Plakát

Avignonské proroctví

(La Prophétie d'Avignon)

Aby získali všemocné tajemství, dopouštějí se těch nejtěžších zločinů. Osmidílný francouzsko-švýcarský seriál nás zavádí do nádherného papežského paláce v Avignonu, jehož hrdé a neprostupné zdi skrývají mnohá tajemství. Zasvěcení vědí, že tím největším tajemstvím, pro které stojí za to... [více]

2007 | Francie / Švýcarsko | 52 minut | TSR | Mysteriózní / Drama / Minisérie | 8 epizod | status: ukončeno v roce 2007
Poslední odvysílaná

1×08 – Episode #1.8

(premiéra 18. 9. 2007 – před 16 lety)
závěr seriálu

Avignonské proroctví – O čem to je

Aby získali všemocné tajemství, dopouštějí se těch nejtěžších zločinů.

Osmidílný francouzsko-švýcarský seriál nás zavádí do nádherného papežského paláce v Avignonu, jehož hrdé a neprostupné zdi skrývají mnohá tajemství.

Zasvěcení vědí, že tím největším tajemstvím, pro které stojí za to rozvracet rodiny, ničit lidské osudy a vraždit, je proroctví. Proroctví předpovídá budoucnost světa, a kdo zná budoucnost, má v rukou absolutní moc.

Hrdinkou seriálu je mladá historička Estelle, která je asistentkou kurátora papežského paláce. Pochází ze starobylého rodu Esperanzů, osudy jehož členů byly vždy nějakým způsobem spojeny s palácem v Avignonu.

Nemůže tušit, že právě vrcholí boj mezi skupinami, které se snaží za každou cenu získat tajemný dokument. Není náhoda, že právě nyní probíhá rekonstrukce paláce a že při opravě venkovní stěny zeď pukne. Snad jen dědeček Estelle, který ji celý život chránil, si uvědomí, že je to možná varování pro všechny, kteří se chtějí proroctví zmocnit. Ale uvědomí si i to, že nastal čas, aby se Estelle dozvěděla, že také její osud je poznamenán společenstvím lidí, kteří se snaží získat proroctví.

Seriál Avignonské proroctví je směsí historických faktů, mystiky a fantazie autorů a je jakousi francouzskou variací na slavnou Šifru mistra Leonarda.

Estelle Esperanza
Olivier Royal
komisař Renard
Henri Esperanza
Dona Flores
Jean Esperanza
David Perisse
Louis Esperanza
Nadine Esperanza
Odette Esperanza
Info box
Stanice

TSR

Délka

52 minut

Žánr

Mysteriózní
Drama
Minisérie

Země původu

Francie
Švýcarsko

Roky vysílání

2007

První vysílání

8. srpna 2007

Ukončení seriálu

13. srpna 2007

Dabing

CZ: existuje – detaily na DabingForum.cz

Na CZ obrazovkách

ČT1 (2009)
Rok udává poslední vysílání.

Tagy

vysíláno v čr, proroctví

Odkazy

IMDb.com
Wikipedia (francouzská)