plakát seriálu

Battlestar Galactica: Blood & Chrome

(Battlestar Galactica: Blood & Chrome)

Názory uživatelů

"Jednoepizodová" lahoda

V prvé řadě si musím jako obrovský fanoušek BSG postesknout, že se zrovna tomuhle spin-offu nepodařilo dosáhnout statutu plnohodného seriálu. V tomhle případě Syfy bezpochyby šláplo vedle.
Je to velká škoda, vše tam klape na jedničku, ať už mluvíme o jednotlivých hercích, povedených tricích, skvělému záběru na nápis Galactica hned v první epizodě (který mi způsobil husí kůži) nebo o nádherné hudbě, kterou složila BSG stálice Bear McCreary.
Luke Pasqualino mi navzdory předchozím obavám v roli Adamy vůbec nevadil, právě naopak, dokázal ho zahrát tak věrohodně, že jsem chvílemi měla pocit, že na plátně vidím mladého Edwarda Jamese Olmose.
Tohle rozhodně stojí za vidění... ;)

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Další lahůdka z BSG univerza

Předem musím říci, že je velká škoda, že tento seriál nakonec neměl pokračování. Zaprvé, Blood and Chrome mapuje obrovsky zajímavý okruh událostí, které BSG předcházejí.Po Caprice by se tak jednalo o druhý velice tematicky dobře zaměřený spin-off.
Velkou zbraní BaCH je výběr hereckého ansáblu.Herec Luke Pasqualino ztvárňující mladého Adamu má charisma, působí jako mladý, arogantní a impulzivní fracek, který si myslí že dokáže válku snad vyhrát sám v kokpitu své stíhačky. Při sledování jeho výkonů a počínání se dostavuje onen skvělý pocit z toho, že víme, v jak velkého muže vyroste, a sledování jeho mladistvé nerozvážnosti je velmi poutavé.
Děj je hned v prvním díle poutavý, efekty na vynikající úrovni, hudba podmanivá a veškerá nostalgie z dob sledování BSG se tak brací zpět. Velká škoda, že zrovna tomuto seriálu stanice Syfy nedala šanci a ještě ho všemožně vláčela přes dvd, youtube vysílání a další okliky k cílové skupině, tedy fandům BSG univerza. Myslím, že jelikož se jednalo o prequel, nalákal by i spoustu nových diváků. Bohužel, SyFy nám dalo skvělý předkrm v podobě tohoto řemeslně skvěle zpracovaného pilotu, bohužel hlavní chod v podání celé serie jaksi chybí.

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Wing commander style

Mám za sebou první dvě epizody a vypadá to velmi dobře. Připomíná mi to atmosféru staré dobré PC série Wing Commander. A ta ve mě zanechala velmi silné dojmy. Těším se na další díly.

Další části za mnou a dobrý dojem zesiluje. Z každého dílu je cítit napjatá atmosféra válečné lodi uprostřed války, která se nevyvýjí tím správným směrem...

90 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé