plakát seriálu

Battlestar Galactica

(Battlestar Galactica)

Názory uživatelů

Sci-fi historie

Vůbec jsem si ze začátku nebyl jistý, zda BSG78 nebude jen ztrátou času. Na první díly jsem se díval spíše ze zvědavosti, neboť seriál mnozí řadí na špičku sci-fi své doby a dokonce ho srovnávají s filmovými Star Wars. Musím říct, že ztráta času to rozhodně nebyla. Seriál plyne svým tempem. Nelze očekávat žádné velké zvraty, neboť zde vždy vítězí dobro nad zlem a pokud k tomu připočteme i tehdejší dobu, kdy se seriál obešel bez hektolitrů krve, sexu a jiných dnes již zavedených "technik", tak i přes to má vyjímečně zajímavou dějovou linku a s každým dílem se postupně zlepšuje a dokonce i nabírá na vtipu a nadhledu. Celkově je seriál na dnešní dobu v podstatě mírumilovný a oddechový. Pro fandy starého sci-fi jasná volba a pro fandy celé série BSG povinnost i když se poselství, které stáré a nové díly nesou značně rozcházejí.

80 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

televizní sci-fi klasika

Velice příjemný sci-fi počin, bohužel se silně kolísavou kvalitou epizod: Fajn začátek (trojepizodní pilot) je vystřídán několika slabšími epizodami s navlas stejným schématem scénáře, který je navíc občas až dětsky naivní - přes mých 50% v hodnocení by se díly nedostaly. Od cca desátého dílu ale kvalita podle mě výrazně stoupne, příběhy jsou zajímavé, o dost lepší atmosféra (hodnocení 80%) - takže v koukání doporučuju vytrvat... S novou BSG má seriál společný rámcový příběh (velmi hrubě) a pár motivů, nemusíte se bát redundance.

Velmi pozitivně překvapila úroveň kamery-střihu i vizuálních efektů - i když hlídkové lety viperů a střílečky s cylonskými raidery postupně omrzí díky jejich poskládání ze stále stejných záběrů. Podobně se mi brzy přejedla i doprovodná hudba...
Co se týče hlavních hrdinů, slabinou je extrémní plochost jejich charakterů (jako holt u většiny starší sci-fi) a nic moc herecké výkony, předností pak vtipnost, sympatičnost (tedy až na Boxeyho, který mi pil krev celou dobu :) )

Podtrženo sečteno - mně se dost líbilo, ale kdo neujíždí na starší sci-fi nebo seriál nebere jen jako perličku doprovázející novou BSG, může asi tenhle titul s klidným svědomím minout.
BTW se mi kupodivu zalíbil i nový český dabing (AXN Sci-Fi)

60 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk