Birds of Prey

Birds of Prey (Birds of Prey)
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter
Avatar uživatele
Mishamigos

11. února 2018

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

I'd start revolution.

Tohle je jeden z těch seriálů, která mám v paměti jako něco povědomého, ale nevím, co to je, ani mě to bůhvíjak nezajímá. Když jsem zapátrala v paměti, vzpomněla jsem si, že toto vysílali na jednom kanale, na jehož jméno si nevzpomenu, ale pamatuji si, že to byl takový kanal mimo normálně dostupné, hodně zrnil a občas tam krom teleshoping s Horstem byl nějaký seriál jako Ošklivka Betty, Čarodějky a i toto, z čehož si pamatuji jenom tu znělku. Tehdy nebyl internet, abych si jí našla, tak jsem si to vždycky poslechla v telce. O čem byl seriál ani pořádně nevím, tedy doted jsem nevěděla.

Pamatuji si krásnou a chytrou Dinu Meyer jako Oracle, Barbaru Gordon, také bývalou Batgirl. Kousek po druhém tisíciletí, který se chce svést na superhrdinské vlně tentokrát se superhrdinkami a upřímně to po dějové stránce tak špatné nebylo, ale holt to nebyl Smallville(ale písen do intra dali, to se počítá!). Buffy a Charmedky zvedly poptávku na silné, ženské osobnosti bojující se zlem, bohužel Birds of Prey, ač to byl dobrý nápad a je to škoda, protože ženské postavy mi byly sympatické. Nicméně, měl to takový punc lacinosti a béčkovosti, to moc neprospívalo.

Nedávno jsem to zase zhlédla znovu a upřímně, ono je tak špatné, až je to dobré. Ty dívčí vypalovačky, co jim pouští do akčních scén (zarazila jsem se, když jsem zaslechla T.a.Tu.), pohledem dnešního i tehdejšího člověka neskutečná blbost. Bojové scény Heleny Kyle vypadají spíše jako taneční scény, tímhle by jste fakt nikoho nezbili, ale hlavně, že to na oko vypadá dobře. Dinah aneb Black Canary - zklamání. Vykulená, hubená herečka, které nelze věřit, že má nějakou ránu, k tomu nemá ani pověstný a pro tuto postavu specifický Canary Cry, ale zase má psychické schopnosti, co k ní vůbec nepatří, za to u mě hned bod dolů. Nicméně Rachel Skarsten se jako herečka dobře vyvinula a na její herecké kvality se nejde v pozdějším věku stěžovat.
Zato Dina Meyer jako Barbara - krásná, vášnivá, zlomená, geniální. Hodně emancipovaná postava, před kterou klobouk dolů, že se nevzdala.

No, co si ale budeme povídat o Harleen Quinzel, to je největší zklamání. Není to Harley Quinn, je to jen zlá, slizká potvora, co si tak říká, k tomu herečka má obličej, který se na ní fakt nehodí. Nebyla špatný padouch, tvůrci to udělali tak, že je to Dr. Harleen Quinzel (či-li Harley Quinn před Jokerem), ale i tak, měla to být bud jiná postava nebo herečka.

Pilot podle mě začal dobře, získaly si mne nakonec všechny z tohoto tria.

Nicméně, já jsem ráda, že jsou po nějakých 15 letech našla písničku, která mi vždycky vyhrávala v temných zákoutích mé paměti.

Seriál má své mouchy, ale přijde mi celkem nedoceněný. Pamatujete si filmového Daredevila? Taky film, co je špatný v hodně věcech, přitom je svým způsobem dobrý, sympatický, milý, člověk ho i přes to vše má rád a to samé mám je i s Birds of Prey, které měly dobře našlápnuto, po opětovném zhlédnutí si za tím dvakrát tak stojím. Bohužel, stalo se.

Můžete říkat, co chcete, ale já si tento starý kousek po letech užila víc jak celou Arrowverse, nekecám.