plakát seriálu

Barakamon

(Barakamon)

Názory uživatelů

Naru

Slavný kaligraf Handa po svém výbuchu na jedné z výstav, je donucen si dát pauzy a jeho otec mu navrhne , ať odjede do odlehlé vesničky. Handa do přijímá a odjíždí. Ze začátku se musí poprat s jiným životním stylem a hlavně s tím, že je středem zájmu malé Naru.
Naru se svými kamarády si udělali v nyní Handově domě svojí klubovnu. I přesto, že ji několikrát vyhodí, Naru se stále vrací a narušuje jeho osobní prostor. Díky tomu Handa nachází zalíbení v odlehlé vesničce a jiný pohled na život. A jeho kaligrafie se začíná postupně měnit.

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Perla roku 2014

K dokonalému anime nepotřebujete magické schopnosti, snahy o záchranu světa, boje mezi dobrem a zlem, ani milostné vztahy. Barakamon je jednoduché anime a ve své jednoduchosti je epické.
Dějově se toho příliš neděje, je to převážně o lidech a umění užívat si každodenního života.

Příběh je tedy o Handovi, 23letém kaligrafovi, a vesničanech malého ostrova. Handa Seishuu byl donucen přestěhovat se na ostrov Gotō, aby zkrotil svou impulzivní povahu a našel inspiraci pro svou kaligrafii. Hned po příjezdu vidí, jak se život na vesnici liší od života ve městě.

Nejde o velkolepou proměnu hlavní postavy na konci anime, ale o postupnou proměnu skrze vtipné nehody a radostné chvilky s přáteli.
Tím vším Handu provází (častokrát ho i navádí) maličká Naru - upovídaná a neodbytná dívenka. Společně s dalšími dětmi jsou občas až dotěrní a na co sáhnou to pokazí, nicméně jejich nekonečná energie je to, co život na ostrově dělá tak úchvatným.
Zmínila bych taky postavy Tamako, která je reprezentací typického shippera. Nebo Hiroshi, který je stejně jako Handa nevyspělý "dospělý" a v kombinaci s Handou jsou opravdu číslo.

Kromě jiného anime ukazuje, že kaligrafie je něco více než jen pouhé naplácání inkoustu na papír, aby vzniklo pěkně vypadající kanji.

90 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé