Plakát

Bídníci

(Les Misérables)

Gérard Depardieu a John Malkovich jako Jean Valjean a Javert - dva soupeři z nejslavnějšího románu Victora Huga ve čtyřdílné minisérii. Osudy Jeana Valjeana patří mezi ty příběhy, které se nám nikdy neomrzí a které budeme vždy vděčně přijímat v nové a nové podobě. Bídníci patří mezi... [více]

2000 | Francie / Česká republika / Itálie / Španělsko / Německo | 90 minut | Drama / Historický / Minisérie | 4 epizody | status: ukončeno v roce 2000
Poslední odvysílaná v ČR

1×03 – Episode #1.3

(premiéra 24. 12. 2023 – před 179 dny)
Poslední odvysílaná

1×04 – Episode #1.4

(premiéra 10. 1. 2002 – před 22 lety)
závěr seriálu

Bídníci – O čem to je

Gérard Depardieu a John Malkovich jako Jean Valjean a Javert - dva soupeři z nejslavnějšího románu Victora Huga ve čtyřdílné minisérii.

Osudy Jeana Valjeana patří mezi ty příběhy, které se nám nikdy neomrzí a které budeme vždy vděčně přijímat v nové a nové podobě. Bídníci patří mezi ty příběhy, které každá generace francouzských tvůrců pokládá za výzvu.

Toto zpracování vzniklo v koprodukci pěti států a najdeme pod ním podepsány tvůrce úspěšného přepisu Monte Christa: režisérku Josée Dayanovou, scenáristu Didiera Decoina a Gérarda Depardieua - tedy 3D, jak toto úspěšné trio nazývá občas francouzský tisk. Pozornému divákovi neunikne, že se mnohé scény natáčely v Čechách a že se v epizodních rolích objeví i naši herci.

Román Bídníci (Ubožáci) psal Victor Hugo po celá desetiletí a dokončil jej až v exilu. Příběh Jeana Valjeana, který uprchl z galejí, kam byl odsouzen za krádež chleba, koncipoval Hugo v pěti dílech. Žádný jeho román nedosáhl tak bouřlivého bezprostředního ohlasu jako právě Bídníci. Na jednotlivé svazky čekaly před jejich vydáním v Bruselu a v Paříži zástupci knihkupců a čtenářů snad ze všech čtoucích vrstev obyvatelstva. Jen v samotné Paříži jich bylo v několika dnech rozebráno na 48 000 výtisků a román byl okamžitě překládán do světových jazyků. Záhy se objevovaly i dramatizace a film počítá adaptace již na desítky. Muzikálové zpracování přitáhlo miliony diváků nejen v Evropě.

Jean Valjean
Články k seriáludalší články
Info box
Délka

90 minut

Žánr

Drama
Historický
Minisérie

Země původu

Francie
Česká republika
Itálie
Španělsko
Německo

Roky vysílání

2000

První vysílání

4. září 2000

Ukončení seriálu

25. září 2000

Dabing

CZ: existuje – detaily na DabingForum.cz

Na CZ obrazovkách

Epic Drama (2023)
Rok udává poslední vysílání.

Tagy

podle knihy, natáčeno v ČR, čeští herci

Odkazy

IMDb.com

Související