuje děj mohl by z toho vzniknout zajímavý seriál.

60 %
60 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
80 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Tak Vám přátelé nevím,...

Narazil jsem na seriál "ATLANTIS" a tak si říkám paráda...mám na co koukat.Proč? No protože mne vždy,když se někde objeví co má něco společného s minulostí táhne...no ale popravdě,jsem po pár dílech nějak rozladěný...na jednu stranu,co se dívám na další a další díly, tak pořád mne něco žene dál, abych se díval,/spíše jsem zvědav, co ta partička tří individuí zase vymyslí/, tak zase se musím přiznat,že někde tam vzadu mne napovídá....jéééžiši to je ale kravina...čekal jsem prostě asi něco více...představitelé jsou nemasní,neslaní, některé ty záběry, scénky jsou až trapné. Možná jsem já divný a nepochopil jsem styl seriálu, ale mne nějak začínají vadit obyčejné detaily, že není slyšet praskat oheň, že stačí jen víno a jablko na oběd, že i bez příjmu se dá žít. Připadá mne, že někdy herci sedí a čeká se kdo co řekne a další a další drobnosti, které u mne seriál odsouvají do pozadí. Aspoň že jsou někdy scénky, nebo hlášky, že se zasměji. Je to ale spíše takový ten laciný,až trapný humor. Takže abych neurazil dávám ..

40 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
83 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

You are the triangle guy!

Já měla Atlantis ze začátku vážně moc ráda, bavilo mě to a nestalo se mi, že bych zapomněla na to, že měl nějaký den vyjít nový díl. Líbilo se mi, že to je fantasy hrající na lehkou notu a první řadu jsem si užívala. Je fakt, že největší podíl na tom měli Pythagoras s Herculem, kteří jsou prostě prima dvojka sršící vtipy, ale ze začátku mi nevadil ani Jason, byl to sympaťák. S postupem času jsem si ale uvědomila, že jsem na to koukala víceméně ze setrvačnosti a kvůli Pythagorovi s Herculem, protože z Jasona se stal další z řady nudných hrdinů, kteří mi nic neříkají. O Ariadne ani nemluvě. Přijde mi to škoda, protože seriál měl určitě svůj potenciál, ze kterého by se nepochybně dalo vykřesat něco super, jen kdyby se to tak nezepsulo. K dokoukání mi chybí ještě půlka druhé řady, ale nejsem si jistá, jestli na to někdy dojde, i když nerada nechávám nedokoukané seriály, zvláště když zbývá tak málo dílů. Jenže pořád to je drahocenný čas a nevím, jestli bych ho pak nepovažovala za ztracený.
Edit: Před časem jsem dokoukala i tu druhou půlku a opravdu mě to příliš nenadchlo. Škoda.

70 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Psí kusy...

Než začnu, ráda bych zdůraznila, že hodnotit kvalitu Atlantis ve vztahu k Merlinovi je naprosto na místě a přirozeně to vyplývá z podstaty obou seriálů. Osobně jsem se několikrát přistihla, že porovnávám velmi podobné scény či naprosto totožné repliky. Nenechte se ale zmást, nejde o jednu z chyb seriálu, nýbrž o příjemné zpestření jinak tak trochu fádního děje.

Scénáristé Merlina totiž provádějí s Atlantis doslova psí kusy, hlavně co se týče charakterů postav a jejich vnitřních pohnutek a přirozených reakcí na určité podněty. Je to sice fajn dobrodružství pro celou rodinu s jakýmsi poselstvím dobrých konců, ale od někoho, kdo má na svědomí takový seriál, jako je Merlin (který vlastně stál hlavně na perfektních vztazích) by člověk čekal, že se ti lidi už něčemu přiučili a vědí, co si divák žádá.

Kromě Pythagora a Hercula je tak celý herecký ansábl poněkud nudný a charakterově nezajímavý. Snaha o nějaké romantické zápletky, ať už s Herculem a Medúzou nebo Jasonem a Ariadné (ta holka je jako další nepovedené CGI) působí strašně vynuceně a nepřirozeně.

Na druhou stranu ve vývoji Atlantis vidím jakési merlinovské schéma. Postavy prostě potřebují více času na vyprofilování a stvoření jakýs-takýs reálně působících vztahů. Věřím, že v druhé sérii pro toto bude dostatek prostoru a Atlantis tak stoupne nejen na zdejším procentuálním hodnocení, ale hlavně v srdcích nepoučitelných fanoušků, kteří pořád a pořád dávají druhé šance a odmítají se smířit s tím, že tohle se prostě nepovedlo.

Za rok jedu zas! :-)

60 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Chytrej, tlustej a... svalnatej

Tohle by měl být nástupce po Merlinovi. Vtipy, atmosféra i kvalita kostýmů je dost podobná, což znamená, že jsou všechny tyhle věci moc pěkné. Nu a v podstatě totožná je i míra uvolněnosti vůči historickým reáliím, takže kdo ví aspoň malinko o starověkém Řecku, patrně při sledování zažije kulturní šok. Aspoň že se tenhle seriál jmenuje Atlantis, a ne například Delphy, takže se tvůrci můžou bez větších problémů schovat za žánr fantasy.

Díl o Dyonýsově kultu byl úplně špatně (a zrovna k němu se zachovalo velké množství tragédií). Představitelka královy dcery je moc stará, dívky se běžně vdávaly v šestnácti letech. Pythagoras na filozofa tráví překvapivě málo času mezi svitky (a taky i na večírcích, kde by měl svými poznatky bavit bohaté měšťany), ale zato tráví až moc času s Jásonem a Herkulem. Na druhou stranu dávám plusové body za zobrazení krále Mínose při vedení domácího obřadu, za čarování královny a za důvod, proč byli za napadení Heptariana odsouzení.

Chápu jednu každou námitku, která tu je a v podstatě s jejich autory souhlasím, jenže... přesně takhle jsem kdysi odsuzovala Merlina, a ten seriál se během let, kdy běžel, dokázal neuvěřitelně vyšvihnout. Z toho co jsem zatím viděla, ačkoli je to jen několik málo dílů, nemám nejmenší důvod předpokládat, že Atlantis dopadne jinak. Tenhle seriál cílí na stejné publikum, tedy na celou rodinu, a pokud tu příležitost dostane, nepochybuju, že rozhodně neupadne v zapomnění.

70 %
40 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Ach, ty kotrmelce...

Na Atlantidu jsem se těšila. Po zhlédnutí několika dílů jsem ale zjistila, že jsem si zpracování legendy o ztracené civilizaci představovala asi trochu jinak.
Jindy bych pomalý děj a fádní záporáky asi odpustila, ale obávám se, že tady by pak zbyly jen zajímavé kulisy a bezduché tlachání.

I přes skutečnost, že postavy dokážou skákat nadpřirozeně a "uvěřitelně" vysoko, se nemůžu zbavit pocitu, že seriál po první sérii zadupe býk hluboko do země.

50 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
78 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

Jirásku, modli se....

Po druhém díle musím konstatovat, že byl stejně slabý jako první. Co na tom, že se jedná o nejdražší projekt BBC, koneckonců to byli předloni Outcasts také a jak dopadli… A to přitom jejich téma nabízelo mnohem víc, než prznit řecké báje a pověsti.
Chápu vysokou sledovanost pilotního dílu, tahle tématika láká, nicméně nezachrání všechno. Především by se měl námětu chopit nějaký výrobce her pro PSP či PC, protože Jáson létá vzduchem jako Etien Leru, uhýbá šípům a vůbec skáče jako čamrda.
Říká se, že béčkový film se pozná podle toho, že v něm jedna z hlavních hrdinek MUSÍ ukázat prsa. Béčkový seriál možná podle toho, že prsa v něm ukáže Jáson, což je ale asi lepší varianta (zejména pro divačky), než kdyby to byl Pythagoras..
Snad někoho v budoucnu nenapadne podívat se na naše Staré pověsti české okem moderní doby. (I když praotec Čech s družinou na Triumphech nebo Libuše s iPhonem…)
Beru, že se to někomu může líbit, každý máme svůj názor a vkus, ale za sebe a nakonec i za to, že Jáson přeci jen dával ve škole trochu pozor, když brali Persea – 40%.

40 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
44 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

Atlantis

Mám rád řecké báje a pověsti a proto sem si nemohl nechat ujít první díl Atlantisu. Musím říct že sem byl mírně zklamaný jelikož i na to že má první díl dobré,kulisy,kostýmy a vše vypadá opravdu dobře vzhledově tak má první díl docela klišovitý a mírně ohraný příběh ale i přesto sem se na to nechtěl vykašlat po prvním díle, a udělal sem dobře jelikož druhý díl mi přišel zajimavý,akční,vtipný a místy i docela napinavý a po shlédnutí dalších dílu musím říct že se kvalita od druhého dílu značně zvedla a i když v dalších dílech je taky příběhové klišé tak sem o nevnímal jelikož mě seriál naplno pohltil. Co další se mi líbí sou postavy tlustý a ožralý Herkules nebo někdy pomatený Pythagoras (v matice tě nenávidím !). A Jason mi přijde oproti těm dvoum jako docela stereotypní hlavní hrdina...všemu zabrání v každé situaci přesně ví co dělat a vždy všem pomůže i když ví že dostane trest smrti nebo vždy se snaží všechny usmířit a nastolit pořádek. Jinak musím říct že Atlantis je povedený seriál..je akční,vtipný,zajimavý a scenerie a kostýmy jsou na suprové urovni. Rozhodně budu sledovat další díly

80 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
17 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

The legend begins

Pre seriály z produkcie BBC a celkovo britskej tvorby som sa vybudovala v poslednej dobe celkom slušnú závislosť. Atlantis ma svojím námetom zaujal a ja som sa naň preto aj tešila. Plus bod k očakávaniu mal aj vďaka tvorcom Merlina, ktorý je mojou srdcovou záležitosťou.

Po dlhom čakaní prišiel ten čas kedy sa Atlanída odhalila svetu. V prvej časti je načrtnutý príbeh, ktorý je zasadený v dobe antiky v bájnej Atlantíde. Atlantis ponúka zaujímavý námet, príjemné prostredie a príbeh, ktorý má šancu postupne sa rozvíjať. Svet kráľov, palácov, mágie, mytológie predstavuje zaujímavú časť pozadia, na ktorom sa seriál odohráva. Legiend a príbehov z gréckej mytológie je plno, v každej časti sa nejaký ten príbeh objaví. Atlantis ich zachováva len čiastočne a prispôsobuje si ich svojím vlastným zámerom.
Jednotlivé časť pôsobia tak skôr samostatne, zatiaľ čo hlbšia dejová línia sa vo veľkom neobjavuje a ostáva tak zahalená tajomstvom. Dozvedáme sa z nej po kúskoch malé časti a síce sa na konci rozvinie o niečo viacej, ale aj tak nám akoby nie je odhalená celá a necháva priestor na rozvinutie v ďalšej sérií.

Jason je ako hlavná hrdina, zaujímavou postavou, na ktorej príbeh stojí. Má svoje ideály, osud a cieľ. A tým je nájsť strateného otca. Aspoň tomu tak bolo v pilotnej časti. Potom akoby sa táto dejová linka vytratila do úzadia. Mal osud, ktorý mu bol predpovedaný no aj z neho sú odhaľované len malé časti. V popredí stojí skôr jeho odvaha a nebojácnosť. Čo mi pri jeho postave chýbalo akási ta snaha o zistenie prečo sa ocitol tam kde je, na začiatku bol z toho mimo a potom akoby na to zabudol a správal sa akoby tam žil odjakživa. Tiež by mohol mať aspoň mizivé vedomosti o niektorých častiach mytológie, ale takto z nich vznikajú časté humorné situácie.
Jason na toto všetko nie je sám a stoja pri ňom dvaja verní parťáci. A nimi sú „statočný a odvážný“ Herkules (trošku odlišný od toho Herculesa) a trochu geek Pythagoras. Ako trojka spolu fungujú a ich vzájomná interakcia vytvára zábavnú stránku seriálu. Žiadna postáv nie je nijak výrazná, no aj tak dopĺňa celkový kolorit postáv a seriálu a má svoje miesto. Postavy majú skôr odlišné charaktery ako je známe. Napr. spomínaný Hercules či Medúza, z ktorej je sympatická postava až vám je ľúto toho čo ju čaká.

Atlantis netreba porovnávať s Merlinom, aj keď tak asi pár ľudí bude robiť. Atlantis je fantasy seriálom so všetkým čo k nemu patrí. Potrebuje ešte trochu času na plné rozvinutie či už príbehu alebo postáv. A priestoru na to určité má. Preto mu treba dať šancu a nijak ho neodsudzovať. Zatiaľ dávam 70% a pevne verím v tom,že po druhej sérií to navýšim.

S1: 70%
S2: 50%

50 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Krásná, byť poněkud bezduchá podívaná

Ne, vážně, je to krásné na pohled, scenérie, kulisy i kostýmy jsou úchvatné, ale je to jen pozlátko na povrchu. Příběh je jedno velké klišé viděné snad už milionkrát, postavy odpovídají zažitým archetypům až příliš, jako by se jednalo o seriál pro děti. Ale pokud toužíte po nenáročné pohádce, která je zároveň pastvou pro oči, je pro vás Atlantis tou správnou volbou. Jen hloubku od toho nečekejte...ani náznakem ne.

60 %
29 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
71 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Proč zrovna Atlantida?

Nic proti řeckým bájím a pověstem,ale už jsem viděl lepší zpracování.Zda se povedlo jednotlivé kousky dát dohromady a vznikl dobrý seriál na odpoledne.Doufám že druhá řada bude alespoň trochu víc napínavá.

60 %
25 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé